4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Tuncay Kiraz, Festivalde OBB’ye değil, vali Sonel’e teşekkür etti..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Tuncay Kiraz, Festivalde OBB’ye değil, vali Sonel’e teşekkür etti..
Ordu’nun Korgan ilçesinde yaylada düzenlenen “ORMAN GÜLÜ” festivalinde AKP’li, Korgan Belediye başkanı Tuncay KİRAZ, Ordu valisi Tuncay Sonel’e teşekkür ederek övgüler yağdırdı. İlçe yollarını yapan Büyük Şehir Belediyesinden söz dahi etmedi. Aynı ismi taşıyan Tuncay başkan, Vali Tuncay’a isim adaşlığı hakkını da vermiş oldu..Tuncay Başkan vali Sonel’e bir de plaket takdim etti..

Ordu Valisi Tuncay  Sonel, Korgan İlçesinde  düzenlenen “65. Orman Gülü Kültür ve Sanat Festivali”ne Katıldı.. Korgan ilçesi  bu yıl 65’incisi düzenlenen Orman Gülü Kültür ve Sanat Festivali’ne katılarak, Korganlı hemşerilerimizin festival heyecanına ortak oldu. Korgan Belediye başkanı Tuncay Kiraz’ın vali Sonel’e teşekkür etmesi dikkatleri çekti.

Festivale Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, AK Parti Ordu Milletvekilleri İbrahim Ufuk Kaynak, Mustafa Hamarat, CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, Korgan Kaymakamı Mikail Ersöz, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz’ın da katıldığı festivalin açılışında bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, festivale katılanların bayramını kutlayarak, festivalin Korgan ilçemize güzellikler getirmesi temennisinde bulundu.

Ordu’nun 19 ilçesiyle birlikte kocaman bir aile olduğunu vurgulayan Vali Sonel, “Ordu, sadece Ordu’da yaşayanlardan ibaret değil, yurt dışında, yurt içinde, ülkemizin her köşesinde çok kıymetli değerlerimiz var. İlimizin güzelliklerini en ücra köşedeki vatandaşımıza kadar göstermeye çalışıyoruz. Korgan ilçemiz de şanslı bir ilçe. Çok çalışkan bir belediye başkanımız var. Çalışkan bir kaymakamımız var. Korganlı olup da dışarıda olan ve bugün bu alanda bulunan çok kıymetli Korganlı hemşehrilerimiz var. Bunların hepsi bir araya geldiği zaman Korgan'da, Ordu'muzda güzel işler çıkıyor. Bu festival de çok güzel bir gelenek. Buralar pehlivanlılar bölgesi. Nice şampiyonlar çıkmış Ordu'muzdan. Burada güreşecek genç kardeşlerimizin içerisinde Avrupa, Dünya, Olimpiyat şampiyonu çıkar”dedi.

Festivalin açılış programında bir konuşma yapan AK Parti Ordu Milletvekili İbrahim Ufuk Kaynak, geleneksel hale gelen festivale yoğun bir katılım olduğunu ifade ederek, “Festivale, sadece Ordulular değil, Türkiye’nin her yerinden katılımın olması sevindirici. Korgan’da her yıl düzenlenen bu şenliklere herkesin katılımını istiyoruz. Elimizden geldiği kadar Ordu’yu, Korgan’ımızı ve bu güzel yaylamızı tanıtalım” diye konuştu.

Festivale ev sahipliği yapan Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz da yaptığı konuşmada, festival başlatan ve bugünlere kadar gelmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

“VALİMİZE SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM”

Geleneksel hale gelen festivali devam ettirdiklerini ifade eden Tuncay Kiraz,“Bu festival vesilesiyle ilçemizde birçok hizmetlerimizi yaptık. Hamdolsun Allah'a, beton yollarımızdan, beton santralimize, hükümet binasından, adalet sarayına, hastanesinden, okuluna birçok hizmetlerimizi yaptık. Bunu tek başımıza yaptırtmadık. Bu anlamda Valimiz Sayın Tuncel Sonel’e sonsuz teşekkür ediyorum. Çünkü, beton yollarımızın yapılmasında bize çok desteği oldu. Hükümet binamız altı ayda bitti. Kıymetli Valimiz olmasa bitmezdi. O yüzden kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. İki dönemdir de bizi bu alanda yalnız bırakmıyor”şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, festival kapsamında düzenlenen güreş müsabakalarının startı verildi.

Vali Tuncay Sonel, festival kapsamında düzenlenen güreş müsabakalarına katılan güreşçi, antrenör ve hakemleri başarı dileğinde bulundu.

Festivale katılan vatandaşlarla da sohbette bulunan Vali Sonel, vatandaşlarımızın bayramını kutladı.


BÜYÜKŞEHİR ZABITASI KURBAN DENETİMİNDE..Önceki Haber

BÜYÜKŞEHİR ZABITASI KURBAN DENETİMİNDE..

Yunus Aktaş, emekliye ayrıldı, Belediyeye başkan adayı oldu..Sonraki Haber

Yunus Aktaş, emekliye ayrıldı, Belediyey...