3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF

Perşembe’nin yeşil ormanlarında siyanurla maden aranacak..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Perşembe’nin yeşil ormanlarında siyanurla maden aranacak..
Perşembe ilçesine bağlı Selimiye, Çamarası, Hacılar mahallesi bölgesinde Kurşunçalı ormanında siyanürle altın arama çalışması yapmak İçin ihale yapılarak onay verildi. Böyle bir doğa katliamı olmaması için Ordu ve Perşembe olarak hep birlikte tek vücut olarak karşı çıkılması için bazı STK’lar ve çevre sakinleri şimdiden tepki göstermeye başladılar. Perşembe halkına uyan diyoruz, katliama sessiz kalma diyoruz. Çünkü son pişmanlık fayda etmeyecektir. Bu çalışmalar başlarsa yeşil ormanlarımız, kaynak sularımız yok olacaktır.

Perşembe ilçesinin en güzel orman ve şelalerinin bulunduğu Kurşunçalı ormanlarında ve dere yataklarında siyanurla altın madeni arama bahaneleriyle define aranarak çevreye büyük zarar verilecektir. Turizme açılması gereken bu  güzel orman bölgeleri maalesef altın aramak için ihaleye verilerek onaylanmış bulunuyor.

Bölgede maden arama ihalesini bir çok bölgede bu işi yapan Merkezi İzmir’de bulunan  Ege Beyaz Mer. Mad. inşaat Sanayi ve ticaret Ltd. Şti. kazanmış bulunuyor. Ancak, çalışmaların ne zaman hangi şartlar altında başlayacağı konusunda ise bir açıklama yapılmadı. Ancak, biz Perşembe ve bölge halkını şimdiden uyarıyoruz. Yeşil ormanlarımızın katledilmesi, akarsularımızın yok edilmesine müsaade edilmemesi gerekir.

BOLAMAN PROJESİNİN İÇERİĞİ BELLİ DEĞİL..

Geçtiğimiz günlerde Ordu Büyük Şehir Belediyesi tarafından da onaylanan Bolaman Havzası projesi Fatsa, Çatalpınar, Kabataş, Aybastı, Gölköy, Gürgentepe ve Çamaş ilçelerinden geçerek Karadeniz'e dökülen 77 kilometrelik Bolaman Irmağı'nın uzandığı havzanın ıslah edilmesi için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler tarafından açıklanmıştı.

Ancak, bu projenin de içeriği henüz açıklanmış değil. Burada yapılacak çalışmalar sırasında HES yapılacak mı? Maden arama çalışmaları olacak mı? Çevreye ne gibi katkı sağlayacağı ise merak ediliyor. Çünkü, buranın da ihalesi yapıldı ama, yapılacak projenin ayrıntıları henüz açıklanmadı..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Kirazlimanı Mahalle halkı Başkana kahvaltı verdi..Önceki Haber

Kirazlimanı Mahalle halkı Başkana kahval...

Açıklamalar iyi güzel de gecikme faizi neden uygulanıyor?Sonraki Haber

Açıklamalar iyi güzel de gecikme faizi n...

Facebook Yorum

Yorum Yazın