3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ
Yener TURAN

Yener TURAN

Mail: yener197852@gmail.com

BAŞKAN GÜLER, TORPİLE NASIL DUR DEDİ?

Bir çok siyasi kamu kurumlarında senin adamın, benim adamım diye hep adam kayırmalar, torpiller, ayırım yapma, kollama vs. gibi davranışlar olmuştur, olmaya da devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde buna benzer olaylar Ordu Büyük Şehir Belediyesinde yaşandı.

Sözleşmeli personellerin bir kısmının kadroya alınacağı duyulunca adamı olanlar harekete geçtiler. Tabi hali ile herkes kendi adamını kadrolu yapma peşine düştü.

Bir çok protestolar, Belediye önünde basın açıklamaları vs. gibi  çeşitli yollardan engellemeye kalkışıldı.

Hele durun bakalım bu kurumun bir başkanı var.

Dr. Mehmet Hilmi Güler..! Deyince de biraz düşünmek lazım..

Çağrın Noteri dedi ve adaleti bu şekilde sağladı.

Herkes için adalet..! Öncelikle OBB başkanı sayın başkan Hilmi Güler’i aldığı bu  kararla gönülden kutluyorum. Herkes elini vicdanına koysun eğer noter huzurunda kura çekilişi olmasaydı da torpil olsaydı daha mı doğru olacaktı.

 Nasıl bir toplum olduk?

Memlekette hep şikâyet edilen liyakatsiz işe alımlar, torpille hukuksuzluklar değimliydi. Kantarın topuzunu kaçırmayalım.

Ben her zaman tüm haksızlıkların karşısında dimdik dik durdum. Yeri geldi baskı gördüm. Ama hala doğruyu milletimiz için adaleti savunuyorum

 Adalet isteriz adaletli bir karar uygulanınca, da isyan ederiz doğruya doğru demeyi bilmeliyiz taraflı değil parti zanlı değil hak hukuk adalet tarafında olmalıyız ki, insanlık kazansın Ordu kazansın. Kadroya alınacak sözleşmeli personeller hakkında kendi adamlarına  torpil yapamayarak, kura çekimine razı olmayan bir gurup Belediye önünde protestolara başladılar.

 Ancak, o protestolar sadece yersizce ve tamamen adaletli olan bu karara adaletsizlik devam etsin protestosuydu. Nitekim herkes hakkına razı olsun, dedikodu olmasın diye canlı yayında isimler Noter huzurunda belirlendi adaletli olan her kararda ben varım. Parti ve siyasi ayırım yapmaksızın olmalı. Çünkü Ordu bizim Ordu için mücadelemiz terazinin tek tarafına yüklenirsek orada adalet beklemeyin ..

İşi partizanlığa dökersek gene orada adalet beklemeyin o yüzden partiye değil liderine değil, millete ve Ordu’ya hizmet için verelim. Mücadelemizi  emek haklarını kim savunuyorsa Ordulu olarak oraya destek verelim tarafsız objektif olarak Yön gazetesi olarak biz her daim hakkın adaletin yanında durduk durmaya da devam edeceğiz..

Facebook Yorum

Yorum Yazın