4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Vali Tuncay SONEL, 24 Temmuz Baskı bayramını kutladı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Tuncay SONEL, 24 Temmuz Baskı bayramını kutladı..
Ordu Valisi Tuncay Sonel beye TEŞEKKÜR ediyoruz. Bu gün sen de olmasan özgür basın olduğunu unutacaktık. 24 Temmuz Basında sansür kaldırma günü mü,? Aslında basına sansür koyma,, baskı yapma, sindirme ve korku verme günü olarak kutlanması gerekir.

Gazetemize daha geçtiğimiz günlerde Savcılık emri ile Polis baskını yapıldı. Haber kaynağının açıklanması istendi, açıklamayınca evimiz, ofisimiz arandı. Bilgisayarlarımıza telefonumuza el koyularak emniyete götürüldük. Sormak lazım kimler hangi yasalara ve yetkilere göre bu emri verdiler? O zaman nasıl Basın özgürlüğü bayramı kutlayacağız? Bu günü özgürlük diye nasıl bir göbek atalım, eğlence yapalım?

Öyle olsa da Ordu valisi Tuncay Sonel, yine biz gazetecilere bir jest olsun diye  bir kutlama mesajı göndermiş. Bizde bir mülki idare amirimiz olarak kendilerine TEŞEKKÜR ediyor ve  mesajını aşağıda aynen yayınlıyoruz. :

Her yıl Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanan ve kamuoyunun haber alma hürriyetinin dönüm noktası olarak nitelendirebileceğimiz 24 Temmuz 1908 tarihi; Türk basınında sansürün kaldırılarak ülkemizde demokrasi ve özgürlük yolunda önemli bir adımın atıldığı gündür.

Tarafsız ve özgür bir basının varlığı, güçlü bir demokrasinin göstergesidir. Demokrasimizin sağlıklı işleyebilmesi ve düşünce özgürlüğünün toplumun tüm kesimlerince yaşanabilmesi, özgür basınla mümkündür. Bu bağlamda hem ilimizde, hem de ülkemizde basın özgürlüğüne büyük önem verildiğine ve gerekli duyarlılığın da gösterildiğine inanıyorum.

İlimizde basın-yayın hizmeti veren kuruluşlar, ülkemizin ve toplumun çıkarlarını ön planda tutarak, büyük bir sorumluluk anlayışı içinde, adil bir duyarlılık göstermeleri ise her türlü takdirin üzerindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, mesai kavramı gözetmeksizin, büyük bir özveri ve sorumluluk bilinciyle zor görevlerini ifa eden tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor; ilkeli ve tarafsız bir anlayışla sürdüreceklerine inandığım çalışmalarında hepsine başarılar diliyor, saygılarımı sunuyorum.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Selinay en yakın rakibine 07.06 dakikalık fark attı..Önceki Haber

Selinay en yakın rakibine 07.06 dakikalı...

Çambaşı Festivalinde Kadınlara “KADES” öğrettiler..Sonraki Haber

Çambaşı Festivalinde Kadınlara “KADES” ö...

Facebook Yorum

Yorum Yazın