3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Vali Sonel, “Kimseye taviz yok, tedbiri elden bırakmak yok”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Sonel, “Kimseye taviz yok, tedbiri elden bırakmak yok”
Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında her hafta Pazartesi günleri yapılan Covid-19 pandemisi değerlendirme toplantısı, bugün de gerçekleştirildi. Toplantı uzak ilçelerdeki kaymakamlarla video konferans yoluyla görüşüldü. Vali Sonel, bu konuda yaptığı açıklamasında, “Kimseye taviz vermeden, tedbiri elden bırakmadan bu süreci yürüteceğiz” dedi..

Valilik Toplantı Salonunda yapılan Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısına, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, Kaymakamlar video konferans yoluyla, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın katıldı.

Toplantının başlangıcında, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın tarafından bir sunum yapılarak, Covid-19 Pandemisi sürecinde yürütülen çalışmalar, yapılan testler, hastane kapasite doluluk oranları, yoğun bakım doluluk oranları, denetim verileri, filyasyon ve aşı çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunularak, alınması gereken tedbirlere ilişkin görüş ve öneriler dile getirildi.

Vaka sayılarında anlamlı bir düşüş yaşandığını, bununda hastanelerin doluluk oranlarına yansıdığına dikkat çeken Dr. Fatih Aydın, “Bu hafta vaka sayılarında çok anlamlı bir düşüş oldu. Vaka düşüşlerinde tam kapanma tedbirinin ve okulların kapalı olmasının etkisi çok büyük oldu. Bunun neticesinde hastanelerimizin yatak doluluk oranı %42,8’e, erişkin yoğun bakım doluluk oranı %56,8’e, ventilatör doluluk oranı ise 23,7’ye kadar gerilemiş durumdadır. Aşılama çalışmalarında da iyi durumdayız. İlimizde, bugüne kadar 192.318 birinci doz aşı, 139.705 ikinci doz aşı olmak üzere toplam 332.023 doz aşı yapıldı. Ortalama temaslı tespit süremizi 3 saatte, ortala filyasyon süresini de 4 saate indirdik“ dedi.

Covid-19 pandemisi ile mücadelede görev alan herkese teşekkür eden Vali Tuncay Sonel, “Bu hafta itibariyle vaka sayılarında ciddi bir azalma olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz cumartesi günü açılan Pazar yerlerinde almış oldukları tedbir ve yaptıkları etkili denetimlerden dolayı tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bayram öncesinde rehavete kapılmadan bu süreci aynı kararlılık ve titizlikle devam ettireceğiz. Rehavet, en büyük düşmanımızdır. Bayram öncesindeki 3 gün boyunca da denetimlerimizi etkili bir şekilde yapacağız. Kimseye taviz vermeden, tedbiri elden bırakmadan bu süreci yürüteceğiz” diyerek, toplantıya katılanlara hayırlı bayramlar dileğinde bulundu. 

Toplantıya katılan İlçe Kaymakamları da Covid-19 Pandemisi ile ilgili yürütülen çalışmalar ve yapılması gereken çalışmalar konusunda görüş, düşünce ve önerilerini dile getirdiler.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Basın mensupları ile polis karşı karşıya getiriliyor..Önceki Haber

Basın mensupları ile polis karşı karşıya...

Başkan Kibar, doğa katliamına neden sessiz kalıyor?Sonraki Haber

Başkan Kibar, doğa katliamına neden ses...

Facebook Yorum

Yorum Yazın