EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Yeni valinin ilk ziyareti şehit ve yaşlılar oldu..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yeni valinin ilk ziyareti şehit ve yaşlılar oldu..
Tunceli’den Ordu’ya atanan yeni vali Tucay Sonel, sessiz sedasız Ordu’daki makamına oturdu. Ancak vali Sonel’in gelişi nedeniyle resmi bir tören düzenlenmedi. Makamında soluk almayan Vali’nin 22. Haziran 2020 Pazartesi günü resmi görevine başlayacağı belirtildi. Tören konusunda ise henüz bir açıklama yapılıp bilgi verilmedi. Vali Sonel, Ordu'da Göreve Başladığı İlk Gün 4 aileyi ziyaret etti..

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ordu Valiliği görevine atanan Vali Tuncay Sonel, Ordu'da göreve başladığı ilk gün olan 21 Haziran Pazar günü, 15 Temmuz 2016 tarihinde Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırıda şehit düşen Özel Harekat Polisi Birol Yavuz'un ailesine ziyarette bulundu.

Şehit Eşi Hatice Yavuz ile çocukları Zeynep ve Kübra Yavuz’u Karşıyaka mahallesindeki evlerinde ziyaret ederek bir süre sohbet eden Vali Sonel, ailenin acısını paylaşarak, “Sizler, şehitlerimizin emanetisiniz. Bizler için çok önemlisiniz. Kapımız  şehidimizin siz değerli emanetlerine her zaman açıktır” dedi.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırıda şehit düşen Özel Harekat Polisi Birol Yavuz'un Tunceli’de görev yaptığını hatırlatan Şehidin  Eşi Hatice Yavuz, Tunceli Valiliği görevinden Ordu Valiliği görevine atanan Tuncay Sonel’e ziyaret dolayısıyla teşekkür etti.

Vali Tuncay Sonel, Şehit Birol Yavuz'un ailesine yaptığı ziyaretin ardından, 3 Ekim 1998 tarihinde Bingöl’ün Adaklı ilçesinde şehit düşen Jandarma Komando Er Ersin Şanlı'nın ailesini ziyaret etti.

Şehidin, Şirinevler mahallesinde ikamet eden Annesi Hamide ile Babası Mahmut Şanlı’yı evlerinde ziyaret eden Vali Sonel, ”Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz baş tacımızdır. Sizlerin hakkı ödenmez. Bizler için çok önemlisiniz. Sık sık biraraya geleceğiz” diye konuştu.

Vali Tuncay Sonel, ziyaret programları kapsamında Nizamettin mahallesinde yaşayan 100 yaşındaki Nazile Kulaçoğlu’nu da evinde ziyaret ederek, hatırını sordu.

Nazire Kulaçoğlu'na sağlıklı ve huzurlu bir ömür dileyerek sohbette bulunan Vali Sonel,100 yaşındaki Nazire nineye  kendisini tekrar ziyarete geleceğini ifade etti ve

“Devletimizin şefkatini, güler yüzünü ,sıcaklığını şehit ailelerimiz ve gazilerimize, yetim ve öksüz evlatlarımıza, yaşlılarımıza, engeli olan vatandaşlarımıza her daim göstermeliyiz” dedi.

Ziyaret dolayısıyla çok memnun kaldığını belirten  100 yaşındaki Nazile Kulaçoğlu, Vali Sonel’e hayır dualarını eksik etmedi.

Vali Tuncay Sonel son ziyaretini ise, Bucak mahallesinde annesi ile birlikte yaşayan 13 yaşındaki Mert Bulunan’a gerçekleştirdi. Aynı zamanda tedavi gören Mert’in de bu süreçte yalnız bırakılmayacağını ifade etti.

 Ziyaret dolayısıyla çok mutlu olduğunu söyleyen Mert Bulunan, Vali Tuncay  Sonel’in evlerine kadar gelerek hatırlarını sormasından dolayı çok duygulandığını dile getirdi.

Ordu Valiliği görevine atanan Vali Tuncay Sonel, bugün gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında mahallelerde bulunan vatandaşlarla da sohbet ederek, hal ve hatırlarını sordu, çocuklara çeşitli hediyeler verdi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Daha sonra Öğretmen evine gelen vali  Tuncay Sonel, burayı ziyaret etti ve vatandaşlarla tanıştı. Yeni  valimize hoşgeldiniz diyor, görevlerinde başarılar diliyoruz..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Tören, “Baba; karşılıksız sevgi ve fedakârlık timsalidir.”Önceki Haber

Başkan Tören, “Baba; karşılıksız sevgi v...

Vali Sonel ilk imzasını attı..Maske takmayanlara ceza..Sonraki Haber

Vali Sonel ilk imzasını attı..Maske tak...

Facebook Yorum

Yorum Yazın