29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
ADEM ÇİMİÇ

ADEM ÇİMİÇ

Mail: ademcimic@hotmail.com

BU MAAŞ BAYATLADI, KİMSE YEMEZ..

Artık çok detaya girip beş altı yıldır anlata anlata, dilimizde tüğ biten meselelere girmeyeceğim.

 

Ancak birkaç gündür Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hilmi GÜLER Beyin 250 bin lira maaş aldığı ile ilgili yapılan algı operasyonuna değinmek istiyorum.

 

Algı denilen şeyin ne olduğu ve bu işin aksi olan politikacı ile güç simsarları yazılarım köşemde daha önce yayınlamıştım. İlgilenenler köşemizi ziyaret edip bakabilir.

 

250 bin lira  maaş konusunda bir fikrim yok.  Ancak, diyelim ki, böyle bir maaş var. Bu maaş olduğu gibi büyükşehirden alınan bir maaş olmasa gerek.

 

Sayın başkanın yaşı kemale ermiş, hayatı boyunca önemli görevlerde bulunması ve hep yüksek oktanlı bir çalışma hayatından sonra sanırım böyle bir maaşı hak etmiştir.

 

Ülkemizin içinde bulunduğu şartlarda elbette birçok insana göre uçuk bir rakam ama bunun çok üzerinde geliri olan insanlar olduğunu biliyorum. Burada benim için önemli olan bu maaşın resmi olmasıdır.

 

Yani kimsenin saklayacağı bir durum yoktur. Açıklaması izahatı var ki, bu maaş kayıt altında, saklama gereği duyulmamış. Bilmediğimiz için yine bir yorum yapamayacağım ama belki böyle bir paradan bir sürü öğrenciye burs veriliyordur, başka hayır hasenat işlerine kaynak sağlanıyordur, bunları da bilmiyoruz.

 

İyide, bu konuyu bu kadar gündemde tutmak ve algı yapmak niye?

Öteden beri bir atasözümüz vardır. Balığın suyunu kesersen balık çırpınır.

Ne alaka diyeceksiniz ama bende cevap vereyim.

 

Sayın Başkanın iş başına geldiği günden bu yana icraatlarına bakıyorum. Kendisinden önce Ordu’da yaşanan haksız hukuksuz işleri bilmeyen yoktur sanırım.

 

İhale yolsuzlukları, imar rantları, kayırmacılık, mafyacılık, kabadayılık, daha bir sürü akla zarar işler olmuştu.

 

Hali ile yeni başkan ile giden arasında nasıl bir değişiklik var mı diye hem kamuoyu hem de bizler merak içerisinde olduğumuz için balıklar çırpınacak mı, nerelerde çırpınma olacak diye bekliyorduk. Aksi halde gelen gideni aratır konumuna düşecektik.

 

Sayın Hilmi GÜLER’in en tepeden, Durugöl imar planlarının iptali ile işe başlaması, vicdanları yaralayan belde evleri hakkındaki dik duruşu en üst perdeden milletin gönlüne Ordulunun vicdanına su serpti.

 

Geçmişten gelen ne olduğu belli olmayan birtakım çalışanların oluşturduğu şer odaklarına vurulan neşter bunun tuzu biberi oldu.

İşte tam bu arada yukarda beklediğimiz balığın çırpınışı görünüverdi, yani su kesildi.

Aslında konumuzla alakalı bölüm burada başlıyor.

 

Maaş yazmak kolay..

 

Gelin geçmişte  kişiye özel çıkartılan imar değişikliklerinden ne rantlar sağlanmış ona bir bakalım.

 

Gelin bu HDP’li Sırrı SAKIK’ın yeğenine verilen ama nereye yapıldığı izah edilemeyen 752 km. yol ihalesindeki rantı yazalım, ihaneti yazalım.

 

Dünyada eşine benzerine rastlanmayan kırım oranlarına bakalım,

 

TEDES ihalesini yazalım.

 

Cumhurbaşkanımızın inlerine gireceğiz dediği hain terör örgütü üyelerine, gazetelerine bankalarına yatırılan paraları yazalım.

 

Bu örnekleri onlarca daha sıralamak istemiyorum ama, bu bahsettiğim vurgunların sadece birinden yapılan yolsuzluk herhalde Hilmi GÜLER Beyin aldığı iddia edilen 250 bin TL. maaşın tahminen 5-10 bin katıdır. Hatta bu rantın büyüklüğünü Ordu Büyük Şehir Belediye binasını kuşatan uzun namlulu silahlara sahip timler vardı biliyor musunuz? Eminim hatırlayanlar vardır..rant ve ihanet büyüdükçe silahların namlusu da büyüyordu.

 

Demek istediğim şey şudur, madem memleketi düşünüyoruz, madem devletimizi milletimizi düşünüyoruz, o halde tarafsız olun. Yanlışı kim yapıyorsa yapsın ona karşı birlik olalım. Yakın geçmişte yaşanan yüzlerce vurgunu görmezden geleceksin.

 

Haksız hukuksuz işleri görmezden geleceksin.

Kirli pasaklı işleri gördüğün halde pas geçeceksin.

Hatta bu vurgunlardan payına düşen nemanı alacaksın.

Zulme sessiz kalacaksın..

 

Ama,

Gelen yönetim birkaç zulme dur deyiverince,

Yapılan yolsuzluklara, yapılan kişiye özel imara dur deyiverince,

 

Bu kirli yapılar içerisinde aktif görevini sürdürenler kapının önüne koyuluverince kıyameti kopartıp başkan 250 bin TL. maaş alıyor diye algı operasyonlarına baş vuracaksınız..

 

Hadi canım sende..

Biz biliyoruz millet biliyor Ordulu biliyor ki, Ordu pisliklerden arınması gerekiyor.

Kimse kimseyi kandırmasın.

BU MAAŞ BAYATLADI, KİMSE YEMEZ..

Facebook Yorum

Yorum Yazın