EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Yeni Otobüs terminali yakında açılıyor..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yeni Otobüs terminali yakında açılıyor..
Ordu’ya yakışır yen bir otobüs terminali yakında hizmete açılacak. Yeni otogarın çok önemli bir özelliği ise kullanılacak olan elektriğinin kendisi üretecek olması. Karapınar Mahallesi Çevre yolunun açılmasıyla birlikte şehirlerarası ulaşımın ve şehir içi trafiğinin rahatlatılması açısından önemli hale gelen Altınordu Terminali’nin tamamlanarak hizmete açılması yönünde sıkı bir çalışma sürdürülüyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçesinde, çevre yolunun hemen kenarında inşa edilen Altınordu Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin son ayağı olan ikmal inşaatında çalışmalar son aşamaya geldi. Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, ihale kapsamındaki inşaat işlerinin yüzde 95’inin tamamlandığını söyledi.

TOPLAM ALANI 22.000 METREKARE

Toplam terminal alanı 22.000 m² olan proje içerisinde 28 adet peron, 9 adet midibüs park alanı, 98 adet ilçe ve köy minibüsleri için park alanı, 11 araçlık ticari taksi parkı, 50 araçlık misafir otoparkı ile terminal binası içerisinde 20 adet firma odası yer alıyor.

KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

Yeni ve çağdaş teknoloji ile inşa edilen Altınordu Şehirler Arası Otobüs Terminali, tavanına yerleştirilen standardı yüksek güneş panelleri ile saatlik 340 kWp elektrik üreterek kendi kendine yeten bir bina özelliğini taşıyor. 

“MODERN BİR TESİS HAYATA GEÇİRİLİYOR”  

Sona yaklaşılan projede çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, “Terminal binası içerisindeki taş döşeme işlerinde sona gelindi. Bina içerisindeki cam korkuluklar,  aydınlatma elemanlarının montajı ile terminal alanının asfalt işleri kaldı. Yine Fen İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerimiz asfaltın yanı sıra terminal çevresindeki 25 m’lik duvarın imalatını ve boyama işlemini de gerçekleştirecek. İhale kapsamındaki inşaat işlerini ay sonuna tamamlamayı amaçlıyoruz. Kent merkezindeki günlük trafik yoğunluğunu azaltacak olan proje, şehirlerarası ulaşımda da modern bir tesis olarak hizmete sunulacak” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Boztepe’deki büfeler ihaleye çıkarılıyor..Önceki Haber

Boztepe’deki büfeler ihaleye çıkarılıyor...

Bir haftada fuhuş yapan 15 kadın yakalandı..Sonraki Haber

Bir haftada fuhuş yapan 15 kadın yakalan...

Facebook Yorum

Yorum Yazın