4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ
Osman ŞAHİN

Osman ŞAHİN

Mail: gazeteyon@gmail.com

ERDOĞAN, HALİT TOMAKİN’E KIZGIN MI?..

Hafta sonu Ordu’yu ziyaret eden AK Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ordu ziyaretlerinde görünmeyen perde arkasını gündeme getireceğim.

Ben fenalık kötülük düşünmem, benim art niyetim de yoktur.

Sadece bulunmuş olduğum ortamda mesleğim icabı olayın perde arkalarını araştırmayı severim.

Şimdi övünür, başta AKP. Ordu il başkanı Halit Tomakin. Yazımı yazdığım şu ana kadar bir açıklama yapmadı ama, yaparsa da çok merak ediyorum. Ne diyecek?

Yine balon mu şişirecek?

“Cumhurbaşkanımız üreticiyi memnun etti” diyebilecek mi?

Nasıl, neyle övünecek? Bekliyoruz.

Bu sefer balonu nasıl şişirecek, neyle övünecek, yine ambalajlı aynı sözler kullanarak, “BAY KEMAL’İ” mi bahane edecek.?

Fındığı yazmayacağım, o her zamanki gibi yine Orman ürünü muamelesine tabi tutuldu.. Üretici alavereye getirildi.

Onun açıklamasını AKP İl başkanı Halit Tomakin’e bırakıyorum.

***      ***     ***

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ordu gezisi kaç kişiyi ne kadar Ordu halkını memnun etti.

Tava içi kadar bir meydana sıkıştırılmış 3 bin kişiyi 10 binlerce insan olarak göstererek, ilçelerden yakıt parası karşılanarak getirilen AK Kadın ve AK gençlikle o alana tıka basa doldurarak göze fazla kalabalık göstermek.

Görevli protokol ve Partililer hariç.

***      ***     ***

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu’ya ilk girişinde bir Fındık bahçesine uğruyor, çay içiyor, üreticinin görüşlerini alıyor. Araştırıp incelerseniz bir de bakarız ki; görüştüğü ve ziyaret ettiği o bayan AKP’nin Gülyalı ilçesi kadın kollarında görevli. Tabiiki bizim bahçeye gelecek değil ya, önceden hazırlanmış, planlanmış bir program olduğu anlaşılıyor.

***      ***     ***

Erdoğan alana gelinceye kadar OBB. Başkanı Hilmi Güler, misafir bakanlar,  AKP’nin kurmaylarından Binali Yıldırım, Ordu’nun eski küskün vekillerinden Numan Kurtulmuş kürsüye çıkarak, 20 yılda Ordu’ya yapılanları birer kez daha gündeme getirerek öve öve bitiremediler.

Ağzınıza sağlık diyorum. İnandık zaten..

Üstelik yıllar önce açılışı yapılan, kurumları toplu olarak bir kez daha açarak kurdele kestiler. Evir, çevir aynı perdeyi aç..

***       ***     ***

Fındık fiyatını açıkladıktan sonra konuşmasını bitiren Erdoğan’ın AKP İl başkanlığına gitmesi beklenirken, doğrudan Ordu Büyük Şehir Belediyesine  giden Erdoğan, il başkanı Halit Tomakin’e hayal kırıklığı yaşattı. Bekliyoruz dedim ya Halit’i bakalım ne diyecek, yoksa sessizliğini bozmayacak mı?

AKP genel başkanı Reis, OBB. Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in 30 yıllık siyasi yoldaşı. 20 yıldır aynı partide yol arkadaşlığı, kader birliği yapıyorlar.

Halk arasında söyleniyor ya, Hilmi ile Halit’in arasının iyi olmadığı kırgın oldukları  ve  sadece siyasi işbirliği  için zoraki, bir arada oldukları.

Reis, tam 4 saat OBB’de kaldı.. Akşam yemeğini birlikte burada yediler. Hilmi ile baş başa görüştüler. Sanırım inşallah Hilmi başkan olup biten özel her şeyi anlatmıştır.

Yoksa Ordu’da AKP elden gitmek üzere..Yönetimin akıbetini yakın zaman içinde merak ediyorum.

Burada sadece ben değil, bütün Ordu halkı teşhisini koymuştur..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP İl başkanı Halit Tomakin’e kızgın mı?

Çünkü, şükürler olsun ki; AK Parti Ordu’da en kötü günlerini yaşıyor.

Gazı bitmek üzere..

***        ***     ***

Şimdi gelelim bu ziyaretin acı faturasına..

Reisin Odu gezisinden memnun olun veya olmayın.  Bu gezide Reisin en çok hoşuna giden bina duvarına asılan Fındıkla ilgili pankartlardı.

Çünkü organizasyon çok beterdi. Hele hele, kendi adamlarının haricindeki görevli basın mensupları tıka basa dar bir koridorda görev yapmaları mitingin en kötü yönüydü.

Eleştiriler çok fena..

Ordu Polisini miting meydanına almayarak il dışından gelen 5 bine yakın özel korumaların görev almalarının faturasını bir tarafa bırakalım. Sanki içimizde Reise düşmanlık edecek, ona suikast yapacak insanlarımız varmış gibi davranarak  özel çelik yelekli, uzun namlulu  siyah gözlüklü, koruma Polislerinin bizim insanlarımızın içinde bakışları ayrı bir korku ve ürpertici endişe  vericiydi.

O meydanda hiç Polis olmasın, bizim Ordu insanı Reisini onlardan daha iyi korur, bağrına basar ve en derin sevgisini saygısını gösterir.

Özel korumalar, yolları saatlerce trafiğe kapatmalar, Reisin geliş sevgisini halkın kursağında bırakarak ayrı bir çileye ve korkuya çevirmiştir.

Ordu’da hayat bir günlüğüne durmuştur.

İşin mali faturasının hesabını ben yapamam.

Bunun bütçe bedelini de yine biz ödeyeceğiz.

Cumhurbaşkanının, yani Reisin her gittiği yerde bu eziyet, bu maliyet, bu harcama yaşanıyor, bu çile çekiliyorsa, değil buna Saray bütçesi, Türkiye’nin bütçesi de yetmez.

Daha çok yazılacak konular  var ama buna da sayfalar yetmez.

AK Partinin kısaca Ordu özetini anladınız sanırım..

Yolun sonu görünmüştür.

En yakın ilk durakta ineceklerdir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın