3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Yöneticilerimizin Berat Kandili kutlama mesajı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yöneticilerimizin Berat Kandili kutlama mesajı..
Mübarek Berat Kandili nedeniyle Ordu’yu yöneten idarecilerimiz birer mesaj yayınlayarak Müslüman aleminin kandilini kutladılar. Ordu Büyük Şehir Belediye başkanı Dr. M. Hilmi Güler, Altınordu Belediye başkanı Aşkın Tören ve Ordu Ticaret ve Sanayi odası başkanı Servet ŞAHİN birer mesaj yayınladılar.

Başkanların kandil mesajı sırası ile aynen aşağıdadır..

BAŞKAN GÜLER’İN BERAT KANDİLİ MESAJI AYNEN ŞÖYLE:

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak Orduluların ve tüm İslam aleminin kandilini tebrik etti.

Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandili’ni idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Güler, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kandiller birlik, beraberlik ve manevi duygularımızın arttığı; arınma, aydınlanma ve hayat muhasebesi imkanı sağlayan gecelerdir. Kandil geceleri, feyziyle sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi iklimiyle gönüllerimizi de aydınlatarak zihinlerimizi berraklaştırmaktadır.

Bu mübarek gecelerin hoşgörü ortamının gelişmesine ve güçlenmesine vesile olması en büyük temennimizdir. İnsanlar arasındaki sevgi, saygıyı arttıran bu mübarek geceler, aynı zamanda manevi güç kazanmaya fırsat sağlayan önemli gecelerdir.

Bu duygu ve düşünlerle bu anlamlı gecenin şehrimize, milletimize ve İslam alemine hayırlar getirmesini diliyor; tüm insanlığın sağlık, barış ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.”

BAŞKAN AŞKIN TÖREN’İN BERAT KANDİLİ MESAJI

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Milletimizin ve İslam aleminin kandilini tebrik eden Başkan Tören, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Kandiller, daralan gönüllerimize yeni bir ışık ve yeniden bir diriliş muştusudur. Ramazan’ın mübarek iklimine adım adım yaklaştığımız şu günlerde, Rabbimizin bir lütfuna daha erişecek, Berat Kandili'ni idrak edeceğiz. Ruha ağır gelen her türlü sıkıntıdan, insana yakışmayan her türlü kötülükten kurtulmak, 'berat etmek' için eşsiz bir fırsat daha yakalayacağız.

Hızla akıp giden ömür içerisinde böylesine bir geceye bir kez daha eriştirip bizlere güzel bir fırsat bahşettiği için Cenab-ı Hakk'a ne kadar hamd-ü sena etsek ve ne kadar şükretsek azdır. Berat gecesi vesilesiyle bir kez daha hatırlamamız gereken Berat’ın yegâne sahibi Yüce Rabbimizdir.

Cenab-ı Hakk'ın sonsuz rahmeti, lütfu ve keremi ile bütün kâinatı kuşattığı, duaları geri çevirmediği bu mübarek gecede Rabbimizden, aramızdaki birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu güçlendirmesini niyaz ediyorum. Gecemiz mübarek olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle insanlığın mağfiret vesilesi, Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandilimizin, Ordu'muz Altınordu'muz, hemşehrilerimiz aziz milletimiz ve İslam âlemi için birlik ve dirliğe, sağlık ve esenliğe, bolluk bereket ve kardeşliğe vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin de Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Berat Kandiline ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Şahin mesajında; “Kandiller, yüce dinimizin kutsal günleri olmalarının yanı sıra bizleri birliğe, dirliğe, kardeşliğe, paylaşmaya, barışa ve sevgiye çağıran müstesna zamanlardır. On bir ayın Sultanı mübarek Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandili, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu hassas günlerden geçtiğimiz şu süreçte milli birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Vicdan muhasebesi için iyi bir fırsat olacak en güzel cümlelerin en güzel duygularla Rabbimize ulaştırıldığı, sevgi ve tüm iyiliklerin sınırsız bir şekilde isteneceği bu gece ülkemize ve tüm İslam alemine mübarek olsun” ifadelerine yer verdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GÜRGENTEPE BELEDİYESİNE YIRTIK TABELA TEPKİSİ..Önceki Haber

GÜRGENTEPE BELEDİYESİNE YIRTIK TABELA TE...

Halit Tomakin, bu yönetimle AKP’yi Ordu’da resmen bitiriyor..Sonraki Haber

Halit Tomakin, bu yönetimle AKP’yi Ordu’...

Facebook Yorum

Yorum Yazın