4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

YAŞLILARIN EVİNE KADAR GİDİYORLAR..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
YAŞLILARIN EVİNE KADAR GİDİYORLAR..
Ordu Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında dikkat çeken çalışmalarından biri olan sağlık hizmetini ihtiyaç sahibi yaş almış vatandaşların ayağına götürüyor. Yaşlı vatandaşların tansiyon ve nabızlarını ölçmek için vatandaşın ayağına gidiyor.

Büyükşehir Belediyesi Ordu’da yaşayan bakıma muhtaç, kimsesiz ve yaş almış vatandaşların hayat standartlarını yükseltmek adına gece gündüz çalışıyor. Gıda, giyim gibi her türlü ihtiyacın karşılandığı sosyal yardımların yanı sıra ihtiyaç sahibi yaş almış vatandaşların rutin sağlık kontrolleri de Büyükşehir Belediyesince yapılıyor..

BİRİNCİ BASAMAK SAĞLIK KONTROLLERİ YAPILIYOR

19 ilçede düzenli olarak vatandaşların evlerine gerçekleştirilen ziyaretlerde bir hemşire eşliğinde şeker, tansiyon gibi birinci basamak sağlık hizmetlerinin ölçümlerine bakılarak kontroller gerçekleştiriliyor.

ENGELSİZ TAKSİ İLE DE SAĞLIK KURULUŞLARINA ULAŞIMLARI KOLAYLAŞIYOR

Farklı bir şikâyet konusunda ise hastanelerin hangi bölümüne başvurmaları konusunda bilgilendirmelerde bulunuluyor. Sosyal belediyeciliğin bir başka uygulaması olan “Engelsiz Taksi” hizmeti ile de vatandaşları sağlık kuruluşlarına ulaştırma konusunda da kolaylık sağlanıyor.

Belirli periyotlarda yapılan bu ziyaretlerde yine vatandaşların istekleri de dinlenip ihtiyaçları en kısa süre içerisinde karşılanıyor.

 

 

 

 


Vali Sonel açıkladı..Ordu’ya 32 milyar liralık yatırım..Önceki Haber

Vali Sonel açıkladı..Ordu’ya 32 milyar l...

Halk gününde 493 vatandaşın sorunları sorunu çözüldü..Sonraki Haber

Halk gününde 493 vatandaşın sorunları s...