2 - TEKNOFEST
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ
Osman ŞAHİN

Osman ŞAHİN

Mail: gazeteyon@gmail.com

HİÇBİRİNİZ BENİM VEKİLİM DEĞİLSİNİZ!..

Ordu’da 6 Milletvekili var. Bunlardan 3’ü iktidar partisinden, 3’ü ise muhalefet Partisinden.

AKP’nin Ordu örneği Türkiye modeli olursa vay halimize..

Seçmiş zavallı Ordulu’lar işte ne yapsın kimi, eş dost arkadaşımız diye, kimi hatıra binaen, kimi menfaat ve çıkar uğruna, kimileri de kafaya yazdıkları o sabit fikirleri ile inandığı yoldan dönmemek uğruna  oy vermişler.

Milletvekili diye seçmişler..

Bana sorarsanız hiç birini tanımam işim de olmaz.

Kusura bakmasınlar, hiçbiri de benim vekilim değildir, olamazlar da zaten hiçbirisine oy da vermedim..

Peki oy verenler seçenler şimdi ne diyor?

“Elim kırılsaydı da keşke oy vermeseydim.”

Haklı olanlar da var  haksız olanlar da..

Onların gözleri kamaşmış. Yakını göremeyen, uzağın hayali ile yaşarmış..Kabiliyetsiz insan çatlak desti gibidir. Doldurmaya çalışmak beyhudedir. İşin içine menfaat girince ortaya farklı beklentiler çıkar.

Halkın hizmet için seçtiği Milletvekilleri bugün sadece  resmi dairelerde onu bunu tayin etmek, iyi yerlere getirmek için bazı kurum yöneticilerini aşağılamak, onu yıpratmak ve görev yerini değiştirmek, hatta müteahhitlerle gizli işbirliği yaparak kurumlardan ihale işi kovalamak vs. gibi işlerle uğraşmaktan başka hiçbir hizmete emekleri geçmemiştir.

Milletvekili dediğin, haksızlığa uğrayanın haklarını koruması, ona zulüm yapanlar hakkında gerekeni yapması ve oyunu aldığı vatandaşın hakkını koruması gerekirken, maalesef kendi partisinin  yöneticisi haksız da olsa onu korumaya çalışması, aldığı oylara yaptığı en büyük ihanettir.

Her bir vekil 28-30 Bin TL civarında maaş alıyor.

Bence bu parayı hak etmiyorlar.

Bu paralar oyunu aldığı vatandaşların bizim cebimizden çıkıyor. Ancak, bu vekiller aldıkları oyların hakkını veriyor mu?

Elbette ki, hayır..

O zaman bu maaşlar helal midir?

Elbette ki, hayır..

İşte bu işin böyle bir de helal, haram tarafı vardır. Bugün bu millete hesap vermemek için kabadayılık yapanlar, yarın bunun bedelini mutlaka ödeyeceklerdir.

Şimdi biraz gerilere gidelim.

2002 yıllarında Ecevit iktidarı olan koalisyon döneminde yaşanan büyük krizler ve devalüasyonlar iktidarı AK Parti hükümeti R. Tayyip Erdoğan’a teslim etti.

O zaman bende oyumu bu Partiye verdim. Çünkü, bu ülkeyi yönetecek, güvenilecek siyasi bir muhalefet partisi bile yoktu.

Bugünkü iktidarın yönetimi bana şimdi o günleri hatırlatıyor.

İlk beş yıl ülkeyi güzel yöneten AK Parti iktidarına şimdi neler oldu da bu ülkeyi zor duruma düşürdü.

Birilerinde ya bir hata var, veya birileri bu ülkeyi yanlışa götürüyor.

Yani o günlerde parti içinde yönetimde bulunan  bir çok  tecrübeli kişilerin Erdoğan haricinde yönetimde olmayıp, yeni isimlerin de Çakallık peşinde olması bu yönetimi yıkıma sürüklediğinin gerçekleridir.

Yani AK Parti içinde AKP’li diye bilinen zihniyetler, partiyi öz ana düşünce, iyi yönetim ve iyi niyetten uzaklaşmasına neden olmaktadırlar.

Bunun en büyük örneğini bugün Ordu ilimizde yaşamaktayız.

Son günlerde yaşanan olaylar iktidar partisi Milletvekillerine, AKP’nin il başkanı Halit Tomakin başta olmak üzere  yönetim kurulu üyelerine büyük  tepkiler yağıyor.

Seçilen vekiller, değişen yönetimler, partinin içten bölünmesine ve halkın ve Ordu’nun yararına hiçbir varlık gösterememeleri kendi partililerinin  adamları kendi sonlarını hazırladıkları bir gerçektir. Şu an partinin kendi içinde çok yoğun gizli bir örgütlenme çalışmaları var. Ancak, bu sadece kendi içlerinde, kendi menfaatlerinde  olduğu için halkın yararına iyi bir olumlu sonuç ortaya çıkmayınca, kendi yıkımlarını adeta kendileri hazırlıyorlar.

Ancak, şu bir gerçek ki; partinin Ankara ayağı başta genel başkan R. Tayyip Erdoğan olmak üzere yardımcıları dahil bu yaşananlardan haberi olmadıkları kanaatindeyim.

İşte AK Partinin Ordu yönetimine  tam müdahale etmenin zamanıdır.

Çünkü, son gelişmeler ve duyumlar hiç de iç açıcı görünmüyor.

Muhalefet ise siyaseti bilmiyor. Bilse de şu anda Ordu halkına karşı sessiz ve sedasız beklemedeler. Şu an konuşmayanlar ses vermeyen muhalefet partileri yarın seçim arifesinde, halkın karşısına hangi yüzle çıkacaklardır?

Sahi gerçekten sormak lazım. Şu an Ordu’da kaç tane muhalefet partisi var? Ulan  adama sormazlar mı, siz bu partileri neden kurdunuz? Siz ne iş yaparsınız, icraatlarınız nelerdir? Bir gün de çıkın ortaya biz de varız deyin. Merak etmeyin bunların hesabı sizlere de sorulacak.

Bugün iktidar karşısında muhalefet partileri sessiz kalıyorsa, ya siyaseti bilmeyip aciz kalıyor, ya da bu iktidarın gizli ortağı demektir.

Şu bir gerçek ki; yorgun iktidarın karşısında bitik ve aciz, acemi bir muhalefet var.

Bu olaylara gerekli ve eylemli tepki vermeyen muhalefet ise yok hükmündedir ve açık-gizli destekçi durumundadır.

Siyasi iktidar bugün zor durumdadır; ülkemiz tarihinin en büyük ekonomik krizini yaşamaktadır. Her alanda, her sektörde çok büyük sıkıntılar yaşanıyor.  Ne kadar gündemi değiştirmeye çalışsalar da, bu millet, bu dövizin artışını, akaryakıt başta olmak üzere yağ vs. gıdalara yapılan zamları asla unutmayacaktır.

Ne yazık ki bu bitik iktidarın karşısında yitik bir muhalefet var. Toplumun beyinleri  uyuşturulmuş olarak, olanları seyretmektedir. Ülkemizde bütün bu yapılanlara karşı duracak demokratik güçler nerededir? Gerçek bir muhalefet, demokratik kitle örgütleri, sendikalara da sormak gerekiyor.

Seçilmiş vekillere de soruyorum.  Gerek iktidarın, gerek muhalefetin vekilleri, biriniz de çıkın sorun.

Ne oluyoruz? diye!..

Sormadığınız  süre içinde hiç biriniz benim vekilim değilsiniz..

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın