4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Yaşar Şahin ile Enver Yılmaz hakkında tazminat davası açtık..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yaşar Şahin ile Enver Yılmaz hakkında tazminat davası açtık..
Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin ile Ordu Büyük Şehir Belediye eski başkanı Enver Yılmaz hakkında YÖN gazetesi sahibi Osman Şahin tarafından ayrı ayrı tazminat davası açıldı. Yaşar Şahin hakkında 50 bin TL. Enver Yılmaz hakkında ise 40 bin TL’lik tazminat davası açtık. Ceza davalarında hüküm giyen her ki Belediye başkanları hakkından manevi tazminat davası açarak HAK ARAMAYA devam diyoruz. Yaşar Şahin’in hala görevde olması AKP’nin bir ayıbı değimlidir?

Gazetemiz sahibi Osman Şahin’e ana-avrat küfür ederek tehdit suçlarından hüküm giyen Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin gazeteci Osman Şahin’e, telefon  açarak ana avrat sövmüş ve ayrıca öldürme tehditlerinde bulunmuştu. Başkan yapılan yargılama sonucunda tehdit ve hakaret suçlarından ayrı ayrı cezalandırılarak,  mahkeme hükmün açıklanmasını geri bırakarak cezayı ertelemişti. Yaşar Şahin hakkında 50 bin TL tazminat davası açmış ve dava Ordu 3. Asliye hukuk mahkemesinde görülecek.

Ordu Büyük Şehir Belediyesi eski başkanı Enver Yılmaz ise yine gazeteci Osman Şahin’e şantaj yaparak, mahkeme tarafından cezalandırılmış ve hükmün açıklanması geriye bırakılmıştı.  Enver Yılmaz hakkında da 40  bin TL. tazminat davası açarak dava  Ordu 3. Asliye Hukuk mahkemesinde görülecek.

“HAYSİYETİM VE GURURMLA OYNANDI”

Her iki Belediye başkanı hakkında açtığı dava ile bir açıklama yapan gazeteci Osman Şahin, “Eski başkan Enver Yılmaz beni makamına çağırarak verdiği bir sarı zarfla şantaj yapmış ve suçu sabit görülerek mahkeme tarafından cezalandırılmıştır. Yaşar Şahin de bana telefon açarak ölmüş anama ve karıma küfür ederek haysiyetim ve gururumla oynamıştır. Hakaret ve tehdit etmiştir. Bu konularda manevi açıdan oldukça zor anlar yaşadım. Bunun karşılığı olarak da yasal olarak haklarımı tahsil etmek istiyorum”diyerek yasal haklarını aramaya devam edeceğini açıkladı.

“HAKKIMI  ARAMAYA DEVAM  EDECEĞİM”

Büyük Şehir Belediyesi eski başkanı Enver Yılmaz yaptıklarının bedelini  görevinden alınarak ödediğini  belirten Osman Şahin, “Enver Yılmaz, Emniyet müdürü dövdü, gazeteci dövdü ama kimsenin anasına-karısına sövmedi. Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin, beni tehdit etmiş, anama-karıma sövmüş ve hakaretlerde bulunarak ayrı ayrı iki kez cezalandırılmıştır. Yüz kızartıcı bir ayıp işlemiştir. Ama Yaşar Şahin  hala daha Belediye başkanlığı görevine devam etmesi AKP’nin bir yüz karası ve ayıbı değimlidir, görevinden hala neden alınmıyor. Bu konudaki yasal ve Anayasal demokratik mücadelemi sonuna kadar kullanacağım”dedi.

“AVUKAT BULAMADIM”

Gazeteci Osman Şahin, Enver Yılmaz hakkında açtığı tazminat davasında ceza davasında olduğu gibi avukatsız girecek. “Kaç tane avukata  söyledim, herkes Enver bizim arkadaşımız, Enver bizim meslektaşımız, biz Enver’i karşımıza almayız” gibi bahaneler yapıldığı gerekçesi ile davayı kendisi takip edecek.


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Polis memuru Koronavirüse yenik düştü..Önceki Haber

Polis memuru Koronavirüse yenik düştü..

Ekrem İMAMOĞLU’NA “Yunanlı benzetmesi” yapmıştı..Sonraki Haber

Ekrem İMAMOĞLU’NA “Yunanlı benzetmesi”...

Facebook Yorum

Yorum Yazın