EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Vatandaşlar 15 temmuz kutlamalarına ilgi göstermedi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vatandaşlar 15 temmuz kutlamalarına ilgi göstermedi..
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü 4. yıldönümü anma etkinlikleri, Ordu Garnizon Şehitliği’nde yapılan Şehitleri Anma Programı ile başladı. Büyük Şehir Belediyesi önünde düzenlenen anma programı ile sabah 05’e kadar devam etti.. Gerek vatandaşın 15 Temmuz hakkında bilinçli olması, gerekse Pandemi nedeniyle protokol haricinde anma törenlerine pek katılanlar olmadı. Kültür Sanat merkezinde yapılan toplantıya ise kimsenin rağbet göstermediği ve sadece Memur Sen başkanı İsmail Çelen’kin çiçek göndermesi dikkat çekti.

Valiliğin yaptığı programa göre yapılan anma törenlerine sadece protokol mensupları ve görevliler katıldı. Vali Tuncay Sonel, AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Vali Yardımcıları Ekrem Ballı, Bayram Gale, Gökhan İkitemur, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Askerlik Şube Başkanı Yarbay Ahmet Meydan, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, şehit aileleri ve gazi derneklerinin başkanları, şehit aileleri katıldı.

“15 Temmuz, Türk Milletinin Yeniden Dirilişinin Adıdır”

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü 4. yıldönümü anma programı dolayısıyla bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, “Hain terör örgütü FETÖ'nün sinsice devletin tüm kılcal damarlarına sızarak, devletin silahlarını millete doğrulttuğu darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti.15 Temmuz; Türk Milletinin yeniden dirilişinin adıdır. 15 Temmuz; milli iradenin vesayete, cesaretin ihanete karşı demokrasi mücadelesinin adıdır” diyerek gündemle ilgili bir konuşma yaptı.

KÜLTÜR MERKEZİNE BİR TEK İSMAİL ÇELENK ÇİÇEK GÖNDERDİ.

15 Temmuz sonrası FETÖ ile ilgili adı bir çok şaibelere karışan Memur Sen Ordu şube başkanı İsmail Çelenk Kültür merkezinde yapılan söyleyişi programına 43 kişi katıldı. Katılımcılarında genelde protokol ve görevli kişilerin olduğu görüldü.

Yapılan kutlama törenlerinde bir çok kişilerin daha önce FETÖ ilişkilerinin olduğu ve bu nedenle kendilerini unutturmak ve haklarında soruşturma açılmaması için ön saflarda yer aldıkları görülüyor.

Bu kişilerden birisi de Memur Sen Ordu şube bakanı İsmail Çelenk. 15 Temmuzdan önce FETÖ ile bir çok bağlantılarının olduğu iddia edilerek gündeme gelmiş ve zamanın Ordu valisi İrfan Balkanlıoğlu, Büyük Şehir Belediye başkanı Enver Yılmaz ve İl milli eğitim müdürü  Şaban Karataş ile işbirliği içine girerek  hakkında soruşturma açılması önlendiği iddiaları gündeme gelmişti.

O günden bu güne kadar bütün 15 Temmuz anma törenlerinde ve bir çok programlarda FETÖ’yü kınamak için ön saflarda yer alan İsmail Çelenk, bu yılki; programlarda kendini unutturmak için aynı sistemi uyguladı. Kültür merkezinde yapılan söyleyişi programına çiçek göndermesi ile dikkatleri üzerine çekti.

GECE YAPILAN  KUTLAMALARA DA FAZLA İLGİ YOKTU..

15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıl dönümünde Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda etkinlikler düzenlendi.

Vatandaşların fazla ilgi göstermediği program, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve şehitler için edilen hatim duasıyla başladı. Ardından Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası konseri ve Mehter Takımı’nın gösterileri ile devam etti. Çeşitli spor dallarında dereceye giren vatandaşlara ödül verilirken tüm ülkede aynı anda başlayan 15 Temmuz Sancak Koşusu’nda sancak Ordu Valisine teslim edildi. Sonrasında Ordulu sanatçı Ahmet Yenilmez tarafından gerçekleştirilen 1071’den 15 Temmuz’a söyleşisi izleyenlere duygusal anlar yaşattı. 15 Temmuz ile ilgili video, film, ezgi, marşlar ve çeşitli etkinliklerle devam eden program, sabah namazının kılınması ve çorba ikramının yapılmasıyla sona erdi.


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
41 Doktor sağlık Ordu’suna katıldı..Önceki Haber

41 Doktor sağlık Ordu’suna katıldı..

Başkan Tören, kendisi verdi, vatandaşı da davet etti..Sonraki Haber

Başkan Tören, kendisi verdi, vatandaşı d...

Facebook Yorum

Yorum Yazın