AŞKIN KANDİL - evde kal

Yöresel ürünler pazarına talep artıyor..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yöresel ürünler pazarına talep artıyor..
Ordu’da kurulan yöresel ürünler pazarına her gün ilgi ve rağbet daha çok artıyor. Pazarı gezen Büyük Şehir Belediye başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, esnafları ziyaret ederek, organik ürünlerin tadına baktı ve kadınların yaptığı organik sirkeden içerek tadına baktı ve çok beğendi. Başkan Güler, İçtiği bir bardak sirkeyi nefes almadan dibo gitti.. Yöresel pazarden halkın memnun olduğunu açıklayan Güler, “Yöresel ürünlerimizi daha fazla tanıtacağız. Bu konuda yeni sektörler ortaya çıkarılmasını sağlayacağız. El sanatlarımızı tanıtacağız” diyerek esnaflardan satışlar konusunda bilgi aldı.

Nitelikli tarıma büyük önem veren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu’nun 19 ilçesinde üretimi yapılan yöresel lezzetleri tüketiciyle aracısız buluşturmak amacıyla Altınordu ilçesinde Yöresel Ürünler ve El Sanatları Pazarı adıyla 16 adet satış birimi kurmuştu.

Ordu’nun cazibesini artıran teleferik alt istasyonunun yanından kurulan bu pazarda,yöresel ürünlerle birlikte el yapımı hediyelik eşyalarında satışı yapılıyor. Kısa süre önce satış yapmaya başlamasına rağmen organik ürünleri ve el yapımı hediyelik eşyalarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken pazarda, üreticiler kazanırken tüketicilerde doğal ürünlerden fazlasıyla faydalanıyor.

Satışları her geçen gün artan Yöresel Ürünler ve El Sanatları Pazarı’nda incelemeler ve değerlendirmeler yapmak üzere ziyarette bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, bu çalışma ile birlikte amaçlarının üreticilerin emeklerinin değerlendirilmesi ve yeni sektörlere de kapı açılması olduğunu belirtti.

“YÖRESEL ÜRÜNLERİMİZİ DAHA FAZLA TANITACAĞIZ”

Üreticinin ve tüketicinin yapılan projeden memnun olduğunu söyleyen Başkan Güler, “Bu pazarda çeşit çeşit ev ve el yapımı ürünlerimizin satışı yapılıyor. Üreticilerimizin yapmış olduğu bu ürünleri daha fazla tanınmasını sağlamak amacıyla onlara bu pazarı açarak destek olduk. Bu pazarla birlikte Ordu’nun 19 ilçesinde yapılan ürünler tüketicimize aracısız olarak ulaştırılmış oluyor. Böylelikle üreticilerimizin hem emeklerini değerlendiriyoruz hem de yeni sektörlerin ortaya çıkmasını sağlıyoruz. Burada ürünlerle inovatif çalışmalarda ortaya çıkıyor. Üreticimiz de tüketicimizde bu projeden oldukça memnun durumda” dedi.

“TALEPLER OLDUKÇA YOĞUN”

Toplumun organik ürünlerde bilinçlenmeye başladığını söyleyen üreticiler, “Tüketicilerin organik ürünlere bakışlarını bu pazar tamamıyla değiştirmiş durumda. Organik ürünlerde toplumumuz bilinçlenmeye başladı. Müşterilerimizden gelen talepler bizi mutlu ediyor. El yapımı yöresel hediyelik eşyalarımız da oldukça ilgi görüyor.Satışlarımızdan oldukça memnunuz. Bize bu imkânı sunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür diyoruz” şeklinde konuştular.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AK Parti Altınordu ilçe başkanlığına taze kan..Önceki Haber

AK Parti Altınordu ilçe başkanlığına taz...

DOĞALGAZ BORUSU PATLADI, YANGIN ÇIKTI..Sonraki Haber

DOĞALGAZ BORUSU PATLADI, YANGIN ÇIKTI..

Facebook Yorum

Yorum Yazın