4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ
MEHMET ÖZTÜRK

MEHMET ÖZTÜRK

Mail: gazeteyonsahin@gmail.com

SAADET VE CHP’YE ELEŞTİRİMDİR..

                Önceki yazılarımdan ’’İKTİDAR SAVAŞLARI’’ Başlıklı yazımda SAADET ve CUMHURİYET HALK  PARTİLERİNİ eleştireceğimi söylemiştim. Bu sözümü tutarak eleştirilerimi yapacağım. Burada muhalefete muhalefet yapmayacağım. Sanırım yazımın sonunda bu kanaate varacaksınız.

                  Niye diğer muhalif partiler değil de SAADET ve CHP. Bunu biraz izah edeyim. Saadet partisi Erbakan HOCA’nın öncülüğünü yaptığı MİLLİ NİZAM Partisinden bu yan  milli görüş hareketini biz temsil ediyoruz diyor. Aynı zamanda benim oy verdiğim parti. AK PARTİ ise FAZİLET Partisini bölerek yenilikçi kanatla milli görüşü temsil ettiğini söylüyor.

Erbakan hocanın kendilerini eleştirmesini bir takiyye olarak lanse ediyorlar. Erbakan Hoca aslında bizi destekliyor ama görünürde hedef saptırmak için bizi eleştiriyor diyorlar. Yani diyorlardı.Seçmen nezdinde de bu böyle algılandı. Acaba bu böyle mi idi. En iyisini Allah bilir. Yalnız uygulamada bu tuttu. AK PARTİ, Tayyip ERDOĞAN öncülüğünde milli görüş hareketini neredeyse partisinde toplamayı başardı. Saadet Partisine %1 lik bir pasta kaldı. Ben 2019 yılında AK Partiden ayrılarak Saadet Partisine geri döndüm.Ancak onlara şöyle bir eleştiri getiriyorum. Milli görüşü biz temsil ediyoruz diyorsunuz milli görüş seçmenleri size inanmıyor.Gidip AK Partiye deyin ki halk bize inanmıyor. Al partinin anahtarını milli görüşü tepe tepe kullan.

                  Ancak Saadet Partili kardeşlerim diyorki; Biz uhut savaşında olduğu gibi okçular tepesini terk etmeyenlerdeniz. Bazı kardeşlerimiz dünyevi menfaat uğruna okçular tepesini terk ettiler. Gün gelecek onlar yuvalarına dönecekler. Zaman her şeyin ilacıdır. Doğrusu buna ben de biraz inanıyorum. Bekleyip göreceğiz.

                   Şimdi Biraz da CHP yi eleştireyim. Yine Saadet Partisine döneceğim. Bu gün bu yazıyı yazacakken Samsun imam hatipten arkadaşlarımla tartıştık. Ben AK Partiye ve Cumhur ittifakına oy vermeyeceğimi söyledim. Onlarda bana biraz kızdılar. Sonuçta şöyle bir kanaate vardılar. Türkiye halkı %70 sağ seçmen,%30 sol seçmen . Biz bu seçimi her halükarda kazanırız.İşte benim de son zamanlarda kafamı kurcalayan bu konu.Bu konuda sağa da sola da ateş edeceğim. Her iki tarafa da eleştirim olacak.

                    CHP demeli ki, Ey halkım biz sizin haklarınızı savunuyoruz. Ama bu sağcılar sizi, öcü geliyor, bunlar gelirse ezanlar susacak din elden gidecek diyorlar. Tabi bu konuda CHP nin vebali yok değil. Siz de buna inanarak bizi iktidara getirmiyorsunuz. Biz partiyi kapatıyoruz. Sağ iktidarlar kendileri çalıp oynasınlar demeli.

              Buna da CHP den sanırım itirazlar gelecek haklı olarak.Belki şöyle diyecekler. Bu seçim farklı olacak. Kılıçtaroğlu, helalleşme projesini ortaya koydu. Biz sol parti olarak beş tane sağ parti ile ittifak oluşturuyoruz. 2018 seçimlerinde Abdullah GÜL’ü aday gösterecektik. Sağcı Ekmelittin İHSANOĞLUNU aday gösterdik. Biz sol olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz diyebilirler.Ve böyle derlerse de haksız sayılmazlar.

                    Ben önceki yazımda da değinmiştim. Bu ülkenin yönetimine talip olan siyasiler,dinsizlerin,dinlilerin üzerine basarak iktidar ve muhalefet olmasınlar. Sağ iktidarı garanti görüyor,sol da muhalefeti. Bu olmuyor olmuyor.

Benim dinim emaneti ehline veriniz buyuruyor. Projelerinizi ortaya koyun sağ seçmene de sol seçmene talip olun.Kimse kimlik siyaseti yapmasın.Ben bu yazıyı çoktandır yazmayı düşünüyordum. Kılıçdaroğlu İstanbul mitinginde ’Biz dinlininde, dinsizinde oyuna talibiz dedi.Sayın ERDOĞAN da aynı çağrıyı yapmalı. Ama bizimkiler %70 sağ seçmene gözünü dikmiş.Solu ötekileştirerek,aşağılayarak iktidar olacağını sanıyor. Mutlak iktidar Allahın. O halı altınızdan kayıp gider. Elli yıdır aynı terane ’’Gomonistler  Moskovaya, PKK, vatan hainleri, ezan , bayrak,’’ Bunları istismar ederek cukkalarınızı ne kadar doldurdunuz,daha ne kadar dolduracaksınız. Hangi makamları işgal ettiniz.Hem bu dünyada hem öbür dünyada hesap vereceksiniz. Bir kadını bir tek kişi zina ederken görse ve ortalığa yaysa 80 değnek cezası var. Bu bir NASS.Kaldıki ’’ Alevisi sünnisi, iffetlisi,’’sürtüğü’’, sağcısı solcusu Allahın kulu. Siyasetçinin işi bunları hizaya getirmek değil.Bunların oyuna talip olup iktidar olup güzel hizmetler yapmak.

              Ben şahsen altılı masaya bu konuda güvenmek istiyorum. Yeniden bir milat başlatmalılar. Orda sağcı var solcu var,milliyetçi var,milli görüşçü var, liberal var. Bu ülkeye çok sesli bir siyaseti getirebilirler.Bunlardan isteğim dini de partilerin tasallutundan kurtarıp indirildiği şekline döndürmek. Bununla ilgili bağımsız heyetler kurulmalı. Yeniden tefsir yazılmalı.Alimler,din adamları siyasetin uşşağı olmamalı.

             Benim bu teklifim ülke için bir umut olabilir. Sağcı solcu kardeşlerim ben sağa, ben sola oy vermem demeyin. Sağcıda solcu da sizin üzerinize basarak yükselmesin.Emaneti ehline verin.

           Allah’a emanet olun.

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın