EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Vali Yavuz, teşekkür ederek cezaları açıkladı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Yavuz, teşekkür ederek cezaları açıkladı..
Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı boyunca kurallara uymayan Polis ve Jandarma bölgesinde yapılan kontroller sonucunda 135 kişi ve 2 iş yerine para cezası uygulandı. Genel olarak Ordu halkına teşekkür eden Ordu valisi Seddar Yavuz, sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara toplam 147.337 lira idari para cezası verildiğini ifade etti..

Koronavirüs (Covid-19) salgınının, halk sağlığı açısından oluşturduğu riski azaltmak için alınan tedbirlerden birisi olan sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlarımız büyük oranda riayet ediyor.

Toplumdaki sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltarak, sosyal izolasyonu sağlamayı hedefleyen sokağa çıkma kısıtlamasını az sayıda ihlal edenlere de gerekli adli ve idari cezalar uygulandı.

Ordu ili genelinde, 30 Nisan 2020 Perşembe günü saat 24.00 itibariyle başlayan ve 3 Mayıs 2020 Pazar günü saat 24.00’te sona eren sokağa çıkma kısıtlaması süresince meydana gelen ihlaller ve uygulanan cezalara ilişkin açıklamada bulunan Vali Seddar Yavuz, “Halk sağlığını çok yakından ilgilendiren Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlere halkımızın büyük çoğunluğunun riayet ettiğini memnuniyetle görmekteyiz. Değerli hemşerilerimizin,  3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasına da çok büyük bir oranda uyduklarını gözlemledik. Alınan tedbirlere uyan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Ancak, tüm ikaz ve uyarılarımıza rağmen az sayıda da olsa bazı vatandaşlarımız ve işyeri sahipleri bu yasağı ihlal etmiştir. Polis sorumluluk bölgesinde 20 vatandaşımız ile 2 işyeri sahibi, jandarma sorumluluk bölgesinde ise 112 vatandaşımız ile 1 işyeri sahibi, sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği tespit edilmiştir. Sokağa çıkma yasağını ihlal eden toplamda 135 kişiye ve 3 işyerine 147.337 TL idari para cezası uygulanmıştır” dedi.

Vali Seddar Yavuz, Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararların tavizsiz bir şekilde uygulanacağını ve uygulamaların bundan sonra da sıkı bir şekilde kontrol ve denetiminin yapılacağını sözlerine ekledi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gölköy'lülerin, Gürgentepe'lilerin benim yanımda yeri çok özeldir..Önceki Haber

Gölköy'lülerin, Gürgentepe'lilerin benim...

Ordu Emniyeti uyuşturucu kullananlara göz açtırmıyor..Sonraki Haber

Ordu Emniyeti uyuşturucu kullananlara gö...

Facebook Yorum

Yorum Yazın