AŞKIN KANDİL - evde kal

Vedat Karaman Enver Yılmaz’dan zararını istiyor..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vedat Karaman Enver Yılmaz’dan zararını istiyor..
Bir zamanlar Ordu’nun Deniz üzerinde ve sahilde bulunan en güzel turistik tesislerden birisi olan MIDI RESTAURANT zamanın Büyük Şehir Belediye başkanı Enver Yılmaz’ın akıbetine uğrayarak işletme sahibi Vedat Karaman’ın elinden alınarak ruhsatı iptal edilmiş ve kapatılmıştı. O günden bu yana hukuk mücadelesini sürdüren işletme sahibi Vedat Karaman bütün hukuki mücadelesini kazanmış ve zarar-ziyan tespiti için bugün mahkeme tarafından keşif tespiti yapıldı. Karaman, eski başkan Enver Yılmaz’a tepki gösterirken, yeni başkan Dr. M. Hilmi Güler’den de destek bekleyerek mağduriyetinin bir an önce önlenmesini istiyor. Ancak, zamanında burası için de farklı düşünen Enver Yılmaz’ın görev ömrü yetmedi.

Yaklaşık dört yıldır büyük mağduriyet yaşayan ve bütün maddi imkanları ve yaşamı alt üst olan büyük bir ekonomik zarara uğrayan işletme sahibi  Eski başkan Enver Yılmaz zamanında el konulmak istenen ve halen mahkemelik olan Ordu'nun simgesi haline gelen Mıdı restoranda bugün mahkeme heyeti avukat eşliğinde  tespitte bulundu. Mal sahipleri işletmenin kendilerine verilerek işletmeyi çalıştırmak istediklerini talep etti.

Mıdı Restaurantın iç ve dış konularında bugün Hakim ve avukatlar eşliğinde bilirkişi tesbiti yapıldı. Restaurant’ın İşletme Sahibi Vedat Karaman, 2016 yılında Ordu Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Enver Yılmaz zamanında kapatılan sahildeki Mıdı Restaurant’ın 4 kere kundaklandığını ve içeriye çok büyük zararlar verildiğini belirterek şunları söyledi:

"ZARARIMIZI ENVER YILMAZ'DAN İSTİYORUZ"

“Ordu’yu ve turizmi temsil eden işyerimizi kaymakamlık kanalıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi ruhsat iptali yapmıştır. Biz de bunlara hukuken itiraz ederek İstinaf Mahkemesinden ve Danıştaydan iade  hakkını almış bulunmaktayız. Teslim ettiğimizde sağlam bıraktığımız işyerimizi zaman içerisinde tamamen harabe haline gelmiş. Korumakla yükümlü olan Ordu Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı ve Çevre Koruma Daire Başkanlığı korumadığını ve güvenliğini sağlamadığı için talan edilmiş durumda. Zararın tespit edilmesi için sürecimiz tespit davamızdan sonra Ordu Büyükşehir Belediyesi ile eskiden Belediye Başkanlığı yapan Enver Yılmaz’dan tespit edilen zararın tanzimini istiyoruz. Ordu’nun turizmde öncülük eden ünlü restaurantı tekrar hayata geçirmek için projemiz de en kısa zamanda başlatarak Ordu’nun turizmine katkı sağlayacak bir hale getireceğiz. Ordu’nun turizmine önem veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler, kenti bilen, Ordu’yu çok iyi tanıyan değerli bir Belediye Başkanımız. Kendisi de buranın turizme kazandırılması için gereken desteği sağlayacağını ifade etti. Kendisine ve ekibine de sonsuz güvenimiz vardır."  dedi..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN
Koyun yününden Ordu kilim ve yöresel giysiler dokuyorlar..Önceki Haber

Koyun yününden Ordu kilim ve yöresel giy...

Perşembe Belediye başkanı Tandoğan’dan teşekkür mesajı..Sonraki Haber

Perşembe Belediye başkanı Tandoğan’dan t...

Facebook Yorum

Yorum Yazın