EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Yasağı ihlal edenlere 161 bin TL. ceza kesildi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yasağı ihlal edenlere 161 bin TL. ceza kesildi..
Bu hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle kurallara uymayanlara para cezası uygulandı. Ordu valiliğinden yapılan açıklamaya göre, sokağa çıkma yasağını ihlal eden toplamda 108 kişiye ve 4 iş yeri sahibine 161.614 TL idari para cezası uygulandığı açıklandı. Geçtiğimiz hafta 147 bin TL. olan idari para cezasının arttığı görülüyor..

Toplumdaki sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltarak, sosyal izolasyonu sağlamayı hedefleyen sokağa çıkma kısıtlamasını az sayıda ihlal edenlere de gerekli adli ve idari cezalar uygulandı.

Ordu ili genelinde, 8 Mayıs 2020 Cuma günü saat 24.00 itibariyle başlayan ve 10 Mayıs 2020 Pazar günü saat 24.00’te sona eren sokağa çıkma kısıtlaması süresince meydana gelen ihlaller ve uygulanan cezalara ilişkin açıklamada bulunan Vali Seddar Yavuz, “Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele amacıyla alınan tedbirlere ve belirlenen kurallara, vatandaşlarımızın büyük bir oranda uyduklarını memnuniyetle görmekteyiz. Covid-19 salgını ile ilgili toplumda bir bilinç oluştuğunu da müşahede ediyoruz. Pandemi de artık başka bir evreye geçmiş bulunuyoruz. Bu evre, kontrollü normalleşme sürecidir. Bu süreçte herkes kendi olağanüstü halini uygulamalıdır. Kontrollü normalleşme sürecinde, herkesin çok daha dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. Rehavete kapılmadan, tedbiri elden bırakmadan bu süreci götürmeliyiz. Alınan tedbirlere ve belirlenen kuralla uyan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Her hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında, tüm ikaz ve uyarılarımıza rağmen az sayıda da olsa bazı vatandaşlarımız ve işyeri sahiplerinin bu yasağı ihlal ettiği görüldü. Polis sorumluluk bölgesinde 34 vatandaşımız, jandarma sorumluluk bölgesinde ise 74 vatandaşımız ile 4 işyeri sahibi, sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği tespit edilmiştir. Sokağa çıkma yasağını ihlal eden toplamda 108 kişiye ve 4 işyeri sahibine 161.614 TL idari para cezası uygulanmıştır” dedi.

Vali Seddar Yavuz, Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararların tavizsiz bir şekilde uygulanacağını ve uygulamaların bundan sonra da sıkı bir şekilde kontrol ve denetiminin yapılacağını sözlerine ekledi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bir haftada 19 araç trafikten men edildi..Önceki Haber

Bir haftada 19 araç trafikten men edildi...

Altınordu Belediyesinden Mahallelerde Ramazan şenlikleri…Sonraki Haber

Altınordu Belediyesinden Mahallelerde Ra...

Facebook Yorum

Yorum Yazın