4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ
Osman ŞAHİN

Osman ŞAHİN

Mail: gazeteyon@gmail.com

DİYALİZ’LE YAŞAYAN AKP’LİLER..

AKP’liler sanki bana hasta olmuş gibi geliyor. Hastalıkların tedavisi var ama, bazı AKP’lilere artık tedaviler de cevap vermez oldu. Siyasi yapıları diyaliz hastaları gibi..

Ordu’da son günlerde yaşanan siyasi ahlaksızlar diz boyu..Köpeksiz köy bulan dilenciler değneksiz gezermiş derler.

Köpeksiz köy bulan dilenciler değneksiz gezermiş derler. Muhalefetin olmadığı yerde iktidar partisi olan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) karşısında iyi bir siyasi  muhalefet partisi olmayanca Ordu halkının gözü önünde rahatça fink atarak milletle adeta alay eder, veya dalga geçer gibi bir siyaset oyunu  oynamaya başladılar.

Yok öyle bir şey biri bana “DANGALAK, EDEPSİZ” diyecek de ben o adamların ağzının payını vermeyeceğim. Dayanamam ki, duramam  ki, sabredemem ki, mutlaka cevabını verir, şikayet de ederim, mahkemeye de veririm. Hatta ve hatta, gerekirse gücümün yettiği yerde de tokatlarım.

Utanmayanlar, sıkılmayanlar, ahlaksızlar, ruh hastası olmuşlar.

Kendi partisinin adamına hakaret edenler bence o partinin adamı olamazlar.

O kişilerde hastalık vardır, onlar tedavi ile yaşıyorlar..

Bence yıllardır içinde bulunduğu, emeği geçtiği, hizmet ettiği aynı parti çatısı altında  siyaset yapan bir siyasi arkadaşına hakaret etmek, o partinin mensubu veya C. Başkanı R. Tayyip Erdoğan’ın adamı olmaz.

Ben böyle siyasetçileri  böbrek yetmezliği olan insanlarda, vücutta birikmiş olan fazla sıvı ve atık maddelerin yarı geçirgen bir membran (zar) aracılığıyla temizlenme hastalığı olan Diyaliz hastalarına benzetiyorum. Bunlar her gün makineye bağlı olarak yaşamaları gerekiyor.

İşte tedavi olamayınca da sağa sola saldırır, hakaret ederler. Diyalize bağlanınca da siyasi yaşamda ömrü süreleri uzatılıyor. Yoksa ihraç edilmeleri gerekir.

Bir çok dost ve arkadaşlarımın da AK Partili olduğunu söylemek istiyorum. Dostlukla siyaseti asla karıştırmam, iyi güzel insan olursa onun siyasi görüşünü tasvip etmesem de şahsi kimliğine ve arkadaşlığına her zaman saygı duyarım.

Soruyorum dostlarıma hatta kızıyorum, sizin AK Partili arkadaşlarınız neden böyle; partinize yakışmayacak çirkin davranışlarda bulunuyorlar diyorum.

Aldığım cevap zaten komikçe;

“Bunlar AK Partili değil, AKP’li olanlar” diyorlar..

Mecburen gülmek zorunda kalıyoruz.

Kavga edecek halimiz de yok, dostluğumuzu bozmaya da gerek yok.

İşte o zaman ben bunlara hasta gözü ile bakmak zorundayım. Tedaviye ihtiyaçları var.

Mesela Diyaliz hastaları gibi, makineye bağlı olarak yaşamak ve tedavi görmek zorundalar, yoksa aksi taktirde böyle arada sırada sapıtacaklardır.

Sakın böyle AKP’lileri kendi başına bırakmayın.

Tıp dili ile izah etmek gerekirse, Böbrek yetmezliğine bağlı perikardit olanlarda Hemodiyaliz uygulamadan önce bir hazırlık aşaması vardır. Hasta kanını alıp makineye vermek için büyük bir damar yolu gereklidir. Bu amaçla hastanın atardamarı ve toplardamarı cerrahi olarak birleştirilir. Buna tıp dilinde Arterio-Venöz Fistül denir.

Ancak acil şartlarda diyaliz uygulanacaksa damar içi kateterizasyon uygulanır.

Benzetmede bulunduğum bu AKP’lilerde ya kan bozukluğu, ya damar tıkanıklığı, ya da çatlayan ar damarları vardır.

İşte o zaman siyaseten ahlakı bitmiş demektir.

Diyalizle yaşayan AKP’liler, halk yakında fişinizi çektiğinde “AR” damarınız da patlayacak; canınız yanacak, feryat edeceksiniz ama, maalesef oyun bitmiş olacak..

Kendini bilmez ahlaksız, siyasetçiler..

Siz Ordu halkının ekmeğini yiyerek, suyunu içerek kimseye hakaret etme hakkınız asla yoktur.

Ya iyi bir ahlak  tedavisi olun, ya da defolun gidin..

Facebook Yorum

Yorum Yazın