Tolga TÜRKYILMAZ

Tolga TÜRKYILMAZ

Mail: gazeteyoninfo@gmail.com

ORDU’LU ŞOFÖR ESNAFI UYANIN…

Ordu Şoförler ve otomobilciler odası 26 Şubat 2022 günü genel kurul yapacak. Genel kurulda mevcut başkan Adem Yavuz ile eski başkan Hamdi Işık yarışacaklar. Işık adaylığını resmen açıkladı.

Şoför esnafı zamanın OBB. Başkanının zoru ve desteği ile  Adem Yavuz’un oda başkanlığını kazandığını bütün şoför esnafımız biliyor. Ancak, kendisine destek veren şoför esnafımız bu dönemi çok zor geçirdiler. 

Ne diyorum.?

Aynı ekiple devam ederseniz “SİZ YAKANIZI İLİKLEMEYE VE BAŞINIZI ÖNE EĞMEYE DEVAM EDERSİNİZ” diyorum.

Şöför esnafı şerefli ekmeğini tüm fedakarlıklara rağmen kazanan onurlu bir camiadır.

Başımız kimin önünde olursa olsun asla öne eğilmez. Bilin ki görünen  fotoğraf karesi oldukça manidar. Biat edersen Esnafın hak ve menfaatlerini savunmazsan esnaf evine ekmek götüremez hale gelir. Her arkadaşım para kazanmamışken, borçlarını ödeyemezken şu anda birde borçlanarak cebinden para koyuyor.

Esnaf zarar 3 yıldır ediyor.

Örnekler açıkça ortada.. Geçen ay cebimizden hiç para kazanmamışken 870 TL koyduğumuz sizin eseriniz olan ve 2018 yılında başlayan bu sistem 70000 yolcu naralarıyla ve alkışlar ile başlamıştı. Önünde yaka ilikledikleriniz bugün 140 esnafın plakalarını sattıklarında hiç seslerini bile çıkarmadılar. Nerde belediye salonlarına topladığınız ve alkışlar ile birlikte her şey çok güzel olacak diyerek esnafın yüzüne attığınız o yapmacık gülüşler.

Artık esnaf aç ve bunların hesabını ilk önce CEMİYET seçimlerinde ardından ise KOPERATİF seçimlerinde soracak merak etmeyin.

Ve diyorum ki; Ordu’da şoför esnafının kaderi 26 Şubattan sonra değişecek. Şoför esnafımız aklı selim düşünmeli ve ona göre kararını vermelidir.

Hamdi Işık kardeşimiz, seçildiği taktirde, bütün sıkıntılar son bulacak.

Ona göre düşünün elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu kullanın..

Ben sadece hatırlatmak ve uyarmak istedim.