EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Yasağa uymayanlara Jandarma Polisten fazla ceza kesti..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yasağa uymayanlara Jandarma Polisten fazla ceza kesti..
Koronavirüs (Covid-19) salgınının, halk sağlığı açısından oluşturduğu riski azaltmak için alınan tedbirlerden birisi olan sokağa çıkma yasağına riayet etmeyen vatandaşlara cezai işlem uygulandı. Ancak, bu sefer rekor Jandarmada kaldı.Hafta sonu olması nedeniyle kırsal köy/mahallelere kaçan vatandaşlar arasında sokağa çıkma yasağını ihlal edenlere Jandarma 129 vatandaşa ceza keserken, Polis bölgesinde ise bu sayı 45 kişide kaldı. Bu kişilere para cezası uygulandı. Vali Seddar Yavuz kurallara uyan vatandaşlara da teşekkür etti..

Ordu ili genelinde, 17 Nisan 2020 Cuma günü saat 24.00 itibariyle başlayan ve 19 Nisan 2020 Pazar günü saat 24.00’te sona eren sokağa çıkma yasağı süresince meydana gelen ihlaller ve uygulanan cezalara ilişkin açıklamada bulunan Vali Seddar Yavuz, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında, ilki 10-12 Nisan tarihlerinde uygulanan 2 günlük sokağa çıkma yasağı tedbirinin ikincisi 17-19 Nisan tarihlerinde uygulanmıştır.

Halk sağlığını çok yakından ilgilendiren Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlere halkımızın büyük çoğunluğunun riayet ettiğini memnuniyetle görmekteyiz. Değerli hemşerilerimizin,  2 günlük sokağa çıkma yasağına da çok büyük bir oranda uyduklarını gözlemledik. Alınan tedbirlere uyan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum.

Ancak, tüm ikaz ve uyarılarımıza rağmen az sayıda da olsa bazı vatandaşlarımız ve işyeri sahipleri bu yasağı ihlal etmiştir. Polis sorumluluk bölgesinde, 45 vatandaşımız ile 1 işyeri sahibi, jandarma sorumluluk bölgesinde ise 129 vatandaşımız ile 3 işyeri sahibi, sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği tespit edilmiştir. Sokağa çıkma yasağını ihlal eden toplamda 178 kişiye, adli işlemin yanı sıra 267.116 TL idari para cezası uygulanmıştır” dedi.

Vali Seddar Yavuz, Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararların tavizsiz bir şekilde uygulanacağını ve uygulamaların bundan sonra da sıkı bir şekilde kontrol ve denetiminin yapılacağını sözlerine ekledi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altınordu’da Sanayinin altı üstü yenileniyor..Önceki Haber

Altınordu’da Sanayinin altı üstü yenilen...

Türkiye’de ölenlerin sayıları az gösteriliyor!.Sonraki Haber

Türkiye’de ölenlerin sayıları az gösteri...

Facebook Yorum

Yorum Yazın