3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF
İbrahim DÜLGAR

İbrahim DÜLGAR

Mail: dulgaribrahim@gmail.com

CORONA SONRASI EKONOMİ ve SİYASET..

Yazıya Stephan HAWKİNG'in ünlü sözü '' HAYAT VARSA UMUT DA VARDIR'' sözüyle başlıyorum.

Bugünlerde tüm halkımız, yöneticilerimiz ,sanatçılarımız, ünlü şahsiyetler video çekip “EVDE KAL” diyorlar. Doktor ve diğer sağlık çalışanları ise canları pahasına bu salgının üstesinden gelmeye çalışıyorlar. Salgının çıkış sebebi ile ilgilenmiyorlar, haklılar. Halbuki stratejistler, Fransız bilim adamı Nobel Ödüllü virolog Profesör Luc Montagnier, ABD başkanı, UK başkanı, Macron, yerli stratejistler bunun laboratuvarda üretildiği konusunda hemfikirler. Ayrıca 2003 yılında Fransa'da virüsün patenti alınmış olması da çok ilginç.

Ünlü Fizikçi Stephan Hawking'in ölmeden önce  vasiyet gibi, dikkat çektiği konular ile devam edelim.

1 -Nükleer savaş

2 -Küresel ısınma

3 -Genetik tasarlanmış virüsler

4 -Yapay zekanın insan zekasını gerçeği,

5 -Dünyaya göktaşı çarpması.

6 -Dünyadaki hızlı nüfus artışı, kaynakların hızlı tüketilmesine neden olacaktır. Bu süreç insanlığı yok edebilir. İnsanlığın geleceği uzaydadır demiştir.

Geçmiş yıllarda Bafa Gölü'nde kooperatif üyeleri dışarıdan gelen bir grubun göle balık bıraktığını, bu balıkların da içerideki balıkları dölleyerek cinsiyetsiz balıkların ürediğini söylemişti.

Kapatılan Refah Partisi başkanı Ahmet Tekdal Çorum'un dağlarına İsrailli dağcıların Kırım Kongo kanamalı ateş yapan kenelerin bırakıldığını iddia etmişti.

Amerikan Harp dairesinin iklimlerle, insan beyniyle, suni depremlerle ilgili çalışmaları var, iddiaları gündemde. Bu teknolojiyi taşıyan gemide Ege kıyılarında demirli.

TC. vatandaşı Oktar Babuna için toplanan kanlarla, Türkiye'nin gen haritasının çıkarıldığı MHP'li sağlık bakanı Osman Durmuş tarafından iddia edilmişti.

Yukarıdaki iddialar eşliğinde tüm konuşmacıların haklı olduğu bir slogan var; Coronadan sonra dünyada hiçbir şey bir daha eskisi gibi olmayacak da, ne olacak..

Ben kurgumu yazıyorum..

Dünyada, ülkelerin de üstünde bir akıl var. Ben buna ''ÜST AKIL'' diyorum. Bu üst akıl Çin’deki üretim artışı ile tüm dünyayı borçlandırıyor, borçlanan ülkeler üst akıla ait kurumlardan borç alıyor. Sonuçta Dünya'nın toplam borcu yaklaşık 270 trilyon dolara ulaştı. Bu arada Dünya nufusu da 8 milyar kişi oldu.

Üst akıl yoluna Çinle devam etmek istiyor.İşte bu noktada savaş ABD'de başladı.

ABD ulusalcılarını temsilen Trump, karşıda küreselci üst akıl yanlısı ABD

Corona sonrası Dünyada oluşması muhtemel kutuplar..

1-Rusya, ABD, Fransa, Almanya, Japonya

2-Üst akıl ve Çin, WHO, iMF, UN gibi örgütler

3-Rusya, Almanya,Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri

4-İngiltere, ABD, Japonya,Türkiye

5-ABD, Almanya, Fransa, Türkiye, Japonya.

Şimdi biz ne yapalım;

Dünyadaki bu çelişki devam ederken bazı kurum ve kişiler Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi ABD ulusalcılarının yanında yer alalım, Çin ve üst akılın yanında, Rusya'nın yanında, Almanya /Fransa paktında olalım diyebilirler. “Atatürk olsaydı ne yapardı sorusunun tam karşılığı” tam bağımsız Türkiye’dir.

Babür Hindistanı almış 5 milyon m2 , Osmanlı Kanuni ile Macaristanı almış, 8 milyon m2, Şah İsmailin Safevi Devleti 3,5 km, toplam 16,5  milyon m2 yapar. O zamanlar at sırtında bu birliktelikler zordu. Bir düşünelim olabilseydi tüm dünya nefes alırdı. Şimdi ise Corona sonrası Türk ülkeleri birliği şart. Bunun ilk adımı son günlerdeki Türk Cumhuriyetleri başkanlarının yaptığı görüntülü konferanstır.

Türk ülkeleri birliğine alınabilecek aday ülkeler aşağıdaki gibidir.

TÜRKİYE, KKTC, AZERBEYCAN, TÜRKMENİSTAN, KAZAKİSTAN, KIRGIZİSTAN,TACİKİSTAN PAKİSTAN, İRAN, ÖZBEKİSTAN, MOĞOLİSTAN, RUSYA.

Bu Türk birlikteliği sonrası ancak dünya devleri ile masaya eşit şekilde oturabiliriz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın