AŞKIN KANDİL - evde kal

Vali Yavuz, Şehit ve Gazi ailelerine kahvaltı düzenledi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Yavuz, Şehit ve Gazi ailelerine kahvaltı düzenledi..
Vali Serdar Yavuz, eşi Selda Yavuz ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Polis Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna verilen kahvaltı programına katıldı. Vali Yavuz, kadınlar günü dolayısıyla, eşi Selda Yavuz’a da çiçek takdim etti. Vali Yavuz, şehit ailelerine sizler için emrinizdeyiz, hizmetinizdeyiz dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla İl Emniyet  Müdürlüğü tarafından Polis  Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna  verilen kahvaltı programında bir konuşma yapan Vali Serdar Yavuz, “Yapmış olduğunuz fedakarlık, canınızdan, kanınızdan kattığınız bu büyük sorumluluk ve vefa, Aziz Milletimiz tarafından her zaman takdirle, minnetle ve şükranla anılır, milletimizin gönlünde müstesna yere konulursunuz. Bu vesileyle bir kez daha siz şehit ailelerimize ve gazilerimize şükran ve minnet duygularımızı ifade etmek istiyoruz. Allah sizleri sevdiklerinizle cennetinde buluştursun” dedi.

“Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Son on yıldır yeni bir kuşatma ile karşı karşıyayız" diyen Vali Yavuz, “Biz Misak-ı Milli sınırlarına, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkma azim ve gayreti içindeyiz. Bunun için birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeye, görüş ayrılıklarımızı bir tarafa bırakmaya bir ve beraber olmaya özen göstermeliyiz”şeklinde konuştu.

Vali Yavuz, “Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Kadına  şiddet, ihmal, istismar gibi konuları konuşuyor, tartışıyoruz. Bu konuda Sayın  Cumhurbaşkanımızın emir ve talimatları ile bir eylem planı ortaya kondu. Şu anda kadına yönelik şiddetin önlenmesi ile ilgili hazırlamış olduğumuz ve uygulamaya koyduğumuz mevzuat Avrupa ülkelerinin çok ötesinde ve ilerisindedir. Sorun olan kısım sadece yasaları çıkarmak değil, toplumun içselleştirmesidir. Kadına yönelik istihdamın artırılması, istihdam teşvikleri, esnek çalışma, kadının lehine olabilecek birçok hukuki düzenleme yapılmıştır 

Vali Seddar Yavuz konuşmasının son bölümünde şehit ve gazi ailelerine “Sizleri seviyoruz. Bu şehirde siz değerli şehit ve gazi ailelerimizin   evlerini defaatle ziyaret ettik. Bu yıl içinde 580 tane şehit ve gazi ailesi ziyaret edildi. Ben, eşim, bütün kaymakamlarımız, emniyet, jandarma teşkilatımız, herkes seferber olmuş durumda, emrinizdeyim, hizmetinizdeyiz” diyerek, sağlık, afiyet dileğinde bulundu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Güler, Kadın personellerin gününü kutladı..Önceki Haber

Başkan Güler, Kadın personellerin gününü...

Çiçekçi başkanlar, Kadınlar gününde çiçek dağıttılar..Sonraki Haber

Çiçekçi başkanlar, Kadınlar gününde çiçe...

Facebook Yorum

Yorum Yazın