4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Vali Muammer EROL, 19 Eylül gaziler günü mesajı yayınladı..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Vali Muammer EROL, 19 Eylül gaziler günü mesajı yayınladı..
19 Eylül iki önemli tarihi gün. Hem gaziler günü, hem de Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ordu’ya geldiği ayak bastığı gün. Yarın bu önemli gün törenlerle kutlanacak. Bu nedenle Ordu valisi Muammer Erol, bir kutlama mesajı yayınladı..

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazilik” unvanı ile “Mareşal Rütbesi”nin verilişinin 102. yıl dönümünü ve 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın mutluluğu içindeyiz.
Tarihimiz, mukaddes vatan topraklarını kanlarıyla sulamış şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakarlıklarıyla elde edilen nice zaferlerle doludur. Onlar, bu vatan topraklarındaki varlığımızın birer sembolü ve güvencesidir.
Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir maddi değerle, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede büyük bir şereftir. Bu gazi milletin bir ferdi olmak hepimiz için büyük onur ve gurur kaynağıdır. Bugün aynı inanç ve kararlılıkla vatanımıza sahip çıkarken, bizim de en büyük arzumuz, şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak ve aziz milletimizle dayanışma içinde, bu emaneti çok daha yükseklere taşımaktır.
Bizler, ecdadımızdan miras kalan hasletlere sahip çıkmanın, birlik ve beraberliğimize yönelen tehditlere karşı mücadele etmenin, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için çalışmanın, şehitlerimize ve gazilerimize vefa borcumuzun da gereği olduğuna inanıyoruz.
Vatanseverlikleri ve cesaretlerini örnek aldığımız gazilerimize, saygın kişiliklerine yaraşır yaşam koşulları sunmanın devlet ve millet olarak en büyük sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz.
19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anarken, hayatta olan gazilerimizin Gaziler Günü’nü tebrik ediyor,  huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum.

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ ANMA PROGRAMI

19 EYLÜL 2023 SALI

09.30 Çelenk Sunma Töreni

Yer: Atatürk Anıtı

▪ Çelenklerin Sunumu

Valilik Çelengi

Büyükşehir Belediye Başkanlığı Çelengi

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanlığı Çelengi

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanlığı Çelengi

Polis Şehit Aileleri ve Malul Gazileri Derneği Başkanlığı Çelengi

▪ Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı Eşliğinde Şanlı Bayrağımızın Göndere Çekilmesi

▪ Günün Anlam ve Önemini Belirten Şiirin Okunması

▪ Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşmaların Yapılması

- Polis Şehit Aileleri ve Malul Gazileri Derneği

- Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Ordu Şubesi

- Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü

▪ Kapanış..


Yüksel Kaya’nın istifasının arkasında neler var?Önceki Haber

Yüksel Kaya’nın istifasının arkasında ne...

Ordu’da 100.yıla özel kamu spor oyunları düzenlendi..Sonraki Haber

Ordu’da 100.yıla özel kamu spor oyunları...