4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Ukrayna’dan gelen öğrenciler başkan Güler’i ziyaret ettiler..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ukrayna’dan gelen öğrenciler başkan Güler’i ziyaret ettiler..
Ordu Büyük Şehir Belediye başkanı Dr. M. Hilmi Güler, Fransa’da düzenlenen Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde katılarak Ukranya için bir konuşma yapmıştı. Bu nedenle başkan Güler’e teşekkür için Ordu’ya geldiler.

E-Twinning Projesi kapsamında Ordu’ya gelen Ukranyalı 14 öğrenci, Fransa’da Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi 42. Genel Kurul Toplantısı’nda söz alarak Ukrayna’da yaşananlara kayıtsız kalınmaması gerektiğini söylediği konuşması için Başkan Güler’e teşekkürlerini iletti.

E-Twinning Projesi ile Türkiye’ye davet edilen Ukranyalı 14 öğrenci Ordu’ya geldi. Ordu ziyareti kapsamında içerisinde öğretmenlerinde bulunduğu 14 öğrenci Başkan Güler’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Ukranyalı misafirler, Başkan Güler’in Fransa’da düzenlenen Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde katılarak Ukranya için yaptığı konuşmayı bir kez daha dinleme fırsatı buldular.

Ukranyalı öğrenci ve öğretmenler, birçok Avrupa ülkesinin 150 binden fazla yerel yönetimini ilgilendiren ve Fransa'nın Strasbourg kentinde gerçekleştirilen Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Genel Kurulunda Ukranya’da yaşananlar ile ilgili söz alarak olaylar karşısında kayıtsız kalınmaması gerektiğini vurguladığı konuşma için Başkan Güler’e teşekkür ettiler.

“İNŞALLAH BARIŞ BİR AN ÖNCE GELİR, GÖZYAŞLARI DİNER”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ziyaretlerinden büyük memnuniyet duyduğunu belirterek barışın bir an önce gelmesi temennisinde bulundu.

Başkan Güler şu şekilde konuştu:

“Aynı denizin kıyıdaşıyız. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanıyken Ukrayna ile sıkı ilişkilerimiz oldu, ortak projelerimiz oldu. Hem doğal gaz hem kömür projelerimiz oldu. Bundan sonra da sizinle olan çalışmalarımızı sürdürmeyi arzu ediyoruz. İnşallah barış da biran önce gelir, herkesin göz yaşı dinmiş olur.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
“YÜREĞİ ANNELİK HİSSİYLE DOLU TÜM KADINLARIMIZIN GÜNÜ KUTLU OLSUN”Önceki Haber

“YÜREĞİ ANNELİK HİSSİYLE DOLU TÜM KADINL...

Ulubey halkı 24 Mayıs’ta Ankara’da..Sonraki Haber

Ulubey halkı 24 Mayıs’ta Ankara’da..

Facebook Yorum

Yorum Yazın