4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ
Tolga TÜRKYILMAZ

Tolga TÜRKYILMAZ

Mail: gazeteyoninfo@gmail.com

Kirli siyaset, kötü söz istemiyoruz!..

Kirli siyaset, kötü söz istemiyoruz!..

İyimisiniz, mutlu musunuz böyle nasıl?

Zam yapmayın demeyeceğim, çünkü gücüm yetmez, küfürlü söz ve hakaret dili kullanmayın diyeceğim, beni dinlemezsiniz.

Kötü söz her zaman sahibinindir.

Biliyorsunuz, ben eleştiri ve yorumlarımda asla siyaset yapmam.

Gerçekler neyse onu yazmak gerek.

Hatırlarsanız, bugünkü iktidar, Milli görüş hareketi, Nurcuların muhalefeti, Korkut Özal’ın muhalefeti, yenilikçilerin ayrışmasıyla AKP’nin kurulması ve Numan Kurtulmuş’un muhalefetiyle defalarca bölme girişimi yaşamıştır.

Tabi bunları unuttunuz değil mi?

Bu iktidar bugünlere kolaylıkla gelmedi, kolaylıkla da gitmek istemiyor.

Her iktidar devrinde mutlaka bir takım olumsuzluklar yaşanıyorsa, bunun nedenini kendi içlerinde aramalıdırlar. Ararken de herkes önce kendine bakacak.

Tabi bizim meselemiz yerel mesele, yerel konular.

Derken de önce kendi ilimizde, ilçelerimizde yaşayan siyasilerimize ve yöneticilerimize bir iki hatırlatmada bulunmak istiyorum.

Ordu ilimiz gerçekten siyasi yönetimde ülke gündeminde çeşitli olaylarla yer alan siyasi tansiyonu yüksek bir il haline geldi.

Geçmişe döndüğünüzde nerelerde, kimlerle neler yaşandığına değinmek istesem anlatmakla bitemeyecek sayfalar dolusu makale yazılır.

Ama ben son günlerde yaşanan bir Gürgentepe olayı ile Korgan ilçesinde yaşanan Kaymakam skandalını  gündeme getirdiğimde ikisinin altından da Belediye başkanları çıkıyor. Kirli bir siyaset çıkıyor.

Burada Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’i pek konu ederek izah etmeyeceğim.

Çirkef, küfür, hakaret ve tehdit işlerini hiç sevmem hiç de, bulaşmak istemem. Bulaşırsam sunucunu getirmek isterim de hoş olmaz.

Korgan’da yaşanan Kaymakam olayını çok merak etmiştim. Epeyce de inceleme ve değerlendirme yaptım.

Korgan ilçesinde  29 Ekim Cumhuriyet Bayramında bazı gölgeler düşürülmüştür. Siyasi iktidarın, büyük kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk ile, Kemalist ilke ve devrimlerle, laik ve demokratik cumhuriyetimizle sorunu olduğu bilinmektedir. Özellikle ulusal bayramlarda bazıları kinlerini kusmaktadırlar.

Mesela, Kastamonu’da valilik tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı düzenlendi. Jandarma Komando Eğitim Alayı Komutanlığınca gerçekleştirilen askeri gösteride komando askerler AKP genel başkanı Tayyip Erdoğan’ın posterini açtılar.

Hiç sesimiz çıktı mı?

Bir çoğunuz duymadınız bile..

Ulusal bayramlar siyasi partilerin değil, Türk milletinindir.

Ordu'nun Korgan ilçesinde 30 Ağustos 2021 tarihinde göreve başlayan 27 yaşındaki genç Kaymakam Miraç Akbulut, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreninde yaptığı konuşma sonrasında görevden alındı.

Hatası var veya yok. Bu genç bir kaymakam, tecrübe sahibi olmayabilir. Heyecanlıdır, heveslidir, yanlış da yapabilir ama, tabi ki; bilmediklerini de öğrenecek ama birileri ona destek olması gerekirken, o siyaset üçgeni onu karalamaya çalıştı, aşağıladı, suçlamaya çalıştılar.

Görevinden niye alındığını da sormuyorum.

Çünkü işin içinde siyaset var.

Çünkü, Kaymakam Miraç Akbulut’un törende yaptığı konuşma, laik ve demokratik Cumhuriyet karşıtlarını kızdırmıştır.

Daha bu ilçede yaşanan Gri pasaportla 49 kişinin Almanya'ya kaçmasına neden olarak, Korgan’ı ve ülkemizi rezil edenler koltuklarında otururken, Atatürk’ten söz eden Kaymakamın görevden alınması düşündürücüdür. Bu olay ülkemizin nasıl karanlıklara sürüldüğünün de göstergesidir.

Eğer, Kaymakam Miraç Akbulut’a bir ceza verilirse bu  ceza Türk Milletine verilmiş demektir. Bunun sonucunu merakla bekliyoruz.

 Milli duygularımızı bize haram etmeyin, burnumuzdan getirmeyin, bugün bunu yapanlar, yarının da hesabını mutlaka düşünmelidir.

Bence, alnından öpülecek kaymakam…

Asılacak Belediye başkanları..

Şimdi sizlerle paylaşmak istediğim esas konu, elime o Kaymakama gönderilen bir mektup geçti ve aynen yayınlıyorum.

"O TERTEMİZ ALNINDAN ÖPERİM"

ESKİ KORGAN KAYMAKAMINDAN, GÖREVDEN ALINAN KAYMAKAMA MEKTUP..

 Sevgili Kaymakam kardeşim,

30 yıl kadar önce o ilçenin kaymakamı olarak görev yapmış ve Cumhuriyete karşı kalkışanlara 29 Ekim günü derslerini vermiş bir ağabeyin olarak bütün içtenliğimle o tertemiz alnından, geleceği aydınlatan gözlerinden öperim.

Yüksek seviyeli ve seciyeli tam bir devlet adamı olmanın sorumluluğu içinde Yurdumuzun kurtarıcısı, Devletimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda basiretle görevinizi yerine getirmiş olmanız nedeniyle içtenlikle kutluyorum.

Tutum ve davranışınız halkımız için umut kaynağı olmuştur. Yurdumuz ve ulusumuzun üstüne çöken karanlığı paramparça eden bir yıldırım gibi ortalığı aydınlatmış oldunuz. Büyük Önder’in gösterdiği hedefe yönelen bilincinizle örnek bir kişilik sergilediniz. Tarih sizi unutmayacaktır. Bu genç yaşta Kuvvacı öncüllerimizin yanında onur kürsüsündeki yerinizi almış olmanız ayrıca her türlü övgünün üstündedir. Size zulmetmeye, mağdur etmeye kalkışacaklardır. Öyle davranmaya kalkışan alçakları yarın kimse hatırlamayacaktır. Dilerim ki kalan ömründe Türkiye Cumhuriyetine ve Türk ulusuna karşı unutulmaz hizmetler yapma olanağı bulur ve görevini eksiksiz yerine getirirsin. Geriye tek bir adım dahi atmadan, inandığın yolda yürüyeceğine ve başarılı olacağına inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sana kıymak isteyenleri şiddetle kınar, yeniden gözlerinden ve o tertemiz alnından öper, saygıyla ve sevgiyle selamlarım.

Önceki Korgan Kaymakamlarından

Saim SEZEN

Facebook Yorum

Yorum Yazın