3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Yolları açtılar, Kartopu oynadılar..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yolları açtılar, Kartopu oynadılar..
Altınordu’da günlerdir beklenen kar yağışı ilçenin tamamında etkili olsa da Altınordu Belediyesi’nin önceden aldığı tedbirler sayesinde ilçede herhangi bir sorun yaşanmadı. Belediye ekiplerinin şehir içindeki yolları açmasıyla, okulları ziyaret eden başkan Aşkın Tören, öğrencilerle kar topu oynayarak onları eğlendirdi.

Altınordu’da dün akşam saatlerinde başlayan ve sabah saatlerinden itibaren ilçenin tamamında etkili olan kar yağışının ardından yaşanabilecek olumsuzluklara karşı Altınordu Belediyesi teyakkuzdaydı. Başkan Tören’in önderliğinde 92 mahallenin tamamını esas alan 7/24 çalışma ve takip neticesinde ilçede herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

BAŞKAN TÖREN: “7/24 YOLUNUZ AÇIK OLSUN DİYE ÇALIŞIYORUZ”

Kar kalınlığının bazı bölgelerde 30 santimetreyi bulduğu Altınordu’da yürütülen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Aşkın Tören, ekiplerin 7/24 esasıyla çalıştıklarını belirtti. Kardan dolayı kapanan mahalle yollarının da açıldığını söyleyen Başkan Tören, “İlçemizde etkisini gösteren yoğun kar yağışında kentimizin tüm yollarında yol açma ve tuzlama çalışmaları yapan Altınordu Belediyemiz, Ordu Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yolların kapanmaması için gün boyu çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Merkez ve kırsal mahalle yollarında kar küreme, temizleme ve tuzlama çalışması yapan ekiplerimiz, gece ve gündüz iki ekip olarak 24 saat çalışma yapıyor. Vatandaşlarımızın 7/24 yolu açık olsun diye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN YAKACAK VE GIDA YARDIMI

Kar ve soğuk havayla her alanda mücadele eden Altınordu Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşları da bu zor günde unutmadı. Belediye ekipleri, daha önceden belirlenen adreslere giderek, yakacak ve gıda yardımında bulundu.

CAN DOSTLARIMIZI UNUTMADIK

Kış mevsimiyle birlikte yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını da unutmayan Altınordu Belediyesi, şehrin farklı noktalarındaki açık alanlardaki beslenme noktalarının yanı sıra park ve bahçelere kedi, köpek ve kuşlar için kuru mama bıraktı.

Başkan Aşkın Tören ve Başkan Yardımcılarının bizzat sahada koordine ettiği çalışmalar 7/24 esasına göre kesintisiz devam ediyor. 

BAŞKAN AMCAYLA KARDAN ADAM YAPTILAR

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, kar yağışının ardından kentte yapılan çalışmaları incelediği sırada parkta oynayan çocuklarla bir araya geldi. Çocukların sevincine ortak olan Başkan Tören onlarla kar topu oynadı, birlikte kardan adam yaptı.

BAŞKAN TÖREN: “DÜNYA, ÇOCUKLARIN TEBESSÜMÜYLE GÜZELLEŞİYOR”

Altınordu genelinde yağan karın ardından yapılan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Aşkın Tören, yürütülen çalışmaları yerinde inceledi, ekiplerden bilgi aldı. İnceleme esnasında parkta kardan adam yapan çocukları gören Başkan Tören, çocukların eğlencesine ortak oldu birlikte kardan adam yaptı. Ardından çocuklarla kartopu oynaya Başkan Tören; “Kar yağışı kırsal bölgelerimiz başta olmak üzere her yerde etkisini gösterdi. Ekiplerimiz aralıksız olarak vatandaşlarımızın güvenli ulaşımı için çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerimiz tarafından yürütülen bu çalışmaları yerinde incelemek üzere çıktığımız sokaklarda, parklarda kar sevincini en çok yaşayan çocuklarımıza denk geldik. Onların bu sevincine ortak olduk, birlikte kartopu oynadık, kardan adam yaptık. Hayatta bir çocuğun gülümsemesinden daha büyük bir mutluluk olamaz. Dünyayı güzelleştiren yegâne şey çocukların tebessümüdür” şeklinde konuştu.

Ardından Bahçelievler Anaokulu‘nu ziyaret eden Belediye Başkanı Aşkın Tören, öğretmen ve öğrencilere eğitim öğretim hayatında başarılar diledi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
NUMAN KURTULMUŞ AKŞAMDAN GELDİ..Önceki Haber

NUMAN KURTULMUŞ AKŞAMDAN GELDİ..

Büyük Şehir Belediyesi Solucanlı gübre üretti..Sonraki Haber

Büyük Şehir Belediyesi Solucanlı gübre ü...

Facebook Yorum

Yorum Yazın