4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Vali Sonel, 2. Sanayi bölgesi için start verdi..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Vali Sonel, 2. Sanayi bölgesi için start verdi..
Ordu’ya yapılması planlanan 2. organize sanayi bölgesi için Ordu valisi Tuncay Sonel, yeni açıklamalarda bulundu. Ancak, 2. OSB’nin yapımını sahiplenen başta OTSO, Büyük Şehir ve Valilik ayrı ayrı açıklamada bulunarak bu güzel hizmet için adeta yarışa girdikleri görülüyor.

Vali Tuncay Sonel de Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesinin bulunduğu alana giderek, hem incelemelerde bulundu, hem de Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zeki Ardahanlıoğlu, Organize Sanayi Bölge Müdürü Olgun Topkaya ve diğer yetkililerden bilgi aldı.  

Ancak, geçtiğimiz günlerde Ordu Sanayi ve Ticaret  (OTSO) başkanı Levent Karlıbel yaptığı açıklamasında, “2. Organize Sanayi Bölgesinin Ordu’ya kazandırmak için Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) bünyesinde kurulan ortak çalışma grubu ikinci toplantısını gerçekleştirdi”açıklaması yapılarak basına bülten gönderilmişti. OTSO’nun yeni başkanı A. Levent Karlıbel, be proje ile övünerek ön plana mı çıkmak istiyor.? Elbette bu güzel hizmete sahip çıkmak Ordu’yu yöneten herkesin görevidir ama, gerçeklerin de bilinmesi lazım.. Zaman zaman, bu hizmet Büyük Şehirde de gündeme geliyor.

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA İSE ŞÖYLE :
Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesinde yaptığı incelemelerinin ardından açıklamada bulunan Vali Sonel, “Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesi, Altınordu ilçemizin Karaağaç mahallesi ile Ulubey ilçemizin Güzelyurt ve Eymür mahalleleri arasından geçen Melet Irmağı’nın iki yakasında, iki etap halinde yapılacak. Karaağaç mahallesindeki ilk etap 461 dönüm, Güzelyurt mahallesindeki ikinci etabımız ise 416 dönümden oluşuyor. Toplam da ise 877 dönümlük bir OSB alanımız var. 17 Ocak 2023 tarihi itibariyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca uygulama imar planımız çok şükür onaylandı. Allah nasip ederse ileriki aylarda altyapı projemiz tamamlanacak ve ihalesi yapılacak. 2023 yılı içerisinde Ordu 2. OSB’de yatırımcılara parsel tahsisi yapmaya başladık. 46 parselimiz birinci etapta, 40 parselimiz de ikinci etapta olacak.

Toplamda 86 parselimizi yatırımcılara 2023 içerisinde vermeye başlıyoruz. Yatırımcılarımız gelsinler burada yatırım imkânlarından faydalansınlar. Sadece Ordu 2. OSB değil, Ordu OSB’miz, Fatsa OSB’miz, Ünye OSB’mizle birlikte 3 OSB’mizde şu an 11 bin civarında bir istihdam var. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ın Ordu ziyaretinde bunlar hız kazandı. Ünye OSB’mizinn altyapı çalışmaları çok hızlı gidiyor. Allah nasip ederse 32 fabrikamız bu yıl içerisinde başlıyor. Hatta 5 fabrikamız başlamış durumda. Fatsa OSB’miz çok düzenli. Fatsa OSB’de genişleme çalışmalarımız var. Tüm OSB’lerdeki 11 bin civarındaki istihdam sayısı, yeni OSB’lere yatırımlar tamamlandığında 30 bine yükselecek. Yöre insanımıza, iş, aş vermek hususunda, ihracat hususunda memleketimize faydası olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Sayın Bakanımızdan, emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımızdan Allah razı olsun” diye konuştu.


Vali ödül alan şampiyon öğrencileri kabul etti..Önceki Haber

Vali ödül alan şampiyon öğrencileri kabu...

Abdulkadir Hatipoğlu Mecliste soruları cevapladı..Sonraki Haber

Abdulkadir Hatipoğlu Mecliste soruları c...