Vali Muammer EROL’un Anneler günü mesajı..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Vali Muammer EROL’un Anneler günü mesajı..
Ordu valisi Muammer Erol, Anneler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.. Vali Erol mesajında, “Sevgi, şefkat, sabır ve fedakârlıkla sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde önemli bir sorumluluk üstlenen her koşulda seven, koruyan, kollayan, evlatlarına kol kanat geren annelerimizin, “Anneler Günü”nü kutluyorum.

Dünyaya gelişimize vesile olan annelerimiz, şüphesiz yılın bir gününde değil her gününde sevgi ve saygıyla anılmalıdırlar. Bu haftayı daha anlamlı bir şekilde onların hoşnutluğunu kazanmak hepimizin üzerine düşen kutsal bir görevdir. 

Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. En değerli varlığımız, baş tacımız annelerimizin beklentisi ise sevgidir. Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak, annelerimiz için en büyük armağandır.

Annelerin istediği tek şey hatırlanmak, çocuklarını sadece ihtiyaç duyduğu zamanlarda değil, her an yanlarında görmektir. Dolayısıyla “Anneler Günü”, annelerimize verdiğimiz değeri, duyduğumuz sevgiyi ve yalnız olmadıklarını göstermek için önemli bir fırsattır.

Bilmeliyiz ki; Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) “Cennet annelerin ayakları altındadır’’ buyurarak, cennete giden yolun merhamet ve muhabbet kaynağı annelerimizin rızasından geçtiğini bildirmektedir.

Onların değerini kaybetmeden bilmek, başımıza taç etmek ve gönüllerini hoş tutmak bizler için bir görevdir. Gözlerimizi dünyaya açtığımız andan itibaren bizlere doğruluk ve güzelliklerden yana yol gösteren annelerimizi sadece bu özel günde değil, hayatımızın her anında hatırlamalı, onlara hak ettikleri değeri göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, hayattaki en değerli varlıkları olan evlatlarını bu vatanın kutsal topraklarına emanet eden şehit annelerimiz başta olmak üzere, tüm annelerimizin “Anneler Günü”nü tebrik ediyorum. Tüm annelerimize aile fertleriyle birlikte sevinç, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum.

 


BAŞKAN GÜLER’DEN ANNELER GÜNÜ MESAJI...Önceki Haber

BAŞKAN GÜLER’DEN ANNELER GÜNÜ MESAJI...

100 Bin dolarlık rüşvet verilen kaçak binalar yıklıyor!..Sonraki Haber

100 Bin dolarlık rüşvet verilen kaçak b...