3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Üreticiye Mısır, Nohut ve yem tohumu dağıtıldı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Üreticiye Mısır, Nohut ve yem tohumu dağıtıldı..
Ordu büyükşehir belediyesi, atıl arazileri üretime açmak amacıyla üreticilere 15 ton tohum dağıttı.. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, kırsal kalkınmayı ve tarımsal ekonomiyi desteklemeye devam ediyor. Yüksek ilçelerdeki üreticilere toprağına göre muamele yaparak yeşil mercimek, mısır, nohut, 4’lü karışım kaba yem, soya ve kabak tohumu dağıtıldı.

Başkan Güler’in talimatıyla başlayan çalışmalara bir yenisi daha eklenerek atıl durumdaki tarım arazilerine ekilmek üzere üreticilere 15 ton tohum dağıtıldı. 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in gelir getirici projeleri arasında yer alan tarım ve hayvancılık hamlesi her geçen gün büyürken kırsalda yaşayan vatandaşlar için yeni bir umut kapısı oldu. Kent ekonomisini canlandırmak, tarımı geliştirmek için projeler üreten Büyükşehir Belediyesi damızlık koyun, damızlık kaz, damızlık manda, Pekin ördeği, örtü altı sebze yetiştiriciliği ve kesme çiçek sektörüne verdiği desteklerin yanı sıra atıl durumdaki arazileri de üretime kazandırıyor. 

19 İLÇEDE ÜRETİM YAPILACAK

Büyükşehir Belediyesi ile Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen Atıl Tarım Arazilerinin Değerlendirilmesi Projesi ile atıl arazilerin üretime katkı vermesi sağlanıyor. Proje kapsamında atıl arazilerde uygulanmak amacıyla fındık tarımının daha az yapıldığı Akkuş ve Mesudiye başta olmak üzere 19 ilçede üreticilere yeşil mercimek, mısır, nohut, 4’lü karışım kaba yem, soya ve kabak olmak üzere yaklaşık 15 ton tohum dağıtıldı.

2020’DE 60 TON’A YAKIN TOHUM DAĞITILDI

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020 yılı içerisinde de Mesudiye ve Akkuş ilçelerindeki atıl tarım arazilerinin değerlendirilmesi ve yem bitkisi üretiminin artırılması amacıyla hayvan yetiştiricilerine 30 ton korunga, 20 ton siyez buğdayı ve 6 ton 750 kilogram yonca tohumu dağıtılmıştı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU’NUN YETENEKLİ SPORCULARI ARANIYOR..Önceki Haber

ORDU’NUN YETENEKLİ SPORCULARI ARANIYOR..

BÜYÜKŞEHİR 62 İŞ MAKİNESİ ile 58 KAMYON ALDI..Sonraki Haber

BÜYÜKŞEHİR 62 İŞ MAKİNESİ ile 58 KAMYON...

Facebook Yorum

Yorum Yazın