Zabıta Caddelerde Motosiklet denetimi yapıyor, Köpeklere bakıyor..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Zabıta Caddelerde Motosiklet denetimi yapıyor, Köpeklere bakıyor..
Ordu Büyükşehir Belediye Zabıtası trafiğe kapalı caddelerde tekerlekli araç denetimi yapmaya başladı. Ancak söz konusu caddelerde Motosikletten fazla başı boş Köpekler var. Zabıtalar bu Köpekleri toplamak yerine sadece bakıyor ve izliyor. Bu caddelerde başı boş Köpeklerin ruhsatı var mı?

Araç trafiğine kapalı alanlarda motosiklet kullanan sürücülere Ordu Büyükşehir Zabıtası geçit vermiyor. Bu kapsamda Altınordu ilçesinde yapılan denetimlerde sürücülere uyarıda bulunuldu.

ÖNCELİK YAYANIN, MOTOSİKLET GİREMEZ..

Vatandaşların şehrin her köşesinde gönül rahatlığıyla vakit geçirmelerini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, yeşil alanlar, bisiklet yolları ve yürüyüş yollarında kullanımı yasak olan motosikletler için denetimlere devam ediyor. Yayalar için kaza riski de oluşturan bu motosikletlilere dur diyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, sürekli devriyelerle kural tanımaz sürücülere geçit vermiyor.

İSMETPAŞA VE SIRRI PAŞA CADDELERİNDE DENETİM YAPILDI

Özellikle vatandaşların yoğun olduğu saatlerde motosikletlilerin araç trafiğine kapalı bölgeleri kullanmaması için denetimler devam ediyor. Yaya güvenliğini bozacak şekilde kuralları ihlal eden motosiklet ve mobilet sürücüleri için Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri müdahalede bulundu. Altınordu ilçesi Sırrıpaşa ve İsmetpaşa caddelerinde yapılan denetimlerde sürücüler tek tek uyarıldı.

VATANDAŞLARDAN BÜYÜKŞEHRİN DENETİMİNE DESTEK

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından yapılan denetimlerden memnun olan vatandaşlar ekiplere teşekkür ederek, “Burada yasak olmasına rağmen araçla girenler hakkında en ağır cezai işlem uygulansın. Yoksa bu kural tanımazlar akıllanmazlar. Şehrin en güzel caddeleri ve  trafiğe kapalı olmasına rağmen bu kendini bilmezlerden dolayı çocuklarımızı caddede rahat gezdiremiyoruz. Bunların verdiği korkuyu yaşamaya mecbur muyuz? Zabıta arkadaşlar bunlara acımasın. Araçlarını bağlasın” diyerek tepkilerini dile getirdi.

 


ORDU VALİSİ MUAMMER EROL’A ÇAĞRIMIZDIR..Önceki Haber

ORDU VALİSİ MUAMMER EROL’A ÇAĞRIMIZDIR..

İNATLA CADDEYE PAZAR KURUYORLAR..Sonraki Haber

İNATLA CADDEYE PAZAR KURUYORLAR..