4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Yalancı ve iftiracılar Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’a saldırmaya başladılar..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yalancı ve iftiracılar Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’a saldırmaya başladılar..
YÖN Gazetesi olarak her zaman, tehditlerin, yandaşların, yalancıların, sahtekarların, soyguncuların, menfaatçilerin ve haksızların karşısında olduğumuzu bir kez daha altını çizerek vurgulamak istiyoruz. Son günlerde bazı medya kuruluşları Ordu Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’a saldırmaya başlamışlar. Neden mi? Sıkı durun, bir personelin kurumda kadrolu yapılmadığı için..

Haber-Araştırma :

İSTİHBARAT SERVİSİ

Şimdi de bazı medya gurubu ve siyasiler  Ordu Üniversitesi Prof. Dr. Ali Akdoğan’a musallat olmaya başladılar. İşte gazetemiz istihbarat servisinin edindiği bilgilere göre bazı iddiaları gündeme getirerek siz dürüst, vicdanlı ve ahlaklı okurlarımızla bu iddiaları gündeme getiriyoruz.

Medyamız ve siyasetçilerimiz son günlerde öyle bir hale geldiler ki; bazılarında siyaset ayırımı dahi yapmadan din, iman ve Allah korkusu dahi kalmamış.. Geçtiğimiz günlerde bir medya kuruluşu Ordu Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’ı aklı sıra eleştirmeye ve karalamaya çalışıyordu. .Biz de şayet Rektörün yaptığı bir yanlış  varsa araştıralım, eleştirelim ve haber yaparak kendisini uyaralım diye düşündük.

Haberin içeriği ise Rektörün maaşının fazla olduğu gündeme getirilerek, vay efendim validen fazla maaşı varmış, milletvekillerinin eleştirilerini de makaslayarak eski paylaşımları gündeme getirerek yalanları gerçekmiş gibi milletin gözüne baka baka haber yayınlayarak adeta gözdağı ve korku salmaya başladıkları görülüyor.

HABERİN PERDE ARKASINDA KADRO MESELESİ VARMIŞ..

Gazetemiz istihbarat servisinin yaptığı araştırmaya göre, öyle iddialar var ki; meğer o patronun Üniversitede çalışan bir yakını varmış, kadrolu değilmiş, rektöre o kişinin kadroya alınması için yaptığı baskılar ve sözler kabul edilmeyince bu şekilde yalan dolan ile  iftira at, çamur at izi kalsın, misali tehdit ve korku vermeye çalışmışlar. Gönlümüz istiyor ki; bu iddialar asılsız ve yalan olsun, kimse kimseyi  boş ve asılsız yere suçlamaya hakkı olmadığını da hatırlatmak istiyoruz.

REKTÖRÜ SİZE HARCATMAYIZ!..

Sözde bu gibi  medya kuruluşu geçtiğimiz günlerde gazeteci Osman Şahin’e küfür eden Gürgentepe Belediye başkanı makamında bir bayan işçiye yaptığı hakaret ve şiddet olayına karşı ilçeye kameraman göndererek, “Başkanımıza kumpas kuruluyor, iftira atılıyor” diye  başkanın akrabalarına mikrofon tutarak, hiç utanmadan, sıkılmadan milletin gözüne baka baka  resmen yalan konuşturarak kamu oyu önünde yalan haberi gerçekmiş gibi yayınladılar ama, kamu oyunun gösterdiği tepkiler ve nefret duyguları  da bu kişilerin insani ve vicdani niyetlerini açıkça  öğrenmiş oldular.

Bu sözde yalancı ve iftiracı medya kuruluşları eğitime katkı sunan, yılda 10 binlerce öğrenci yetiştiren bir kurumun başkanı olan ve ayrıca “Hiçbir hastanın Ordu dışında muayene olmasına gönlünün razı gelmediğini”ifade eden Ordu ve halkına hizmet aşıklısı olan Ordu’nun öz evladı olan rektör Ali Akdağan’ı  bu millet sizin gibi yalancı ve iftiracı medya kuruluşlarına harcatmayacaktır.

MİLLETVEKİLLERİNDEN DE AYNI TAKTİK..

Rektörün maaşını gündeme getiren ve çalışmalarını eleştiren o yayın kuruluşu yaptığı haberinde rektörün ne kadar maaş ve döner sermaye aldığının miktarını bile açıklayamazken, AKP’li Metin ile CHP’li Mustafa’nın asılsız eski eleştirilerini de makaslayarak gündeme getirerek haber salatası yapma becerilerini de Ordu halkına yedirmeye kalktılar. Bunlar istiyor ki; Üniversiteyi biz yönetelim, bizim dediğimiz olsun, rektörü istediğimiz gibi yönlendirelim, masa başında maskot gibi otursun öyle mi? Hep aynı mantık, aynı taktik.. Artık o taktik dönemleri bitti sayın vekiller, herkes sizi de tanıdı, öğrendi, siz gideceksiniz ama, Ordu Üniversitesi ve  bu üniversitenin başındaki rektör ve idareciler hep kalacaktır. Biz de bu rektör ve ekibi doğru yolda, doğru kararlar vererek, başarılı öğrenciler yetiştirdiği taktirde hep yanında olacağız. Prof. Dr. Ali Akdoğan, rüşvet mi yemiş,, adam mı kayırmış, yolsuzluk, hırsızlık mı  yapmış,  görevini kötüye mi kullanmış?  Bu yanlışları  yaparsa, hizmette kusur ederse biz de  eleştireceğiz ve kamu oyuna duyurmaktan asla yılmayacağız. Bunun da böyle bilinmesini istiyoruz.

Ama Ordu halkı kimin nasıl  bir niyeti olduğunu, yalan ve iftiralarla dolu, iktidarın gücüne güvenerek nasıl bir  habercilik yaptığını çok iyi tanıdılar. Bu millet bu taktiklere artık daha inanmıyor, bilginiz olsun yalancı medya kanallarını zaten izlemiyorlar. Biz de hatırlatalım istedik. Eyyy… Menfaatçiler, çıkarcılar, yandaşlar, havuzcular duydunuz mu?

Lütfen gerçekçi olalım..


 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gölköy ve Akkuş’ta kablo çalan iki kişi tutuklandı..Önceki Haber

Gölköy ve Akkuş’ta kablo çalan iki kiş...

Türk mutfağı haftasında Ordu’nun yemekleri sergilendi..Sonraki Haber

Türk mutfağı haftasında Ordu’nun yemekle...

Haber Yorumları

 • Salih Hacı Attaylı27-05-2022 23:35

  Osman Bey güzel doğru yazıyorsunuz da .Katılıyoruz da.Karşıyaka mahallesindeki İmam ı ,araştırmacı olarak alırken ;Bu nakil ile alakalı başvuruyu biz göremedik.Neye göre hangi ölçü ve sınavla alındı.Adalet eşitlik nerede.

Facebook Yorum

Yorum Yazın