Yaşar Şahin, “Seni Cehenneme göndereceğim” demişti..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Yaşar Şahin, “Seni Cehenneme göndereceğim” demişti..
AK Partinin önceki dönem Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin ile Belediye zabıta amiri Yavuz Yılmaz arasında 24.03.2022 tarihinde yaşanan bir silah çekme, öldürme tehditi ve küfür olayında başkan Yaşar Şahin, “SENİ CEHENNEME GÖNDERECEĞİM” diyerek zabıta amirini ölümle tehdit etmişti.

Bu konu ile ilgili olarak şikayetçi olan Belediye başkanı Yaşar Şahin, kendisini C. Savcılığına şikayet eden zabıta amiri ile uyuşarak şikayetten vazgeçilmesi üzerine olay hakkında C. Savcılığı KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞININA”dair karar verdi.

Önce gazetemizdeki haberi de şikayet eden Yaşar Şahin’in AV. Özlem Kütük, Gürgentepe C. Savcılığı 09.05.2022 tarihinde haberimiz hakkında da “KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞININA” karar vermişti.

BUNDAN SONRA TEKZİP SÜRECİ BAŞLADI..

Önce Gürgentepe Sulh ceza mahkemesi 10.06.2022 tarihli kararı ile bu haberin yalan ve asılsız olduğu gerekçesi tekzip kararı istedi. Bu karara itiraz ettik ve Ordu 2. Sulh ceza mahkemesi itirazımızı ret etti.

Ordu C. Savcılığı 23.06.2023 tarihli kararında 15 TL. ön ödeme istedi. Ödeme yapılmış olsaydı dava açılmayacaktı. Bu karara da itiraz ettik.

Ordu C. Başsavcılığı talimatı ile Ordu 2. Asliye ceza mahkemesine kamu davası açıldı.  Bu mahkeme yetkisizlik kararı vererek dosya Gürgentepe Asliye ceza mahkemesine gönderildi.

Burada yargılama önce basit usulde yapıldı ve gazetemiz sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürü Osman Şahin’e 7.500 TL. para cezası verildi. Bu karara de itiraz ettik.

Dava Ordu ağır ceza mahkemesine intikal etti. Ordu  Ağır ceza mahkemesi görevsizlik kararı

Osman Şahin ve avukatı Ruşen Yüksel bu karara itiraz edince aynı dava Gürgentepe Asliye ceza mahkemesinde duruşmalı olarak yapıldı.

Yapılan duruşmada C. Savcısı mütalaasında cezalandırılmamızı talep etti.. Önce Ordu’da SERBİS sistem üzerinden  verdiğimiz ifadeden sonra Gürgentepe’de hazır bulunmamız istendi. Mahkeme gününde duruşmada hazır bulunduk. 

Sonuçta, yaklaşık bir yıldan fazla devam eden, dava aşaması Yaşar Şahin ve avukatı Özlem Kütük’ün süresi içersinde şikayette bulunmadığı için zaman aşımı nedeni ile dava düştü ve BERAT ettik.

Üstelik mahkeme kararına neden olan tekzip yazısı  hem basılı gazetemizde, hemde internet haber sitemizde yayınlandığı halde yine de cazalandırılmamız isteniyordu.

Adeta bir hikaye gibi üzerinde oynanan bir tekzip davası bu şekilde sona ererken, hak doğrunun yardımcısı olduğu  ve ilahi adaletin bir kez daha tecelli ettiği görülmüştür.

NOT :

Haberin detaylarını aşağıdaki linki tıklayarak bir kez daha okuyabilirsiniz..

https://www.yongazetesi.com/haber/bir-haberimiz-daha-suc-teskil-etmedi-13674

 


Büyük Şehir Zabıtası fiyat ve sağlık denetiminde..Önceki Haber

Büyük Şehir Zabıtası fiyat ve sağlık den...

PERŞEMBE’DE YOL GENİŞLETMEYE BAŞLANDI..Sonraki Haber

PERŞEMBE’DE YOL GENİŞLETMEYE BAŞLANDI..