AŞKIN KANDİL - evde kal

Valilik toplantı gösteri alanlarını yeniden belirledi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Valilik toplantı gösteri alanlarını yeniden belirledi..
Ordu Valiliği Ordu’da 2020 yılı içersinde yapılacak toplantı, gösteri ve yürüyüş düzenleme yerlerini yeniden belirledi. Ordu İl merkezinde yapılacak her türlü toplantılarla güzergah belirlenmeleri ile, bunlara ait asılacak pankart ve afiş asılacak sahaları hakkında yeni bir karar aldı. Ordu’da yürüyüş yapılacak ve toplantı düzenlenecek iki yer belirlendi. Birincisi Cumhuriyet meydanı, ikincisi ise Tayfun Gürsoy Parkı ve çevresi olarak belirlendi.

Toplantı ve Gösteri Yürüyüş Kanunu nedeniyle Ordu valiliğinden aşağıdaki açıklama yapıldı :

                                   DUYURU

           ORDU VALİLİĞİNDEN BİLDİRİLMİŞTİR

Toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının kullanılmasında uygulanacak şekil,  şart ve usuller 2911 sayılı yasa ile düzenlenmiştir.
        Anılan kanunun 6. maddesi ile Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3. maddesinde "toplantı yapılacak alan, gösteri yürüyüşü düzenlenecek güzergâh, afiş ve pankart asılacak yerleri belirleme görevini" belirtilen aktörlerin görüşlerinin alınması kaydıyla, mahallin en büyük mülki amirine verilmiştir. 
        Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3. maddesinin 2. fıkrasında tespit edilen yer, güzergâh ve bunlara ilişkin krokiler her yıl Ocak ayında veya gerektiğinde gözden geçirilir” denilmektedir.
        Yürürlükteki yasa hükümleri gereği Valiliğimiz başkanlığında, Kanun'un 6. maddesinde belirtilen aktörlerin de katılmasıyla 17.01.2020 Cuma  günü yapılan toplantıda Altınordu İlçesinin coğrafi, ekonomik, sosyal ve kültürel yapısı ile güvenlik ihtiyaçları değerlendirilmek suretiyle  Altınordu İlçesinde düzenlenecek olan toplantı ve gösteri yürüyüşleri için;
          "Toplanma Alanı, Yürüyüş Güzergahı ve Dağılma Yerleri ile bu toplantılarla ilgili Afiş ve Pankart Asılacak Yerler" aşağıda belirtildiği şekilde kararlaştırılmıştır: 
      
        1-CUMHURİYET MEYDANI MİTİNG ALANI
      a)İlk Toplanma Alanı        : Yoktur, katılım bireysel olacaktır.
      b)Yürüyüş Güzergahı        : Yürüyüş güzergâhı yoktur.
      c)Miting Alanı                     : Cumhuriyet Meydanı (Toplu Ulaşım Merkezi ve Otopark Alanı)
      d)Dağılım Güzergahı     :Dağılımlar Hükümet Caddesinden Taşocak Caddesi, Ulukonak Caddesi, Temel Uzlu Caddesi istikametlerine ve Çarşamba Pazarı içerisine, Stadyum Caddesi otopark alanından Orta Camii ve Stadyum istikametlerine, Lise Caddesinden Dr. Mürüvvet Sıtkı Caddesi ve üzerinde bulunan ara sokaklar istikametine sağlanacaktır.
    
      
  2-TAYFUN GÜRSOY FUAR ALANI MİTİNG YERİ  VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜ GÜZERGÂHI
        a) İlk Toplanma Alanı  : Tayfun Gürsoy Fuar Alanı veya Ordu Kültür Sarayı önü,
        b)Yürüyüş Güzergahı  : Tayfun Gürsoy Fuar Alanından Mehmetçik Bulvarı, Gazi Köprüsü, Org. İbrahim Fırtına Bulvarı üzerinden Ordu Kültür Sarayı önüne kadar olan güzergâh veya aynı güzergâhın tersi, 
        c) Miting Alanı             :Tayfun Gürsoy Fuar Alanı,
        d)Dağılma Yerleri      :Dağılma, Vali Konağı arkasından Belediye Parkı İstikametine, Mehmetçik Bulvarı'ndan 283. Sokak, Edibe Akyol Sokak, Fatma Alkan Sokak, 285. Sokak, Gazeteci Erol Atacan Bulvarı, Şakir Çoruh Caddesinden Bahçelievler Mahallesi istikametine, Org. İbrahim Fırtına Bulvarından, 771. Sokak, 787. Sokak, Tunalı Hilmi Bey Caddesi ve Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan Caddesinden Akyazı Mahallesi istikametine sağlanacaktır. 

      
 2911 SAYILI KANUNA GÖRE YAPILACAK OLAN TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞLERİNDE ÇAĞRI VE PROPAGANDA ARAÇLARININ (AFİŞ VE PANKARTLAR) ASILACAĞI YERLER
        Pankart Asılacak Yerler:        
        a) Toplantı ve Gösteri Yürüyüşünü düzenleyen siyasi parti, dernek, sendika vb. tüzel kişiliğe ait çalışma binaları, tesisleri ile bunlara ait eklentileri, 
        b) Toplantı düzenlenecek alan ve çevresi,
        c) Akyazı Mahallesi Ali Rıza Gürsoy Caddesi Cuma Pazarı girişi,
        d) Karşıyaka Mahallesi Ulus Caddesi girişi, 
        e) Şarkiye Mahallesi Süleyman Felek Caddesi Köprübaşı Mevkii,
        f) Yenimahalle Zübeyde Hanım Caddesi ile İsmetpaşa Caddesinin kesiştiği yer, Zübeyde Hanım Caddesi eski hastane sapağı, Zübeyde Hanım Caddesi İmam-Hatip Camii yanı, Zübeyde Hanım Caddesi ile Turgut Özal Bulvarının kesiştiği yer (Umut Hastanesi yanı). 
        g) Düz mahalle Süleyman Felek Caddesi ile Sırrıpaşa Caddesinin kesiştiği yer, Süleyman Felek Caddesi ile Hükümet Caddesi Yalı Camii yanı, Hükümet Caddesi ile Stadyum Caddesinin kesiştiği yer (Merkez Postane yanı).   
        Afiş Asılacak Yerler :
        a) Toplantı ve Gösteri Yürüyüşünü düzenleyen siyasi parti, dernek, sendika vb. tüzel kişiliğe ait çalışma binaları, tesisleri ile bunlara ait eklentileri,
        b) Toplantı düzenlenecek alan ve çevresi,
        c) Ordu Büyükşehir Belediyesi  tarafından belirlenen raket, afiş panoları ve billboardlar olarak belirlenmiş bulunmaktadır.

Altınordu İlçesi için 2911 sayılı Kanunun 6. maddesi ve Kanun'un Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3.  maddesi uyarınca toplantıya katılanların oybirliği ile tespit edilen  Cumhuriyet Meydanı Miting Alanı,  Tayfun Gürsoy Fuar Alanı Miting Yeri ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâhı  ile Çağrı ve Propaganda Araçlarının (Afişler ve Pankartlar) asılacağı yerlerin toplantıda tespit edildiği biçimde ve usullerle belirlenmiştir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vali Muhtarları dinledi ama, sorunlar açıklanmadı..Önceki Haber

Vali Muhtarları dinledi ama, sorunlar aç...

BAŞKAN TÖREN, ENGELLİLERİ ZİYARET ETTİ..Sonraki Haber

BAŞKAN TÖREN, ENGELLİLERİ ZİYARET ETTİ..

Facebook Yorum

Yorum Yazın