3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF

Yardımlarına el koyulan Ordu’da tek Belediye Gülyalı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yardımlarına el koyulan Ordu’da tek Belediye Gülyalı..
İnadına hizmet yarışına giren Gülyalı Belediye başkanı Ulaş Tepe’ye bir darbe daha vurularak çalışmalarının önü kesilmeye çalışılıyor. Gülyalı Belediye başkanı Ulaş Tepe Belediyeye yapılan bağışlara bloke koyulmasına isyan ederek, özellikle, “Günlük yevmiyeyle çalışanlar ve başka iş yerinde sigortalı görünenler oldukça mağdur. İşini kaybeden garsona, zararına çalışan şoföre, 65 yaşının üzerinde yoğurt-süt satıp geçinip bu süreçte işsiz kalan insanlara yardımda bulunmak istedik. SYDV’den yardım alamayan ailelere kim yardımda bulunacak?” diyerek bloke koyulan bağışların geriye iade edilmesini istedi..

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ülkemizde görülmeye başlandığı ilk günden itibaren önlemler alınarak mücadele çalışmaları yürütülmektedir. Merkezi idarenin gerçekleştirdiği çalışmaların yanı sıra yerel yönetimler olarak belediyelerin de birçok farklı alanda çalışmalar yürüttüğünü belirten Başkan Ulaş Tepe, “Yaşamın kısıtlandığı, çalışanların işten ayrıldığı bu süreçte ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız doğrudan bizlere ulaşmak kaydıyla yardım talebinde bulunmaktadırlar. Bu talepleri karşılayabilmek ve her geçen gün derinleşen ekonomik koşullar sebebiyle vatandaşlarımızın sofralarına insanın en temel ihtiyacı olan gıdayı temin edebilmek amacıyla başlattığımız bağış kampanyamız İçişleri Bakanlığından gelen genelgeye istinaden durdurularak, bağış hesabımıza bloke konulmuştur” dedi.

HER KESİME EKONOMİK OLARAK DESTEKTE BULUNUYORUZ

Bu zorlu süreçte elimizi taşın altına koyduk diyen Başkan Tepe, “Sıkıntıya düşen bütün kesimlerle dayanışma içerisinde olmak istiyoruz. Geçtiğimiz haftalarda Ordu’da bir ilke imza atarak Esnaf Destek Paketi’ni açıkladık. Kiracımız konumundaki esnafın kiralarını erteledik. Küçük esnafa olan borcumuzun tamamını kapattık. Daha sonra, zorunlu olarak hizmet veren ancak kısıtlamalar nedeniyle zararına çalışan taşıyıcılar kooperatifindeki dolmuşçu esnafımıza yakıt desteğinde bulunduk. Bunlar kamuoyunda büyük takdir topladı ve diğer belediyelere de örnek oldu” dedi.

VATANDAŞLARIMIZIN FERYADINA DUYARSIZ KALAMAZDIK!

Aynı yardımsever ruhla bütün ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmak istediklerini söyleyen Başkan Tepe, Kaymakamlığımızın koordinasyonundaki Vefa Destek Grubu’nda varız. Ancak Gülyalı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan (SYDV) sigortalı göründüğü için yardım alamayan aileler var. Özellikle günlük yevmiyeyle çalışanlar ve başka iş yerinde sigortalı görünenler oldukça mağdur. İşini kaybeden garsona, zararına çalışan şoföre, özellikle 65 yaşının üzerinde yoğurt-süt satıp geçinip bu süreçte işsiz kalan insanlara yardımda bulunmak istedik. SYDV’den yardım alamayan ailelere kim yardımda bulunacak? Bize her gün gelen onlarca talep var. Vatandaşlarımızın feryadına duyarsız kalamazdık. Dayanışma Hareketi adıyla toplanan bağışlarla gıda yardımında bulunmayı amaçladık. Üstelik süreci de çok şeffaf bir şekilde yürüteceğimizi ifade ettik. Sadece bu bağışta kullanmak için belediyemize ait ayrı bir banka hesabı açtık. Toplanan yardımları belirli periyotlarla gıda paketleri hazırlayarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracaktık. İlk gıda yardımını Cuma günü gerçekleştirecek şekilde planlamıştık ancak olmadı. Takdiri kamuoyuna bırakıyorum” dedi.

YAYINLANAN GENELGEDEN ÖNCE DAYANIŞMA HAREKETİNİ BAŞLATTIK

Gerçekleştirilen işlemin hukuki dayanağı olduğunun altını çizen Başkan Tepe, “Belediyelerin bağış alma yetkisiyle ilgili kanundaki hükümler açıktır. Biz, herhangi bir hukuksuz yola başvurmadık. 30 Mart Pazartesi günü Dayanışma Hareketi’ni başlattık. 31 Mart’ta bağış toplamayla ilgili valiliklerden izin alınması gerektiğiyle ilgili genelge yayınlandı. Genelge bize ulaşmadan biz Kaymakamlığımıza izin talebimizi ilettik. Gelişen süreçte hassasiyetimizi ortaya koyduk” dedi.

BAĞIŞTA BULUNANLARIN PARALARINI İADE ETMEK İSTİYORUZ

Dayanışma Hareketi’ni duyurduğumuz 48 saatlik kısa süreçte toplamda 4400 TL bağış biriktiğini ifade eden Başkan Tepe, “İnsanlar belediyemize güvenerek bizlere bağışlarını ulaştırdı. Gülyalı’daki ihtiyaç sahiplerine bizim aracılığımızla katkıda bulunulmasını istedi. Bağışlara baktığımızda öğrenci olup bursundan artırarak dayanışmamıza katılanlar bile var. Bloke koyulan hesaptaki paraların bağış sahiplerine iade edilmesini istiyoruz. Etik olan budur. Bununla ilgili işlemlerimizi sürdürüyoruz. Bu süreçte bizlere güvenip bağışlarını ulaştıran bütün yardımsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Büyük Şehir Psikolog moral hattı kurdu..Önceki Haber

Büyük Şehir Psikolog moral hattı kurdu..

Yıldız, “Geçmiş iki ay değil, iki yılın ortalaması alınacak..”Sonraki Haber

Yıldız, “Geçmiş iki ay değil, iki yılın...

Facebook Yorum

Yorum Yazın