4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Yöneticilerimiz, Mevlid Kandili Mesajı yayınladılar..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yöneticilerimiz, Mevlid Kandili Mesajı yayınladılar..
Ordu valisi Tuncay Sonel, Büyük Şehir Belediye başkanı Dr. M. Hilmi Güler, Altınordu Belediye başkanı Aşkın Tören ve Ticaret odası başkanı Servet Şahin, mübarek Mevlid kandili nedeni ile birer kutlama mesajı yayınladılar.

Ordu valisi Tuncay Sonel mesajında, Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen o kutlu nebinin doğumu, insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden birisidir. İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek; bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlâkın egemen olacağı manevî bir ortamı tebliğ eden sevgili Peygamberimiz; gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle insanlığın yolunu aydınlatmıştır.

İslam dini ile âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz.

Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili'nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz eder, bütün İslam âleminin ve değerli hemşehrilerimin Mevlid Kandili’ni tebrik eder; birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

BAŞKAN GÜLER’İN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 

Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümünü idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Güler,MevlidKandili'nin tüm insanlık için sağlık ve esenlik getirmesini diledi.

MevlidKandili’nin,Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (s.a.v.) ve bütün insanlığa vermiş olduğu mesajları layıkıyla anlamak için bir vesile olduğunu ifade eden Başkan Güler, “Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz” dedi.

Başkan Güler, mesajında şu ifadeler yer verdi:

“Âlemlere rahmet olarak dünyaya gelen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) doğduğu gece olan bu mübarek geceyi idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen ve insanların en hayırlısı olan Peygamber Efendimiz’in yeryüzünü şereflendirmeleri insanlık tarihinin en müstesna en önemli hadiselerinden biridir. 

Dinimizin emirlerini insanlığa ulaştırangerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle yaratılış ve var oluşun sırrını anlamaya, bilgi, inanç ve selâmete çağıran peygamberimiz, bütün ahlâki güzellikleri yaşayarak öğütleyen örnek bir şahsiyettir.

Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz.

Bu gece; Peygamberimizin hayatını, mesajlarını yeniden hatırlayacağımız, düşüneceğimiz ve insanlığa getirdiği bütün değerleri anlayıp, hayatımızı O'nun güzel ahlakıyla güzelleştirebileceğimiz bir manevi yenilenme fırsatıdır.

Bu vesileyle tüm milletimizin ve İslam âleminin MevlidKandili'ni en içten dileklerimle kutluyor, ülkemize ve tüm insanlık âlemine sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

ALTINORDU BELEDİYE BAŞKANI AŞKIN  TÖREN’İN  MEVLİD KANDİLİ MESAJI
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) dünyaya teşriflerinin yıl dönümünde onu anmaktan ziyade anlamanın önemine vurgu yapan Başkan Tören, Mevlid Kandilinin İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diledi.
Mevlid Kandili’nin Peygamber efendimizin evrensel mesajlarının üzerinde yeniden düşünülmesi ve hayatlarımıza aksettirilmesi adına bir fırsat olduğunu da dile getiren Başkan Tören, mesajında şu ifadelere yer verdi:  

“Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) dünyaya teşriflerinin yıldönümünü idrak ediyoruz.
Sevgi ve imanı; kardeşliğin birliğin beraberliğin ve toplumsal barışın temel taşı yapan Peygamber efendimiz, insanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin şahsında toplandığı hak ve hakikatin temsilcisi kutlu bir elçidir.

Bizler, Peygamberimizin temsilcisi olduğu iyilik ve merhamet medeniyetinin varisleri olarak şehrimizi ‘sevgi ve merhamet şehri Altınordu’ olarak tasvir ediyor yaratılmış her canı kendimize emanet kabul eden bir anlayışla şehrimize, insanımıza ve bu şehirde yaşayan her cana hizmet etmeye gayret ediyoruz.  
İnsan onurunu her şeyin üstünde tutan inancımızın ve kadim geleneğimizin bir gereği olarak da sadece hizmeti yeterli görmüyor hizmetle birlikte insana hürmeti de kendimize bir sorumluluk kabul ediyoruz.
Peygamber Efendimizi hakkıyla tanımak, onu anlamak; güzel ahlakı, kardeşliği, vefayı, merhameti, dostluğu, cesareti, adaleti, başkalarının iyiliği için çalışmayı, Allah’a kulluğu dolayısıyla gerçek manada özgürlüğü anlamak demektir.
Bu inanç ve kararlılıkla ‘adalet ve kardeşlik’ temeli üzerine kurulu yönetim anlayışıyla ‘önce insan’ diyerek, bu şehrin hiçbir ferdini ötekileştirmeden ayrımsız kucaklayıcı ve kapsayıcı hizmetler yapmaya devam edeceğiz.

Saygıdeğer hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve İslam aleminin mübarek Mevlid Kandilini tebrik ediyor, bu kutlu gecenin şehrimiz ülkemiz ve insanlık için sağlık ve esenliğe vesile olmasını diliyorum.”  dedi..

OTSO BAŞKANI SERVET ŞAHİN’İN KUTLAMA MESAJI..

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ordu Ticaret Odası Başkanı Servet Şahin, yayımladığı mesajda; " İslam dünyasında, Peygamber efendimizin dünyaya geldiği gece Mevlid Kandili olarak kutlanmaktadır. Bu mübarek geceye bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.), biz Müslümanlar ve bütün insanlık için, her bakımdan mükemmel ve örnek bir hayat sürmüş; ahlakı, sevgiyi, merhameti, barış ve hoşgörüyü kendi yaşamında en somut şekilde insanlığa aktarmıştır. Bu önemli gecede ellerimizi semaya açalım, barış için, insanlığın güzel yarınları için dua edelim. Tutum ve davranışlarımızı onun örnek ahlakına ve tavsiyelerine göre şekillendirelim. Bu mübarek gece tüm insanlığa barış, huzur ve sağlık getirsin. Tüm İslam aleminin Mevlid Kandili mübarek olsun" ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ALTINORDU’DA “BİSİKLETLİ TEMİZLİK TİMİ” KURULDU..Önceki Haber

ALTINORDU’DA “BİSİKLETLİ TEMİZLİK TİMİ”...

BELEDİYELER SİMİT ŞEKER ve ŞERBET DAĞITTILAR..Sonraki Haber

BELEDİYELER SİMİT ŞEKER ve ŞERBET DAĞIT...

Facebook Yorum

Yorum Yazın