EN ÜST EVDE KAL
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

YASAK OLAN BÖLGEYE GİRDİ VE BÖYLE KAÇTI..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YASAK OLAN BÖLGEYE GİRDİ VE BÖYLE KAÇTI..
Ordu’da son günlerde ilginç olaylar yaşanmaya başlandı. Ordu’yu yönetenlerin de ellerinden gelen gereken çabayı gösterdiklerine inanıyoruz. Burada en büyük görevin düştüğü Ordu Büyük Şehir Belediyesinde de yöneticiler zaman zaman zor günler yaşamaya başladı. Hilmi başkan virüs sebebiyle, yaşı itibarıyla ortadan kayboldu ve kendini sakladı. Yardımcısı Adem Atik karantina altına alındı evinden çıkamıyor. İki genel sekreter yardımcısı Suat Olgun ile Ali Gülderen geçtiğimiz günlerde görevlerinden alınmıştı. Coşkun Alp’in de evinde 14 gün istirahata çekilmesi nedeniyle bütün işler yardımcısı Bülent Şişman’a kaldı. OBB. İşçileri İlküvez ve çevresinde yarın temizlik yapacaklar.

Geçtiğimiz günlerde Ordu’da gündeme gelen ve kamuoyunu oldukça meşgul eden olaylardan biri olan Çaybaşı-İlküvez Kepçeli yaylasında katı atık bertaraf tesislerinin çevreye verdiği zararlardan dolayı Ordu Büyük Şehir Belediyesi ve Güvenlik güçleri ile İlküvez çevre halkı karşı karşıya getirilmişti. Çevre halkı nöbet tutarak  çöp dökülen katı atık bölgesine kimseyi sokmayarak eylem yapmış ve  çevrede nöbet tutmaya başlamışlardı. İşte bu yasağı delenlerden birisi de Ordu Büyük Şehir Belediyesi genel sekreter yardımcılarından olan Bülent Şişman, o bölgeye girerek, gizlice çalıştı ve tel örgülerin tepesinden atlayarak bölge halkına yakalanmadan kaçıp kurtuldu.

Arazinin çevresinin geniş olmasından ve tel örgülerle çevrili olmasından dolayı gündeme gelen içme suyu havzalarına atık su karıştığının tespitini yapan Bülent Şişman gizlice bölgeye girerek dere yataklarını kontrol etti ve tıkanan atık suların hendeklerini kendi gücü  ve kazma kürekle açtıktan sonra çevre halkı görmeden firar eder gibi gizlice tel örgülerin tepesinden atlayarak kaçmayı başarmıştı. Artık dağılan kalabalık guruptan  sonra İlküvez ve çevresinde 30 Belediye işçisi yarın temizlik yapacaklar.

Geçtiğimiz ay çevrede böyle bir cesareti bularak bölgeye giren Bülent Şişman köy halkına yakalanmadı ama, YÖN gazetesinin objektiflerine yakalanmaktan da kurtulamadı..

Ancak, son olarak virüs nedeniyle çevre halkı nöbet tutmaktan vazgeçti, herkes evine döndü. Önümüzdeki günlerde de bölgede  DSİ tarafından yapılan baraj inşaatının bitmek üzere olduğu ve ÇED raporunun da iptal edilerek, kesilen ormanların yeniden ağaçlandırılma kararı alınarak Büyük Şehir Belediyesinin de işletme ruhsatının iptal edildiği belirtildiği için çevre halkı da şimdilik rahat bir nefes almış oldu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu 5 ayrı noktada kontrol altına alındı..Önceki Haber

Ordu 5 ayrı noktada kontrol altına alınd...

Gürgentepe’nin Oda başkanları da küfüre destek verdiler.Sonraki Haber

Gürgentepe’nin Oda başkanları da küfüre...

Facebook Yorum

Yorum Yazın