3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF
Osman ŞAHİN

Osman ŞAHİN

Mail: info@yongazetesi.com

FATSA’YA ZARAR VERENLER YABANCI DEĞİL..

Evet, Fatsa’da Siyanurla maden arama çalışmaları Ordu’nun gündemine oturmuştu. Herkesin yabancı bir şirket olarak bildiği o şirket hiç de yabancı değil, çoğu yerli ortaklı Türk vatandaşlarımız..

İŞTE O ŞİRKETİN RESMİ KAYITLARI:

Şirketin resmi kayıt adresi.. Altıntepe Madencilik Sanayi ve Ticaret AŞ. Merkez adresi İran Cad. No. 53/6 Çankaya- Ankara..

Şirket  21.10.2009 tarihinde 20.10.2009/15806 nolu noter tasdik onayı ile 2 milyon 350 bin TL. sermaye ile kurulduğuna dair 26 Ekim 2009 ve 7425  sayılı ticaret sicil gazetesinde ilan edildi. Yayınlanan şirket tüzüğü daha sonra Ankara ticaret odasına resmen kayıt yaptırdı.

Aynı Ticaret sicil gazetesinde şirketin kurucu isimleri, TC. kimlikleri ve vergi kimlikleri ile birlikte yayınlanmıştır. 5 kişilik kurucu üyenin ikisi Türk vatandaşı olduğu görülmektedir. Ancak, bütün işlemleri yapan yerli Türk vatandaşlarımızın olduğu görüldü.

ŞİRKET ORTAKLARI :

1-INS Madencilik Sanayi ve Tic. AŞ.

2-Perry Colin Asbwood

3-Robert Peter Foster

4-Bahri Yıldız (İkameti saklıdır)

5-Hilal Sevindik (İkameti saklıdır)

Aynı tarihte Şirket Ana tüzüğünün yayınlandığı ticaret sicil gazetesinde 1-2 ve 3 Nolu şirket ortakları adına Serkan Duru adlı kişi vekaleten imza atmış bulunuyor.

Şirket 25.06.2010 tarihinde 29 Haziran 2010/7595 sayılı Ticaret sicil gazetesinde adres değişikliği yaparak şirketin merkezini Kızılırmak Mah.1425 sok. Hayat Sebla Rezidans No. 29  B blok Daire, 79-80 Çukurambar, Çankaya-Ankara adresine taşındı. Bu taşınma işlemi aynı yönetim kurulu tarafından onaylandı.

Şirket yönetim kurulu 13.07.2010 tarihinde şirket  merkezinde toplanarak 3 yıl süreliğine Robert Peter Foster, Perry Colin ve Bahri Yıldız’ı yönetim kurulu üyeliklerine, Cem Özsoy’u da denetçiliğe getirdi.

15.07.2011 tarihinde yeniden toplanan dernek yönetim kurulu Öznur Öztürk Torun’u denetçilik görevine seçerek yönetim kurulu tarafından onaylandı.

27.12.2011 tarihinde olağan üstü  toplanan Altıntepe madencilik yönetim kurulu aldığı bir başka kararla bir yıl süreliğine Elvan Sar, Ejder Yılmaz, Ramazan Yılmaz, Bahri Yıldız, İhsan Yılmaz, Stratex Gold. A.G.’yi temsilen Robert Peter Foster yönetim kurulu üyeliklerine Halil İbrahim Torun ile Erdoğan Oktay denetim kurulu üyeliklerine seçildiler ve şirket tüzüğünde bazı değişiklikler yapıldı.

Şirket yönetim kurulu 13.01.2012 tarihinde yeniden aldığı bir kararla 3. Kez adres değişikliği yaparak şirketi Güzeltepe Mah. 747. Sok.A3 Blok No: 8 Çankaya-Ankara adresine taşıdılar ve bu karar yönetim kurulu tarafından onaylandı.

YÖNETİM DEĞİŞİKKLİĞİNE GİDİLDİ..

Her yıl normal genel kurul toplantısını yapan ve şirket içindeki değişiklikleri Ticaret sicil gazetesinde yayınlayan şirket yönetim kurulu 02.11.2015 tarihinde yapılan olağan genel kurulunda 3 yıl süreliğine İhsan Yılmaz (Başkan) Bahri Yıldız (Başkan vekili) Ejder Yılmaz,Ramazan Yılmaz,Elvan Sar ve Bob Foster üye olarak seçildiler.

Bu toplantının ardından 09.12.2016 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında şirketin bütün yetkileri Çevre ve orman bakanlığı nezdinde maden arama ruhsatlarıyla ilgili bütün imza yetkisi şirketin idari işlerini  yürütmesi yönetim kurulu başkanı İhsan Yılmaz’a verildi.

FATSA İÇİN YETKİ VERİLDİ..

Şirket 11.05.2017 tarihinde yapılan genel kurul kararında 3 yıl süre ile Fatsa İlçesinde yapılacak maden arama çalışmaları ile ilgili bütün yetki, sorumluluk ve çalışma şekil ve şartlarından sorumlu olarak, İhsan Yılmaz, Ramazan Yılmaz ve Ejder Yılmaz görevlendirildi ve karar 16 Mayıs 2017/9327 sayılı ticaret sicil gazetesinde yayınlandı.

Aynı yönetim kurulu üyeleri 12.07.2017 tarihinde aldıkları tescil kararı ile İzmir adresinde ikamet eden Erkan Köksal’ı bir yıl geçerli olmak üzere genel müdür olarak atadı..

23.04.2018 tarihinde yapılan genel kurul kararı ile yönetim kurulu üyeleri arasında bazı değişiklikler yapılmış olup, Ejder Yılmaz ile İhsan Yılmaz’ın yönetim kurulu üyelikleri 23.04.2021 tarihine kadar uzatılmasına karar verildi. 24.04.2019 tarihinde alınan bir kararla İhsan Yılmaz’a yönetim kurulu başkanlık yetkisi verildi.

4. kez adres değişikliğine giden şirket en son 23.05.2019 tarihinde yeniden adres değiştirerek, Güzeltepe Mahallesinden, Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. B Blok Apt. No: 2 B/86 Çankaya – Ankara adresine taşındı. 24.06.2019 tarihinde ise Erkan Köksal’ı genel müdür olarak atadı.

İşte biz ne kadar araştırma yaparsak yapalım, Fatsa’da işler yolunda maden aramaya, yeşillikleri yok etmeye devam edilecek, kimsenin de sesi çıkmayacak..

Aslında Fatsa’lının sesi hiç çıkmıyor. Dışarıdan gelenler Fatsa’yı korumaya çalışıyor ama, hiç bir Fatsa’lının sesi dahi çıkmıyor..

30.11.2019 tarihli halen yayında olan köşe yazımda aynen şunları ifade etmiştim.

Fatsa’da siyanürle altın aranıyormuş..

Duydunuz değil mi?

Fatsa can çekişiyormuş!..

STK’lar avazı çıktığı kadar bağırıyor..

Bu katliama sessiz kalmayın deniyor.

Köylerde Kuş cıvıldamıyor.

Köylerde Arı kalmamış..

Fareler de ölmüş..

İnsanların kanser olma oranları artmış.

Balıklar ölmüş..

Fındık geliri düşmüş, sular kirlenmiş..

Peki, birileri kalkıp da Fatsa’da Siyanürle maden arama çalışmaları başlamadan, ihalesi yapılmadan, buraya daha kazma vurmadan arazisini bu iş için satan veya kiraya verilen o Fatsalı’ya hesap sorarak neden önlemediniz?

O zaman uyuyor muydunuz?

O zaman neden yetkililere seslenmediniz,  STK’larla iş birliği yapmadınız.

Bu katliamı neden başlamadan önlemeye çalışmadınız!..

Fatsa’da çevre bitmiş, Atı alan Üsküdar’ı aşmış, yangın bacayı sarmış, şimdi Fatsa’lı çığlık atıyor.

Ama nafile..

Fatsa’da birkaç  doğa katili, menfaatleri için toprağını satmış, şimdi bedelini bütün Fatsa’lı ödüyor.

Peki o zaman, FATSA’YI SATAN FATSA’LI KİM?

Önce bana bu kişileri bulun!..

Hesabını  onlardan sorun..

Diye yazmıştım.

Evet Fatsa’ya ihanetlik edenleri ben buldum açıkladım.

Şimdi bu kişileri Fatsa’lı bulsun ve hesabını sorsun.,

Benden bu kadar.

Facebook Yorum

Yorum Yazın