4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Zabıtalar Marketleri denetlemeye başladı..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Zabıtalar Marketleri denetlemeye başladı..
Hayat pahallılığının önüne geçmek için Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, fahiş fiyat artışlarına yönelik il genelinde tüm marketlerde fiyat denetimi yapmaya devam ediyor. Yapılan denetimlerde 19 ilçede 35 Markete ceza uygulandı.

Son 1 aylık denetimde toplam 385 denetim gerçekleştiren ekipler 35 yerel ve zincir markethakkında, haksız fiyat artışı denetim tutanağı düzenledi. İnşallah faydalı olur haydi hayırlısı diyoruz.

Ticaret Bakanlığı’nın fahiş fiyatla mücadelede yeni adımlar atmasının ardından zabıta ekipleri de denetimlerini artırdı. Marketlerde hijyen, son kullanma tarihi, vergi levhası ve işyeri ruhsatı kontrolü gibi genel denetimlerin yanı sıra fiyat etiketleri de özellikle incelendi. Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri 19 ilçede kendi sorumluluk alanlarındaki zincir marketlere şok denetimler gerçekleştirerek; fiyat etiketlerinde malın ayırıcı özelliği, yerli ürünlerde üretim logosu, fiyat değişiklik tarihi, yaş sebze meyvelerde ürün künyesi ve etiket kontrolü yaptı.

19 İLÇEDE 385 YEREL VE ZİNCİR MARKETLER DENETLENDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan denetimlerde 19 ilçede 385 market ve zincir marketlerde denetim gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde kurallara uygunluk göstermeyen 35 marketle ilgili tutanak tutuldu.

SERİ DENETİMLER YAPILIYOR

Gün ve saat belirlemeden ani bir şekilde 19 ilçede denetim yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi,  yerel ve zincir marketlere yönelik seri denetimlerde bulundu. Fiyat artışı, son kullanma tarihi, raf ve kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlık gibi birçok konuda incelemede bulunan ekipler, oluşabilecek haksız uygulamalara karşı market yetkililerini uyardı.

YASAL İŞLEMLERİ TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜ YAPIYOR

Öte yandan denetimlerin aralıksız süreceğini belirten Zabıta Dairesi Başkanlığı, söz konusu ihlalleri gerçekleştiren firmalarla ilgili yasal işlemlerin Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri tarafından yapıldığını kaydetti. Vatandaşları fahiş fiyat ve stokçuluk yapanlara karşı uyaran zabıta ekipleri bu tür durumlarla karşılaşanların ALO 153 Zabıta Şikâyet Hattı’nı aramalarını istedi.


Ticaret Odası 2. Sanayi bölgesi için karar aldı..Önceki Haber

Ticaret Odası 2. Sanayi bölgesi için kar...

Altınordu Sağlık ekipleri grip aşısı yapmaya başladı..Sonraki Haber

Altınordu Sağlık ekipleri grip aşısı yap...