4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

TRAMVAY SEFERLERİ ÖZEL ŞİRKETE Mİ HİZMET EDİYOR?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TRAMVAY SEFERLERİ ÖZEL ŞİRKETE Mİ HİZMET EDİYOR?
Eylül 2021 tarihinde Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçesinde Rıhtım ile Teleferik alt istasyonu arasında turistik amaçlı nostaljik tramvay projesi başlamıştı. Ancak, her nedense Tramvay güzergahı değişti ve halk da bu değişikliğe tepki gösteriyor.

Ordu sahiline renk katan  yerli-yabancı turistlerinde ilgisini çekecen nostaljik tramvayın Teleferik Alt İstasyonu ile Atatürk Rıhtımı arasında hizmet vermeye  26 Eylül 2022 günü hizmete girmişti.

GÜZERGAH VAGON’A DÖNDÜ..

Ancak ne var ki;  Tramvay güzergahı srssizce değişerek geçtiğimiz günlerde AKP eski yönetim kurulu üyesi tarafından açılan VAGON kafenin hizmete girmesinden sonra Tramvayın güzergahı da değiştirilerek Ordu Lisesi karşısı, Vali konağı ile VAGON kafe arasında çalışmaya başladı. Üzerinde TIHTIM yazan Tramvay maalesef Rıhtıma girmez oldu.

TEPKİLER ARTMAYA BAŞLADI..

Şehrin turizmine büyük katkı sağlamak amacıyla  nostaljik tramvaydan yararlanmak isteyen Ordulu vatandaşlar Teleferik ve Rıhtım arasında Ordum kart veya 2.50 TL’ye Tramvaya binen vatandaşlar güzergahın değiştirilmesine ve  Tramvayın sahilde görünmeyişini, özel olarak sorarak Tramvayın neden VAGON Kafe hizmetine  verildiğini soruyorlar.

“RIHTIM-VAGON ARASI ÇALIŞSIN..”

Hatta bir çok vatandaşlar sahilde Tramvaya binemeyince Vagon ile Vali konağı arasında kısa mesafede çalışma yerine “Rıhtım-vagon arası çalışsın..” diyerek daha geniş bir sahil ağına hizmet vermesini istiyorlar.

ATV SAFARİ DE YASAKLANDI..

SAHİL MEYDANI VAGON’A KALDI..

Ordu halkının  turizm açısından büyük ilgisini çeken ve Tayfun Gürsoy parkı karşısı  sahil kumsalında ATV SAFARI turları düzenleniyordu. VAGON Kafe hizmete girdikten sonra iki işletmeci arasında yaşanan iş krizi anlaşmazlıkla sonuçlanınca Büyük Şehir Belediyesi ve Milli Emlak müdürlüğü tarafından bu turlar da yasaklanarak iptal edildi. 4  Yıldır bu hizmeti yapan işletmeci madur edildi..

Yöneticisi iktidar partisinden AKP’li olunca, her şeyin değiştirilmesi ve vatandaşın ekmeğinin ve işinin engellenmesi gayet kolay oluyor.

NOT : Bu konuda ATV SAFARİ turunu işleten kişi ile VAGON kafe işletmecileri arasında yaşanan tartışmaların ve anlaşmazlıkların perde arkasında yaşanan olayları daha sonra yayınlayacağız.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Yaşlıları Yalnız ve İlgisiz bırakmayın..Önceki Haber

Yaşlıları Yalnız ve İlgisiz bırakmayın..

Kamu Müteahhitleri iş yapamaz duruma geldiler..Sonraki Haber

Kamu Müteahhitleri iş yapamaz duruma gel...

Facebook Yorum

Yorum Yazın