Ulu önder Atatürk 85. yıldönümünde törenlerle anıldı..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Ulu önder Atatürk 85. yıldönümünde törenlerle anıldı..
Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümü, yurt genelinde olduğu gibi Ordu’da da törenle anıldı.

Atatürk Anıtı’nda başlayan anma programı anıta çelenk koyma, saat 09.05 geçerken çalan siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulunma ve ardından İstiklal Marşı okunmasıyla son buldu.

Törene Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, protokol mensupları, daire müdürleri, askerî erkân, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Ordu Valiliğince düzenlenen anma programı çerçevesinde ilk tören, Şarkiye mahallesinden sonra Atatürk Anıtı’ndaki törenin ardından, Ordu Kültür Sanat Merkezi (OKSM)’nde, Ordu Lisesi tarafından hazırlanan anma programı gerçekleştirildi. 

OKSM’de yapılan anma programına, Vali Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, Vali Yardımcıları Hacı Mehmet Kara, Turgay Ergin, Burak Keser, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

“ÖZLEMLE ANIYORUZ”

Tören sonrası açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Atatürk’ün ilkelerini ve örnek çalışmalarını hayırla yad ettiklerini söyledi.

Başkan Güler sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 85. yılını andık. Her geçen gün yaptığımız çalışmalarla ülkemizi, milletimizi, çağdaş medeniyet yarışında en öne çıkarmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla hem ilkelerini hem çalışmalarını örnek faaliyetlerini hayırla yâd ediyoruz. Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılında daha güçlü bir Türkiye için hep birlikte çalışacağız. Bu vesileyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını şükranla yâd ediyorum.”

 


MEB Müdürü M. Fatih Vargeloğlu ATA’MIZI unutmadı..Önceki Haber

MEB Müdürü M. Fatih Vargeloğlu ATA’MIZI...

DOLMUŞCULARA KİŞİ BAŞI 10 TL. ÖDENECEK..Sonraki Haber

DOLMUŞCULARA KİŞİ BAŞI 10 TL. ÖDENECEK..