29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

YAŞLILARI EVLERİNDE ZİYARET ETTİLER..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YAŞLILARI EVLERİNDE ZİYARET ETTİLER..
Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Altınordu Belediyesi tarafından Dünya yaşlılar günü nedeniyle yaşlı kişiler ziyaret edilerek hediyeler taktim ettiler. Ordu Büyük Şehir Belediyesi 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında 5 ilçede 101 yaşlıya ikramlık yemek dağıtımı gerçekleştirildi. Altınordu Belediyesi ise, yaşlıları evlerinde ziyaret ederek, onlara hediyeler takdim ettiler.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının desteğiyle, YADES 2019 (Yaşlı Destek Programı) kapsamında hazırlanan ve 19 ilçede uygulanan “Kıdemliler Konağı” projesi kapsamında özverili çalışmalar hayata geçiriliyor. Proje kapsamında hizmet verilen yaşlılar, Yaşlılar Gününde de unutulmadı. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in selamıyla gönderilen ikramlık yemek ve hediyeler yaşlıların yüzünü güldürdü.

82 HANEYE YEMEK DAĞITILDI

Altınordu, Fatsa, Ünye, Perşembe, Ulubey olmak üzere 5 ilçede 82 hane ve 101 yaşlı vatandaşa ikramlık yemek ve hediye takdim edildi. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibine teşekkür eden vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu çalışmalardan memnun olduklarını ifade etti.

HER KOŞULDA YANLARINDAYIZ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından takip edilen, Ordu Valiliği tarafından denetimi yapılan ve Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “Kıdemliler Konağı” projesi kapsamında yaşlılara evde temizlik, sağlık ve psikolojik destek hizmeti veriliyor. Öte yandan Büyükşehir Belediyesinin hijyen paketi ve sıcak yemek hizmeti sunduğu proje kapsamında kişilerin olası acil durumlarda yakınlarına ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerine kolaylıkla ulaşabilmesi için Mobil Sosyal Alarm Cihazı da veriliyor.

ALTINORDU BELEDİYE BAŞKANI AŞKIN TÖREN YAŞLILAR GÜNÜNÜ KUTLADI..

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN, "1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü"nü  kutladı.

Başkan Aşkın TÖREN'in talimatlarıyla Başkan Yardımcılarının koordinesinde oluşturulan ekipler, şehrimizin kültür sanat sosyal ve ekonomik hayatına meslekleriyle değer katan büyüklerimizi konutlarında ziyaret edip, Başkan Aşkın TÖREN'in selamlarını ve hediyelerini takdim ederek günlerini kutladılar.

Onların şahsında tüm yaşlılarımızı saygıyla yâd ediyoruz.

"İnsana Hizmet ve Hürmet Eden Belediyecilik" bizim için altyapı ve üstyapı kadar önemli. Yaşlılarımızın varlıkları ve tecrübeleri bizim için büyük bir değerdir.

Ziyaretlerden oldukça mutlu olan değerli büyüklerimiz kendilerini unutmayan Başkan Aşkın TÖREN'e zarif davranışı nedeniyle teşekkürlerini ilettiler.

Ayrıca "Dünya Yaşlılar Günü" vesilesiyle bir mesaj da yayımlayan Başkan Aşkın TÖREN mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüz ve değerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır.

1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutluyor, yaşlılarımızın rızasını kazanmak, hayır dualarını almak için var gücümüzle çalışıyoruz." dedi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kaçak mı yapılıyor, yarım mı kaldı, projeye uygun mu?Önceki Haber

Kaçak mı yapılıyor, yarım mı kaldı, proj...

Altınordu Belediyesi araç dezenfekte istasyonu yeniden hizmete girdi..Sonraki Haber

Altınordu Belediyesi araç dezenfekte ist...

Facebook Yorum

Yorum Yazın