3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF

Zenginin villasına izin var; garibanın barakasına yok..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Zenginin villasına izin var; garibanın barakasına yok..
Kıyılar halkındır, diyen Ordu Büyük Şehir Belediye başkanı M. Hilmi Güler, deniz kıyısındaki barakaların kaldırılarak kıyıların temizlenmesi kararı alındığını ifade etti. Ancak, daha önce defalarca gündeme getirdiğimiz Perşembe Fener Burnu ile Mersin köyü arasında deniz kenarına yapılan (fotoğrafta görünen) yeni bir inşaatı sorduk, fakat hiçbir yetkiliden bu zamana kadar bir açıklama gelmedi. Ama biz soruyoruz, Bu ne, bu ne? Neden ayırım yapıyorsunuz?

İşte bu da gösteriyor ki; Zengin, veya torpilli kişilere villa izini var; garibanın barakasına yok.. Lütfen bu yapılan villa hakkında kamu oyu bir açıklama bekliyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in hukuksuz, imara aykırı yapıları kaldırarak kıyıları halka açmak adına başlattığı çalışmalar kapsamında Altınordu, Ünye, Fatsa Gülyalı ve Perşembe ilçelerinde görüntü ve imar kirliliği oluşturan yapılar kaldırılıyor.

Her platformda imar bizim namusumuz diyerek kaçak yapıları kaldırma konusunda geri adım atmayacağının altını çizen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, sahillerde imara aykırı, denizin, tabiatın güzelliğini bozan yapılara kesinlikle izin verilmeyeceğini belirtti.

KAÇAK YAPILAR KALDIRILIYOR, BURASI DA YAPILIYOR..

Kumbaşı Mahallesi Liman mevkii ile Cumhuriyet Mahallesi Melet mevkiinde çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, 775 sayılı Gecekondu Kanunu ve 3194 sayılı İmar Kanunu çerçevesinde devletin hüküm ve tasarrufu altındaki alanlarda baraka, çadır, konteyner vb. yapıları yıkıyor.

 

Kıyıların daha yaşanabilir ve estetik görünüme kavuşacağını söyleyen Başkan Güler, “Bu yaz bambaşka bir Ordu sahili vatandaşları bekliyor olacak” dedi. Başkan Güler, sözlerine şöyle devam etti:

"İmar Dairesi Başkanlığımızın yaptığı kaçak ve işgal tespitleri sonrası Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerimizkıyı kenar çizgisi içerisinde kalan metruk, kaçak ve işgallerin hepsini kaldırma çalışmalarını sürdürüyor. Altınordu, Ünye, Fatsa Gülyalı ve Perşembe ilçelerinde yapılan çalışmalarda 121 adet imar kirliliğine sebep olan yapı yıkıldı. Sahiller halkımızın, milletimizindir. Halkın denizle temasını artırmayı, şehir insanının denizden daha fazla istifade etmesini istiyoruz”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 2
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Saray’ın uyanık Muhtarı YEDAŞ’ı fena yakaladı..Önceki Haber

Saray’ın uyanık Muhtarı YEDAŞ’ı fena yak...

BAŞKAN GÜLER, ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI..Sonraki Haber

BAŞKAN GÜLER, ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI..

Facebook Yorum

Yorum Yazın