4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Trafikte yaya önceliği farkındalık etkinliği yapıldı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Trafikte yaya önceliği farkındalık etkinliği yapıldı..
İçişleri Bakanlığının “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla başlatmış olduğu "Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası" kapsamında farkındalık etkinliği yapıldı. Bu uygulama ve tedbirler güzel ama, sürücüler kurallara uysa da, yayalar uymuyor ve asfaltın ortasında ışıklara dahi uymayarak “Geçiş hakkı benim diye” keyif yaparak yürüyorlar,

Bu düzenlemeler sadece sürücüler değil, yayalar için de uygulanmalı ve herkes kurallara uyarak hakkına razı olmalı. “Uysa da oldu, Uymasa da oldu..” misali yapılan programda inşallah herkes kurallara uyar diyoruz.

Düzenlenen etkinlikte, yaya geçidinde, yayalara öncelik veren sürücülere Vali Tuncay Sonel, Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu öğrencileri ile birlikte çiçek vererek, gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Tayfun Gürsoy Parkı Altınordu İlkokulu önünde gerçekleştirilen ve Vali Tuncay Sonel, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, emniyet ve jandarma trafik görevlileri ile Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu öğrencilerinin katıldığı etkinlikte, yaya geçitlerinde yayalara öncelik verilmesi konusunda sürücülere hatırlatmada bulunuldu.

Yaya geçidinde yayalara geçiş önceliği kuralına uymayan sürücüleri uyaran Vali Tuncay Sonel, sürücülerden yaya geçitlerinde yayalara öncelik tanımaları konusunda ikaz ve uyarılarda bulundu.    

“Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası” kapsamında gerçekleştirilen farkındalık etkinliğiyle ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Tuncay Sonel, “Bugün, Ordu’muzda Emniyetimiz, Jandarmamız ve öğrencilerimizle birlikte ‘Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası’ farkındalık çalışması yapıyoruz. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu bu konuda çok hassas. İçişleri Bakanlığımızın bünyesinde çeşitli çalışmalar yapılıyor. Biz istedik ki, Ordu’da yaya geçidinden geçen vatandaşlarımıza yol veren sürücülerimize çiçek verelim ve onları alkışlayalım. Yaya geçidinde vatandaşlarımıza yol vermeyen sürücülerimize de gerekli uyarılarda bulunarak, idari ceza konusunda gerekli ikazlarımızı yapalım istedik” şeklinde konuştu.

“Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası” farkındalık çalışmasının bir bilinçlendirme, eğitim ve farkındalık çalışması olduğunu belirten Vali Sonel, ”Sürücülerimiz yaya geçidinden geçen yayalarımıza yol versinler, bu konuda hassas davransınlar.  Önceliğin yayaların olduğunu unutmayalım, dikkatli olalım” diye konuştu.

Bugün, Altınordu ilçemizin 6 farklı noktası ile Ünye ve Fatsa ilçelerimizde gerçekleştirilen “Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası” farkındalık etkinliğinde, araç sürücülerine eğitim amaçlı bastırılan el broşürü, araç kokusu, sticker, önlük ve çanta dağıtımı yapıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
29 EKİM CUMHURİYET KUPASI TENİS MAÇLARI BAŞLADIÖnceki Haber

29 EKİM CUMHURİYET KUPASI TENİS MAÇLARI...

Altınordu, Eğitimin ve ticaretin merkezi oluyor..Sonraki Haber

Altınordu, Eğitimin ve ticaretin merkezi...

Facebook Yorum

Yorum Yazın