4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Vali Sonel, “Tek bir insanımızı kaybetmek istemiyoruz..”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Sonel, “Tek bir insanımızı kaybetmek istemiyoruz..”
Bugün günlerden Pazartesi yine Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı yapıldı.. Toplantı Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında gerçekleştirildi. Vali Sonel toplantıda yaptığı konuşmasında, “Bu illet yüzünden bugüne kadar binlerce insanımızı kaybettik” dedi.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısına, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, İlçe Kaymakamları, Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Niyazi Taşçı, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın katıldı.

Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısının başlangıcında, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın tarafından bir sunum yapıldı.

Dr. Fatih Aydın, Covid-19 Pandemisi Değerlendirme sunumunda, haftalık yeni vaka sayıları, aktif vaka sayıları, ilçelerimizin günlük yeni vaka sayıları, hastane kapasitesi  doluluk verileri, yoğun bakım doluluk oranı, ilçelere göre vaka başı temaslı sayıları, haftalık denetim verileri, çağrı merkezi verileri, aşı bilgileri, aşı sayıları, açıklanan hedef nüfusa göre aşılama oranı ile ilgili Ordu’nun Koronavirüs tablosuna ilişkin detaylı bilgilendirmede bulundu ve alınması gereken tedbirlere ilişkin görüş ve önerileri dile getirdi.

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanı Dr. Aydın; “Aşılama Çalışmalarına Özel Bir Önem Veriyoruz”

Covid-19 Pandemisi ile mücadelede 91. haftanın geride kaldığını belirten Dr. Fatih Aydın, “Pandemi ile mücadelenin bilinen en etkili yolu aşıdır. Biz de ilimizde aşılama çalışmalarına özel bir önem veriyoruz. Hedef nüfusumuz içerisinde en az bir doz aşı yaptıran vatandaşlarımızın oranı %91,05’e ulaştı. En az iki doz aşı olmuş 18 yaş ve üzeri nüfusta %85.4’lük aşılama oranı ile Türkiye genelindeki birinciliğimizi sürdürüyoruz. En az iki doz aşı olmuş 12 yaş ve üzeri nüfusta ise %82.42’lik oranla yine ilk sıralarda yer almaktayız. Bugüne kadar 567.991 birinci doz, 549.606 ikinci doz, 173.732 üçüncü doz olmak üzere toplamda 1.291.732 doz aşı yaptık” dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Kasapoğlu; “Vefat edenlerin %90’ından fazlası aşı yaptırmayan veya eksik aşı yaptıranlar”

Covid-19 pandemisinden dolayı vefat edenlerin %90’ından fazlasının, aşı yaptırmayan veya eksik aşı yaptıranlar olduğuna dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Aşı sırası gelen vatandaşlarımızın mutlak suretle aşılarını yaptırmalarını istiyoruz. Zira, Covid-19 pandemisinden vefat edenlerin %90’ından fazlası aşı yaptırmayan veya eksik aşı yaptıran vatandaşlarımızdır. Özellikle 60 yaş ve üzeri riskli grupta yer alan vatandaşlarımız, aşılarını tamamlamaları gerekir. İl Sağlık Müdürlüğü olarak, aşı sırası gelen vatandaşlarımıza aşılarını yaptırmaları için her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Toplum Sağlığı ve Aile Sağlığı Merkezlerimizde görevli hekimlerimiz kendilerini arıyorlar, SMS mesajı gönderiyoruz. Fakat, vatandaşlarımızda bir rehavet oluştur. Rahat davranıyorlar. Bizler görüyoruz ki, pandemiden vefat edenlerin büyük bir çoğunluğu hiç aşı olmayanlar veya aşılarını tam yaptırmayanlar. Onun için herkesi aşılarını eksiksiz bir şekilde yaptırmaya davet ediyoruz. Koruyuculuk açısından 3. doz hatırlatma aşısı son derece önemli. Sırası gelen herkesin 3. doz hatırlatma aşısını mutlaka yaptırmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Vali Sonel; “İnsanlarımızı Bu Salgından Korumak İçin Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde sağlık teşkilatımız başta olmak üzere Devletimizin tüm birimleri ve milletimizle birlikte Özverili Bir Çalışma yürütüyoruz”

Covid-19 Pandemisi ile mücadele ve aşı çalışmalarında gösterdikleri gayretli ve özverili çalışmalarından dolayı İlçe Kaymakamlarına ve Sağlık Teşkilatı mensuplarına teşekkür eden Vali Tuncay Sonel, “Tüm Dünyada insan sağlığını, toplum sağlığını tehdit eden Covid-19 Pandemisi ile 91 haftadır yoğun bir mücadele içindeyiz. İnsanlarımızı bu salgından korumak için özverili bir çalışma yürütüyoruz. Bu illet yüzünden bugüne kadar binlerce insanımızı kaybettik. Sevdiklerimizden ayrı kaldık. Tek bir insanımızı daha kaybetmek istemiyoruz. Bunun için de gayret, çaba gösteriyoruz. Vatandaşlarımız da kendi sağlıklarını korumak için bu çabaya destek vermeliler, duyarlı davranmalılar. Belirlenen kurallara, alınan tedbirlere riayet etmeliler. Bu illetten korunmanın tek çaresi olan aşılarını eksiksiz bir şekilde yaptırmalılar. Bizler, üzerimize düşen kontrol ve denetim görevlerimizi, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yerine getireceğiz. Özellikle işyeri ve işletmelerde çalışanların, pandemi kurallarına uymalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.     

Toplantıya katılan İlçe Kaymakamları ve kurum müdürleri Covid-19 Pandemisi ile ilgili yürütülen çalışmalar ve yapılması gerekenler konusunda görüş, düşünce ve önerilerini dile getirdiler.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ulubey’in yollarını Büyük Şehir Belediyesi asfalt döşüyor..Önceki Haber

Ulubey’in yollarını Büyük Şehir Belediye...

ORDU’DA ZABITA HURDA ARAÇLARI TOPLUYOR..Sonraki Haber

ORDU’DA ZABITA HURDA ARAÇLARI TOPLUYOR....

Facebook Yorum

Yorum Yazın