MEHMET ÖZTÜRK

MEHMET ÖZTÜRK

Mail: gazeteyonsahin@gmail.com

KARMAŞIK SORULAR!..AK PARTİ NİYE KAPATILMIYOR?

                 14/28 Mayıs 2023 seçimlerinin ardından bir kritik yapayım dedim. Tuşlara dokunmaya başladım ama kafam karışık. Kafamda içinden çıkamayacağım sorular var. Sosyal medyadan sorularıma cevap bulmaya çalışıyorum. Ahada aradığım cevap diyorum. Ama aklıma yatmayan yeni yeni sorular geliyor.

                  Bu sorularla günlerimi geçiriyorum. Biraz da seçimde millet ittifakından yana tercihimi yaptığımdan üzgünüm. Çünkü millet ittifakı Cumhurbaşkanlığında da, mecliste de seçimi kaybetti.

                  Şimdi millet ittifakına eleştiriler, Cumhur ittifakına ise övgüler yağıyor.Ben mizaç olarak güçlünün değil,zayıfın yanında olurum.Ama zayıf düştüğümde yanımda kimsecikler olmaz. Ben fatiha suresindekie ‘’YALNIZ SENDEN YARDIM DİLERİZ’ mealindeki ayeti çok içten söylerim. Belki Rabbimin imtihanı bu. Beni zaman zaman yalnız bırakır. Bittim tükendim  dediğimde elimden tutup kaldırır. Yüce Rabbim. Peygamberimizin taifte uğradığı saldırı sonucu üzüm asmasının altında kanlar içersinde bitap düştüğünü düşünürüm. Kavminin kendisini taşladığı bir zamanda köle Addas’ın iman edişini çok önemserim.

                Yine Hz. Hüseyin’in Kufeye çağrılıp da zalim Yezid karşısında kıyam ettiği anda yalnız bırakılışını. Ve Hz.Hüseyin’in ve ehlibeytin şehid edilişini hüzünle anarım.

               İçimden gelen bu girizgahtan sonra yukarda bahsini ettiğim seçime değinmek istiyorum.

               Hep şunu savundum. Seçimler ülkeyi yönetme noktasında tatlı bir rekabet halinde yapılsın. Ama bu sahada böyle olmuyor demiştim. Ve olmadı da. 66 yaşımdayım. Türkiye’nin siyasi tarihinin 50 yılını bilirim.Siyasete de ilgim iyidir. 12 Rylülden önce de seçimler yapılıyordu. Sağ sol çatışması ile kan gövdeyi götürüyordu. Ancak siyasilerin biri iktidara geliyor diğeri gidiyordu.İktidar oluyorlardı.Muhalefet oluyorlardı. Şimdilerde ise bir  lider var ki hiç muhalefet olmuyor. Sayın Erdoğan’dan bahsettiğimi anlamışsınızdır sanırım.Niye muhalefete düşmüyor.Çok başarılı olduğundan mı .Hayır. Erbakan Hocamız çok başarılıydı. Ağır sanayi hamlesi başlattı. Ecevit’le koalisyon kurdu. Kısa sürede Kıbrıs’ı feth ettiler. Yine D8 leri kurdu. hayatında 11 ay başbakanlık yapabildi. Partisi dört kez kapatıldı. Sayın Erdoğan’a göre  dik durmuyordu dikleşiyordu.

           Sayın Erdoğan dikleşmeyeceti, dik duracaktı. Dik durmak, havuz sisteminden vaz geçmekti. Dik durmak D8 lerden vaz geçmekti. Dik durmak ağır sanayiden vaz geçmekti. Dik durmak bob eş başkanı olmaktı. Erbakan Hoca bunları yapsaydı sürekli iktidar olurdu.Ömrünün sonuna kadar da iktidarda kalırdı.

           Şimdi bana itirazlar olacak. Sayın Erdoğan, Erbakan Hocanın hayallerini gerçekleştirdi. Ayasofyayı ibadete açtı, Başörüsü yasağını kaldırdı. Tarihte zulüm ve şirk düzenlerinin en belirgin özelliği yeryüzü saltanatı. Onların bu saltanatına dokunmayınca sen ibadet et,başını ört önemli değil.

          Ayasofya ne zaman ibadete açıldı.2020 de. Ne oldu o zaman. Küresel güçler pandemi yalanı ile dünyayı ayağa kaldırdı. İnsanlara avuç avuç ilaçlar yedirildi. Henüz süreçleri tamamlanmamış aşılar bir iki üç dört beş kez insanlara zerk edildi. Camiler vakit namazlarına, Cuma namazlarına kapatıldı. Aldın Ayasofayayı, verdin camileri. Biraz da böyle bakmak gerekir. Bu AK Parti niye kapatılmıyor. Sayın Erdoğan niye kaybetmiyor. Üzerinde düşünmek gerekir.

          Bazı yazarlar ve çizerler sayın Erdoğan’ın kazanması için muhalefetin dizayn edildiğini iddia ediyor.Buna biraz inanıyorum.O zaman niye millet ittifakını destekledin diyebilirsiniz.

            Evet, ben de kendime soruyorum.Ve şöyle cevap alıyorum.Bakara suresinde belirtildiği gibi melekler, Allah (cc)’a yeryüzünde kan dökecek fesat çıkaracak bir insan mı yaratacaksın diye   itiraz etmişlerdi de, Allah onlara sizin bilmediğinizi ben bilirim demişti.

            Evet, bizim bilmediğimiz bir şeyler var.Zira bu terazi bu kadar ağır sıkleti çekmez.En iyisini Allah bilir.Eğer samimi iseniz hangi partili olursanız olun Allah sizi gayretinizden dolayı mükafatlandıracak.Yok eğer kişisel menfaat için, iktidarınız için samimiyetten uzaklaşıp iktidarda kalmaksa amacınız, kaybedebilirsiniz.

           Şimdi muhalefeti eleştirmek çok kolay. Kolay olan bir şey daha var.O da iktidara yalakalık yapmak.Sahi bu iktidarı eleştiren muhalifleri çok merak ediyorum. Bir de yüz kusur partinin kurulmasına çok kızıyordum. Şimdilerde hiç kızmıyorum.Sanırım onlar tek sıra halinde iktidara yamanmak için sabırsızlıkla bekliyorlardır.Bana kızacaksınız ama öyle değil mi ey ahali. Devlet Bahçeli’sinden Doğu Perinçeğine, Numan Kurtulmuşun’dan Süleyman Soylu’suna. Noldu şimdi neredeler. Size bir sır olarak söyleyeyim mi, muhalif görünen Erdoğan’a çalışanlar da var diyorlar. CHP’li Tuncay ÖZKAN’ın da Erdoğan’a çalıştığını söylüyorlar.

         Dedim ya kafam karışık. Seçimden önce muhalefetin işi sıkı tutma noktasında onlara yol göstermiştim. Demiştim ki Sayın Erdoğan kadar, hatta ondan daha fazla seçime asılamayacaksanız bu yarışa girmeyin. 21 yıldır Erdoğan’ın kazanacağı bir maç yapılıyor mealli iddiada bulundum.Dediğim de oldu işte.Muhalif takımdan oyuncu tam gol atacağı sırada hakem oyunu durduruyor.Ve o golcü oyuncuya kırmızımsı bir kart gösteriyor.Tam kırmızı değil ha. Ekrem İmamoğlu’nun cezası aynen öyle. Şimdi sen rakip takım bir mızıkçılık yap ya. Böyle bir oyun olmaz. Hep benim yenilmem üzere kurgulanmış bir oyunu oynamıyorum de. At İbrahim gibi kendini ateşe. Allah cc seni ateşten kurtarabilir. Yetmiş yıldır sağ iktidar sol muhalefet.

             20 yıl öncesine kadar yine sağda farklı liderler oluyordu. Şimdi tek lider Erdoğan.Başarılı mı.Hayır değil.Başarılı olsa yine oy verirdim. Peki nasıl iktidarda kalıyor.İşte o önemli.Kullandığı yöntem bir araştırma konusu. Ben az çok biliyorum. Bunun ip ucunu montaj kasetlerde görebilirsiniz.Peki diğer liderler niye bunu başaramadılar. Sadece montaj değil.Tehdit, ötekileştirme,hain kafir ithamları onlarca kanaldan lanse edildi. Şimdi bu %48 ’’Kafir, hainlerin’’ namazını kılmama ve yargılama zamanı. Hatta asın bunları diyeceğim de,defnetmeye mezar bulamazsınız mezar.

           Rüyalarımda iyi şeyler görmüyorum .Bu fani dünya için değmez bu kadar hırçınlaşmaya. Vallahi değmez, billahi değmez.

            Kalın sağlıcakla..