3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF

Vali Sonel, Aybastı'nın güzelliklerine hayran kaldı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Sonel, Aybastı'nın güzelliklerine hayran kaldı..
Vali Tuncay Sonel, Ordu’nun önemli turizm destinasyonlarının yer aldığı Aybastı ilçesini gezi, inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Aybastı yaylasına ve Kabaktepe mesire alanlarını da gezen Vali Sonel, Aybastı'nın güzelliklerine hayran kaldı.. Fabrikaları ve iş yerlerini gezdi, vatandaşlarla tanıştı ve Ordu’yu tanımaya çalıştı. Ayrıca hafta sonunu değerlendirmiş oldu.

21 Haziran 2020 tarihinde Ordu’daki görevine başlayan Vali Tuncay Sonel, hafta boyunca bir yandan hayırlı olsun ve başarı dileklerini iletmek amacıyla ziyarette bulunmak isteyenleri kabul ederken, diğer yandan mesai çıkışında çatkapı hane ziyaretlerinde bulunarak, toplumun her kesiminden vatandaşlarla bir araya geldi.

Hafta sonunu da değerlendiren Vali Sonel, bugün Aybastı ilçesine  giderek, ilçeye 17 kilometre uzaklıkta bulunan bin 500 rakımlı Karadeniz’in gözde yaylalarından olan Perşembe Yaylası’nda  dünyaca ünlü mendereslerin kıyısında bulunan gölet ile doğal güzelliği ve faunasıyla ilgi çeken Çiseli Şelalesini gezerek, hayranlığını gizleyemedi. Mayıs ve Haziran aylarında Ordu'nun yaylalarında açan Orman Güllerinin ise doğaya ayrı bir güzellik kattığını ifade etti.

Vali Tuncay Sonel, Aybastı ilçesinin Perşembe Yaylası’na 5 km uzaklıkta bulunan bungalov evleri, restoranı ve piknik alanlarıyla doğa severlere hizmet veren Aybastı Kent Ormanı ile Kabaktepe mesire alanını da gezerek, incelemelerde bulundu. Mesire alanında piknik yapan vatandaşlarla da sohbet etti.

Vali Sonel, Aybastı ilçesinin doğal güzelliklerinin yanında ilçede faaliyet gösteren 1999 Yılında Çakırlı mahallesinde kurulan Or-Ay Süt Ürünleri işletmesini de ziyaret ederek, yapılan üretim hakkında işletme sahibi Aslan Güdük'ten bilgi aldı.

Aybastı ilçesinde faaliyet gösteren Meska Triko işletmesini de ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, işletme sahibi Mesut Kacemer'den yapılan üretim hakkında detaylı bilgi  alarak, işletmeyi gezdi.

Aybastı ilçe merkezinde esnafları da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, esnafın hal ve hatırlarını sordu. Sokakta karşılaştığı vatandaşlarla da hasbihalde bulundu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Perşembe’nin KANO projesini çaldılar..Önceki Haber

Perşembe’nin KANO projesini çaldılar..

MUHTAR ve HALK TOPLANTILARI YENİDEN BAŞLIYOR..Sonraki Haber

MUHTAR ve HALK TOPLANTILARI YENİDEN BAŞL...

Facebook Yorum

Yorum Yazın