4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Valilik ve Belediyeler engelliler haftasında el ele...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Valilik ve Belediyeler engelliler haftasında el ele...
10-16 Mayıs Engelliler haftası nedeniyle Ordu valiliği, Ordu Büyük Şehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesi çeşitli etkinlikler düzenlediler. Vali Sonel, “Yılın Belli Gün ve Haftalarında Değil, Her Daim Engeli Olan Vatandaşlarımızın Yanındayız”

Vali Tuncay Sonel, Engelliler Haftası dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda düzenlenen programa katıldı.
Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İstiklal Marşı okunurken Nuriye Halit Çebi Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencileri tarafından işaret dili kullanıldı.
Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile birlikte programa katılan engeli olan bireyleri masalarında ziyaret etti. Onlarla bir süre sohbette bulunarak, hatıra fotoğrafı çektirdi.


Her yıl farkındalık oluşturmak amacıyla 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası münasebetiyle gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, engeli olan ailelerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte büyük bir Ordu ailesi olarak, 19 ilçemizde 35 bin 58 engeli olan vatandaşımızın, yılın belirli gün ve haftalarında değil, her daim yanlarında olduğumuzun bilinmesini özellikle isterim. Devletimiz, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın tüm birimleri ve devletimizin bütün kurumları ile sizlerin her daim yanınızdayız” diye konuştu.
“Sizlerin yüzündeki tebessüm olduğu sürece bizler de mutlu oluyoruz” diyen Vali Sonel, Büyükşehir Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. Güzel bir programla bizleri sizlerle buluşturdu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Hepinizin gözlerinden öpüyoruz” şeklinde konuştu.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler konuşmasında, “Sayın Valimizle, değerli bürokratlarımızla, siyasi kadrolarımızla çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Biz büyük bir aileyiz. Sevgiyi, saygıyı, nezaketi temel alan büyük bir aileyiz. Ordu’muz daha güzel günlere hep birlikte kavuşacak. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bunu içtenlikle hissetmemiz lazım. Herkesin yüzünün gülmesi bizim idealimiz. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Seyfettin Bilkay ise Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilere yönelik yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.


ALTINORDU BELEDİYESİNDEN ENGELLİLERE DESTEK..
Başkan Aşkın Tören, evinde ziyaret ettiği MS hastası Gülişan Aygün’ün ortopedik hasta yatağı talebini derhal yerine getirdi.
Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak, iş ve sosyal hayata daha çok katılımlarını teşvik etmek amacıyla birçok projeye imza atan Altınordu Belediyesi engellilere yönelik toplumsal farkındalığı arttırıcı etkinlik ve faaliyetlerini de aralıksız sürdürüyor. Altınordu Belediyesi 10- 16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla gerçekleştirdiği etkinlikler ve çalışmalarla engelli bireyler ile öteden beri var olan dayanışmasını bir kez daha ortaya koydu.


BAŞKAN AŞKIN TÖREN EVİNDE ZİYARET ETTİĞİ GÜLİŞAN TEYZEYİ UNUTMADI
Mahalle ziyaretlerinde sokak ve caddelerde sürekli vatandaşlar ile iç içe olmaya özen gösteren Başkan Aşkın Tören, bu ziyaretleri esnasında gerek bizzat tespit ettiği gerekse kendisine iletilen ihtiyaç ve sorunlara kesinlikle duyarsız kalmıyor. Bu ziyaret duraklarından biri de Karşıyaka mahallesinde ikamet eden MS hastası Gülişan Aygün’ün evi olmuştu. Başkan Tören o ziyareti “Acılar ile yoğrulan ömür…17 yıldır MS hastalığı ile imtihan olan Gülişan Ablamızın hayır dualarını aldık. Rabbim tüm hastalarımıza şifalar versin” sözleriyle paylaşmıştı. Başkan Tören bu ziyaretin ardından harekete geçerek MS hastalığı sebebiyle uzun zamandır hayatını yatağa bağımlı devam ettiren 58 yaşındaki Gülişan Aygün’ün ortopedik hasta yatağı ihtiyacını karşıladı. Ayrıca ekiplere verdiği talimatla aileye ev temizliği hizmeti de verdiren Başkan Tören, Gülişan teyzenin diğer ihtiyaçlarıyla da yakından ilgilenmeye devam ediyor.
Engelliler haftası nedeniyle engelli Murat Topkara ve Pınar Gül’e de tekerlekli sandalye hediye ederek hayatlarını bir nebze de olsun kolaylaştırmak isteyen Başkan Tören’in hediyelerini Başkan Yardımcısı Ahmet Akyurt bizzat teslim etti. Başkan Yardımcısı Akyurt, ayrıca şehirde faaliyet gösteren engelli derneklerini ziyaret ederek Başkan Tören’in hediyelerini, selamlarını ve dayanışma mesajını iletti. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kadınlara şiddet uygulayanlar anında yakalanacak..Önceki Haber

Kadınlara şiddet uygulayanlar anında yak...

Gürgentepe'de halk kendi yolunu kendisi yapıyor..Sonraki Haber

Gürgentepe'de halk kendi yolunu kendisi...

Facebook Yorum

Yorum Yazın