4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ
ADEM ÇİMİÇ

ADEM ÇİMİÇ

Mail: ademcimic@hotmail.com

VAH KORGANIM VAH..

Artık uzaktan izliyorum, ama bu ilgisiz kaldığım anlamına gelmiyor elbet.

Birde, ibretle ve hayretle izliyorum.

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı’na sitem ederek izliyorum.

İçimden haykırasım geliyor Sayın Cumhurbaşkanına;

Gör Sayın Cumhurbaşkanım, gör elini kaldırdığın insanlar arkandan ne işler çeviriyor, gör ceketinin altından bu millete parmak sallayanları, gör çorbanı içip çanağına pisleyenleri, gör senin yanında yürüyormuş gibi yapıp gerçek yol arkadaşlarına saldıranları gör…

 Eskiden, ‘’BU PARTİYE OY VEREN KARDEŞİMDE OLSA’’ diye oy verenin anasına küfredenlerin, bu gün bu partinin ekmeğini yiyerek nasıl hoyratça itibarınıza gölge düşürdüğüne bakın diye haykırasım geliyor.

Hiçbir Korgan’lı ile sorunum yoktur, hiçbir vatandaşımızı incitici hareketim olamaz.

Ancak tüm hemşerilerimize hizmetin en alası yakışır iken, Korgan’ı yönetenlerin şahsi kavgaları, şahsi hırsları ve ne olduğu belli olmayan ideolojileri yüzünden bu hizmetler sekteye uğratılıyor.

Ak parti ordu il başkanı  Halit TOMAKİN,  Milletvekili Metin GÜNDOĞDU, Korgan İlçe Başkanı Eyüp KARABAYRAK ve Korgan Belediye başkanı Tuncay Kiraz Tarafından beslenen kimi insanların; Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Mehmet Hilmi GÜLER beye saldırmaları, yapılan hizmetleri gölgelemeleri, yapılması planlanan hizmetlerin önüne geçilmesi ve itibar suikastları düzenlenmesi kesinlikle hayırlı bir iş olarak nitelendirilemez. Bu olsa olsa bir ile yapılacak, bir ilçeye yapılacak hizmetlerin sekteye uğratılması yada daha büyük düşünecek olur isek, memleketin geçtiği hassas süreçlerin sekteye uğraması anlamına da gelmektedir.

İşte bu yüzden tüm hemşerilerimizin dikkatli olması, atın izinden yürüyen itleri ayırt etmeleri çok önem taşımaktadır. Ankara da bu işe bir el atarak vatandaşları böyle ikilemlerden korumalıdır.

Son olarak bu yazımı yazmaya sebep olan Korgan Sülük gölü yolu ile ilgili birkaç şey yazmak isterim.

Bilen bilmeyen Herkes konuştu, herkes akıl verdi bu konuda. Hatta öyle bereketli bir yer ki burası, birçok siyasi malzeme üretti, üretmeye de devam ediyor.

Ben Korgan belediyesine ilk girdiğimde Rahmetli İhsan GÜVEN Başkanım burayla ilgili ne yapabiliriz diye bir çalışma yapmamı istemişti benden. Bende Ankara’da ilgili bakanlıklarda genel müdürlüklerde çalışmalar yürüttüm.( Tüm yazışmaların tarih ve sayıları elimde mevcuttur)

İlk olarak karşılaştığım şey bu koordinatların heyelan mıntıkası olduğu ve buranın ıslah çalışması için Çok evveliyatından Korgan belediyesine 300.000.00 Tl aktarıldığı idi. Onu da araştırdığımda o paranın Korgan belediyesi tarafından şehir içi altyapısında harcandığı bilgisine ulaşmam olmuştu.

Yıllarca geçici çözümler ile idare edilen bu bölgeye kimse cesaret edip giremedi, ta ki Ordu belediye başkanı Dr. Mehmet Hilmi GÜLER bey gelene kadar.

O büyük bir cesaret ve ödenek ile buranın ıslahı konusunda uzunca bir zaman çalışma yaptı. Ancak burada atlanmaması gereken bir husus var. Dr. Mehmet Hilmi GÜLERİ’n bilimsel odaklı strateji ile iş yapan bir mühendis kimliği var. Dolayısı ile her yapacağı işin önünü arkasını hesap ederek yapıyor. Hiçbir şeyi oldu bittiye getirmeden tüm süreçleri olması gerektiği gibi yapıyor.

Burada önce sondaj çalışmaları yapıldı, göllerin ayağı açılıp sular boşaltıldı, gerekli dolgu çalışmaları yapıldı ve yapılan dolgunun oturması beklenmeye başladı.Tabii burada öncelik yolun işlemesi olduğu için bu minvalde çalışma yürütüldü, ancak aynı işlemin ve drenaj ‘v’ kanallarının o arazinin bitimindeki dereye kadar ulaşması gerekmektedir. Bunun için ise arazi sahiplerinin muvaffakiyetleri olması gerekiyordu. İlgili muhtarlar bu arazi sahiplerinden istenilen izinleri alamadıkları için bu çalışmalar yürütülememektedir. Dolayısı ile her ne kadar yol çalışıyor olsa da, yolun oturması beklense de, yolun altındaki arazinin hareketi ve yırtılması devam etmektedir. İşte bu yüzden yolun üzerine yapılacak ağır yatırım bekletilmektedir. İşte bunu bilen bazı art niyetli insanlar kirli siyasetine bu yolu kurban etmektedirler.

Ordu Büyükşehir belediyesi bir dünya masraf ettiği bir yere biraz daha masraf etmekten çekinmez, sadece bu milletin parasının boşa gitmesine gönlü razı olmaz ve mühendislerin görüşü doğrultusunda hareket eder.

Ancak bazı art niyetli ne idüğü belli olmayan insanların çıkıp bu yol ile alakalı ahkâm kesmesi iyi niyetli bir yaklaşım değildir. Bahsettikleri gibi mesele o çukurları doldurmak ise o çakılın ordudan gelmesi daha pahalı olduğundan Korgan Belediyesinin çakıl ocağından neden birkaç kamyon çakılın buraya dökülemediğini bu beslemenin sorgulaması da gerekir.

Ve ayrıca bu beslemeler şunu da bilsinler,

Birkaç hafta önce hastam olduğu için Korgan a geldim ve o yolun son haline baktım.

Hareket etmesi muhtemel yere neden beton kaldırım yapılmış merak ettim, hadi kaldırım yaptın diyelim, yolun suyunu tahliye edecek drenaj kanalı yada borusu neden koyulmamış. Her şeyi bilen beslemeler buna bir cevap vereceklerdir sanırım. Yada ben o kaldırımı hatalı yapanlar hakkında devleti zarar uğratmaktan dava mı açmalıyım.

Yada amacınız üzüm yemek yerine şu olabilir mi;?

Yerli ve milli Cumhurbaşkanının kalesini içerden feth etmek olabilir mi, onun davasında kalan son kuruculardan Dr. Mehmet Hilmi Güler beyi harcamak olabilir mi acaba…

Öyle ya Korgan belediyesinin sorumluluğunda olan işlerde bile vatandaşı Ordu Büyükşehir belediyesine yönlendirmek ya da Ordu Büyükşehiri suçlamanızın başka bir izahı yok gibi.

Ben bir şey daha söyleyeyim ve konuyu kapatayım, o yol henüz oturmadı ve stabilize olduğu için küçük çatlaklar görünmüyor. Oraya ısrarla sıcak asfalt dökülmesini isteyenler sonra çatlayan asfaltta selfi çekip kime saldıracaklar biliyorum.

Ve o kaldırımın alt tarafına hafriyat döküldüğünü gördüm, yakın zamanda o kaldırımda kırılmalar olursa bakalım eline kamerasını alan ne diye kime saldıracak.

Kimse kimsenin aklı ile alay etmesin. Kamuoyu bu ayak bacak oyununu yapanların altılı masanın ikinci ortakları olduğunu çok iyi biliyor.